Mayıs 2022’de Boğa Koşusuna Hazır 10 En İyi Kripto Para Birimi

0

Kripto para birimleri 2022’de en popüler yatırım varlığı haline geldi.

El Salvador’un Bitcoin’i Çin’e tüm kripto para işlemlerini yasaklayan yasal ihale olarak benimsemesinden başlayarak, 2021 yılı kripto para birimleri için oldukça hareketli bir yıl oldu. Kripto para endüstrisinin son birkaç yılda istikrarlı büyümesi, kurumsal yatırımcıların dikkatini diğerlerinden daha fazla çekti. Kripto para piyasasının mevcut aşaması ve düzenlemelere artan odaklanma, yatırımcıları dijital varlıkların gelecekteki beklentileri konusunda endişelendiriyor. Politika yapıcılar, nihayetinde merkezi olmayanlarla rekabet edecek merkezi, devlet tarafından verilen kripto para birimlerini tanıtmayı düşünüyorlar. Rusya ve Ohio hükümetleri, bu yıl yapılacak testler ile CBDC’leri araştırmaya başladı bile. Ancak şimdilik, bu merkezi olmayan kripto para birimleri gitmenin yolu. Bu yazımızda, 2022 yılında patlaması beklenen en iyi kripto paraları listeledik.

İlişkili: Bitcoin Yatırımınızı Sattıktan Sonra Satın Alabileceğiniz En İyi 10 Altcoin

Bitcoin

Bitcoin, dünyadaki en güçlü kripto para birimlerinden biridir. Büyük dalgalanmalardan sonra bile BTC, kripto pazarında en büyük lider olarak hüküm sürmeye devam ediyor. Son zamanlarda, fiyatı düştükten sonra, Bitcoin yatırımcıları yatırımları ve yaklaşan düzenlemeler hakkında endişelenmeye başladılar. Ancak uzmanlar, kriptonun tekrar yükseleceğini ve muhtemelen yıl sonuna kadar 100.000 ABD Dolarına ulaşacağını tahmin ediyor.

Ethereum

Ether olarak kısaltılan Ethereum, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinden bile daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir. 2021’de Ethereum, bu yıl yapılması gereken ve ether arzını, işlem hızını, sürdürülebilirliği vb. azaltmada iyileştirmeleri tetikleyen büyük bir yükseltme başlattı.

solana

Solana, merkezi olmayan finans çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynaklı projedir. Solana protokolü, blok zincirindeki hisse kanıtı konsensüsüyle birleştirilmiş geçmiş kanıtı sunarak ölçeklenebilirliği geliştirmeyi amaçlayan DApp oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Tether

Tether, ABD dolarının fiyatını yansıtan bir sabit paradır. Token’ın dolara sabitlenmesi, dolaşımdaki USDT sayısına USD değerine eşit bir miktar ticari senet, güvene dayalı mevduat, nakit, rezerv repo notları ve hazine bonolarının rezervlerde tutulmasıyla elde edilir.

Avalanche

Avalanche, kesinlik süresi ile ölçülen blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmedir. Kripto, cayır cayır yanan hızlı, düşük maliyetli ve çevre dostudur. Akıllı sözleşme özellikli herhangi bir uygulama, Avalanche ekosisteminde devreye girerek rekabetini geride bırakabilir.

Axie Infinity

Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur. Axie Infinity ekosistemi, Axie sonsuzluk parçaları olarak bilinen kendi benzersiz yönetim belirtecine sahiptir. Bunlar, kilit yönetim oylarına katılmak için kullanılır ve sahiplerine AXS hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda söz hakkı verir.

toprak

Terra, iki tür kripto para birimi arasında bir denge sağlamaya dayanan, sabit paralar için bir blok zinciri ödeme platformudur. TerraUSD gibi Terra destekli sabit paralar ve Terra platformuna güç sağlayan karşı ağırlıkları LUNA, daha fazla Terra sabit para basmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Binance Coin

Binance, işlem hacimleri söz konusu olduğunda dünyanın en başarılı kripto para borsalarından biridir. Bitcoin gibi, Binance Coin de dolaşımdaki token sayısında katı bir sınır tutar. BNB, Ethereum’un en savunmasız olduğu darboğaz türlerini azaltan iki blok zincirine sahiptir. Binance Coin piyasa değerinin önümüzdeki iki ila üç ay içinde katlanarak artması bekleniyor.

Decentraland

Decentraland, oyun içi para birimi olarak MANA belirtecini kullanan Ethereum blok zincirinde bir sanal gerçeklik oyunudur. Kullanıcılar mal ve hizmet satın alabilir, arazi satın alabilir ve diğer oyuncuları ziyaret edebilir ve kendi içeriklerini oluşturup bunlardan para kazanabilir.

Algorand

Algorand, çok çeşitli uygulamaları destekleyen, kendi kendini idame ettiren, merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı bir ağdır. Bu sistemler güvenli, ölçeklenebilir ve verimlidir, gerçek dünyadaki etkili uygulamalar için tüm kritik özelliklerdir. Kripto, yeni güven biçimleri oluşturmak için güvenilir performans garantileri gerektiren hesaplamaları desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Feragatname: Makalede yayınlanan bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır. Bunu kullanarak, bilgilerin herhangi bir yatırım veya finansal tavsiye teşkil etmediğini kabul etmektesiniz. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın ve finansal danışmanlara ulaşın.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Twitter adresimiz: https://twitter.com/nftyorum

Google Haberler sayfamız: https://news.google.com/publications/CAAqBwgKML-UrwswzJ_HAw

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.