Anonim bir koleksiyoncu teminat olarak 101 CryptoPunks kullandı

0

Bu hafta, bilinmeyen bir koleksiyoncu, 101 CryptoPunks NFT’sini 8 milyon dolarlık devasa bir kredi için teminat olarak kullandı. Garip bir şekilde, bu bugüne kadarki en büyük NFT destekli kredi olup, NFT’lerin gerçek hayattaki fayda artışını doğrulamaktadır.

Bu başlangıç, şimdiye kadar kaydedilen en büyük NFT destekli krediyi sağladığından, MetaStreet likidite ölçeklendirme çözümü için önemli bir gün. Bu nedenle, gizemli bir koleksiyoncu, 8 milyon dolarlık bir kredi için teminat olarak farklı nadir öğeler içeren 101 CryptoPunks NFT’yi kullandı.

Aslında kredi, şirketin son en büyük kredisi olan 1,42 milyon dolardan üç kat daha fazla. 2021’de tamamlanan kredi, Autoglyph (Larva Labs tarafından tasarlanan verimli bir NFT) tarafından güvence altına alındı.

MetaStreet, cari yıl teminatlandırılan 101 CryptoPunks NFT sayesinde rekorunu kırdı. Bu kredinin vadesinin 30 gün ve yüzde 10 APR olduğunu belirtmekte fayda var. Süreci tamamlamak için şirket, eşler arası kredi verme platformu olan NFTfi ile güçlerini birleştirdi.

Koleksiyoncuyla ilgili olarak, bilinmeyen kalmaya karar verdiler. Yine de MetaStreet, borçlunun bilinen bir NFT balinası olduğunu doğruladı.

NFT pazarı geliştikçe dijital varlıkların kullanımı da gelişiyor. NFT destekli krediler daha önce uzak bir rüya gibi göründüyse, teminat olarak kullanılan 101 CryptoPunks NFT’si her şeyin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

101 CryptoPunks NFT Kullanımı Neden Önemli?

NFTYORUM.COM olarak bunun önemini şu şekilde görüyoruz. Artık NFT’ler tıpkı gerçek paralar gibi kullanılıyor. Bu sayede ticaret hacmi giderek artıyor. Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda da bu şekilde kullanılması zaman almış ve inanılmaz bir büyüme kazanmıştı. Şimdi Bitcoin’in yürüdüğü yoldan NFT’ler yavaş yavaş yürümeye başladı. Bu da şüphesiz NFT piyasasında artış olacağını gösteriyor.

NFTYORUM.COM’dan diğer NFT haberlerinden bazıları: Neon, New York Otomatı Solana NFT’lerini Veriyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.