112 ülkede, Axie Infinity en tanınmış NFT topluluğudur

0

Yakın tarihli bir CashNetUSA araştırması, Axie Infinity’nin 112 ülkedeki insanların en çok aradığı NFT topluluğu olduğunu buldu. Karadağ, NFT’yi en çok destekleyen ülkedir.

Yakın tarihli bir CashNetUSA araştırması, 112 ülkede Axie Infinity’nin en popüler NFT topluluğu olduğunu buldu.

NFT’leri en çok seven ülke Karadağ olurken, NFT’leri en çok sevmeyen ülke Polonya oldu. Öte yandan, NFT’lerle en çok ilgilenen ülke Singapur.

Sonuçlar, insanların Google’ı nasıl kullandıklarına ve Twitter’daki olaylar hakkında nasıl hissettiklerine bakmaktan geldi.

Axie Infinity giderek daha popüler hale geliyor

Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Asya, Okyanusya ve Afrika’dan gelen veriler, Axie Infinity’nin insanların en çok aradığı NFT topluluğu olduğunu gösteriyor.

Kuzey Amerika ve Afrika dışındaki yerlerdeki insanlar, Axie Infinity nedeniyle Decentraland ile pek ilgilenmiyor. Nereden bakarsanız bakın, Axie bu kategorilerin her birinde açık ara kazanandır.

Google’ın Kuzey Amerika arama sonuçlarında Decentraland ilk sırada çıkıyor. Arazinin çoğunu kontrol etmesine rağmen, Axie Infinity, Sorare ve Bored Apes’in güney şehirlerinde hala az sayıda insan var.

NFT merakı açısından, Afrika net bir kazananın olmadığı tek yerdir. Dört ulusun adı Decentraland, Axie Infinity, Sorare ve Bored Apes. Town Star ayrıca Afrika’nın küçük bir bölümünün kontrolünü de alabilir.

Güney Amerika ise Decentraland, Bored Apes veya benzeri projelerle ilgilenmeyen tek yer. Axie Infinity, yalnızca Şili için ilginç olan Sandbox’tan sorumludur.

NFT’ler popülerlik kazanıyor

Anket, insanların genel olarak NFT’lerle ne kadar ilgilendiğini ve her alanın hangi NFT koleksiyonlarıyla ilgilendiğini inceledi. Bu bölüm, 1 milyon kişi başına her ay kaç kez “NFT” arandığına göre değerlendirildi.

Singapur, 18.717 arama ile her ay NFT’leri en çok arayan ülke oldu. Singapur’dan sonra sırasıyla 15.213 ve 12.358 arama ile Hong Kong ve Kanada geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri, “NFT” için ayda 10.677 arama ile listede altıncı sırada yer alıyor.

NFT’ler için sempati

Araştırma, NFT’lerin en popüler olduğu yerleri bulmak için Twitter yorumlarını kullandı.

Sonuçlara göre Polonya, NFT ile ilgili tüm olumsuz Tweetlerin dörtte birinden fazlasının (%22.7) bu ülkeden geldiği en NFT karşıtı ülkedir. Polonya’nın ardından ikinci ve üçüncü sırada Nikaragua ve Belize yer alıyor.

NFT coşkusu söz konusu olduğunda, Karadağ, Bosna-Hersek ve Lüksemburg ilk üç ülkedir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Nicolle hakkında

Hintli bir Serbest yazardır. Web3 ile ilgili her şey hakkında düşünmeyi, öğrenmeyi ve yazmayı sever.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.