2022’de ücretsiz NFT nasıl edinilir?

0

NFT teknolojisi, sanat, oyun ve merkezi olmayan finans alanlarıyla geniş çapta zincirlenmiştir. Başarılı NFT koleksiyonu, hem yaratıcılar hem de yatırımcılar için birçok avantaj sağlıyor. Bu nedenle, birçoğu pazara katılmaya teşvik edilir. Ancak, bu günlerde pazardaki yüksek talep nedeniyle tanınmış bir içerik oluşturucudan dijital varlık satın almak çok pahalıya mal olabilir. NFT satın alma heyecanını yanıtlamaya yardımcı olmak için ücretsiz NFT’ler geliştirilmiştir. Bu makale, ücretsiz NFT almanın yollarını önermeyi amaçlamaktadır.

Ücretsiz NFT’ler nasıl edinilir?

Her şeyden önce, NFT’lerin ne olduğuna kısaca bir göz atalım. Değiştirilemez tokenler veya NFT’ler, bir blok zincirinde bulunan dijital varlıklardır. Blok zinciri, halka açık bir defter görevi görür ve bir NFT ile ilgili tüm faaliyetlerin kaydını sağlar. Ayrıca, herkesin bir NFT’nin gerçekliğini doğrulamasına ve tanımlamasına izin verilir. Sonuç olarak, bir NFT’nin benzersizliğini ve nadirliğini kontrol etmek mümkündür.

İfadeden de anlaşılacağı gibi, bir NFT’yi basarken veya örneğin Metaverse oyunları oynayarak kazanırken bir NFT için ödeme yapmanız gerekmez. NFT’leri ücretsiz kazanmanın birkaç yolu vardır. Bakalım nasıl!

1. Oyna-kazan oyunları aracılığıyla ücretsiz NFT’ler

Ücretsiz NFT kazanmak için ilk öneri, NFT tabanlı bir oyuna kaydolmaktır. Bu tür oyunlar, oyuncuları NFT takas etmeye teşvik etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Çoğunlukla, NFT öğeleri doğrudan oyunda kullanılır, silahlar, zırhlar, topraklar, canavarlar vb. öğeler. Oyuncular, doğrudan bir NFT kazanmak veya oyunun jetonlarını toplamak ve NFT’leri bir pazardan satın almak için savaşı kazanabilir veya yarışmalara katılabilir. . Bu NFT’ler sırayla oyuncuların oyunda daha iyi performans göstermelerine ve daha fazla yerel jeton veya diğer NFT’ler kazanmalarına yardımcı olur. Bazı oyunlar NFT’leri başlatmak ve kazanmak için bir ilk ödeme gerektirir; bununla birlikte, birçok ücretsiz NFT oyunu mevcuttur.

Bu oyunlar, her bir NFT’nin ödül olarak alınabileceği, satılabileceği veya alınabileceği Metaverse’lerde çalışır. Arazi parselleri aynı zamanda NFT işlevi görür ve genellikle sınırlı sayıda sunulur ve maliyetleri zamanla artar. Upland gibi oyunlar, NFT’ler olarak arazi arsalarını içerir.

Çoğu P2E oyunu, WAX adlı bir blok zinciri üzerinde çalışır. Bu nedenle, bir WAX hesabına sahip olmanız gerekir. Bir WAX hesabı, oynayarak kazandığınız NFT’leri saklayabileceğiniz bir cüzdan görevi görür. NFT’lerinizi diğer dijital varlıklar, kripto para birimleri ve hatta itibari para ile takas edebilirsiniz.

Bazı oyna-kazan oyunları, örneğin yeni yavrular, canavarlar, kedicikler veya atlar üreterek ücretsiz NFT’ler sağlar. Irkların ırk ve yeteneklerine göre piyasada farklı fiyatlara satılabilmektedir. CryptoKitties ve Axie Infinity, üreme özelliğine sahip iki popüler NFT oyunudur.

2. Eşantiyonlar aracılığıyla Ücretsiz NFT’ler

Eşantiyonlar Yoluyla Ücretsiz NFT'ler

Ücretsiz NFT almanın diğer basit yolu, eşantiyonlardır. Çoğu NFT projesi, NFT şirketi ve sanatçı projelerini paylaşır ve Twitter, Reddit ve Discord gibi sosyal ağlar aracılığıyla ücretsiz NFT eşantiyonları duyurarak tanıtımlarını yapar. NFT eşantiyonları, her NFT meraklısının yapması gereken ilk şey bir izleyici çekmek olduğundan, yeni koleksiyonları tanıtmaya ve yeni sürümlere dikkat çekmeye yardımcı olur. Başka bir deyişle, projeler istekli NFT koleksiyoncuları arasında hızla takipçi kazanabilirken, koleksiyoncular kısa sürede değerli olma potansiyeline sahip ücretsiz bir NFT kazanabilir.

Tipik olarak, bir kullanıcının eşantiyonlardan ücretsiz bir NFT alma şansı elde etmek için projelere abone olması, yorum bırakması, arkadaşlarını etiketlemesi ve benzerleri gerekir. Ancak, NFT eşantiyonlarının dezavantajları vardır. Kripto para alanındaki dolandırıcıların sayısı arttıkça, eşantiyonlardan ücretsiz bir NFT kabul etmek bir risk olabilir. Ayrıca, NFT çekilişinin mevcut olmama ihtimali var ve bu sadece yeni takipçiler kazanmanın bir yöntemi.

Ücretsiz NFT sanatını kazanma şansı daha yüksek olan çekilişlere katılmak için daha güvenli üç kaynak var.

 • Twitter çekilişi
 • Anlaşmazlık Eşantiyonları
 • Youtube eşantiyonları

Aşağıdaki liste ayrıca aşağıdakilerden bazılarını tanıtır: en iyi çekiliş organizasyonları NFT dünyasındaki bir alana özel:

 • Lucky Block – 1 Milyon Dolar Nakit ve Yepyeni Bir Lamborghini ile NFT Hediyesi
 • Materyal Dünyası – 275.000 Dolarlık Eşantiyondan Payınızı Kazanın
 • MECH.GAME – 2 ETH ve 10 Ücretsiz NFT Dahil Eşantiyon Ödülleri
 • Sihirbaz – 10.000 USDT ve NFT Eşantiyonu
 • SKULLX – 0,08 ETH Değerinde 1 Ücretsiz NFT Hediyesi
 • MetaBlobs – 100.000 Ücretsiz NFT
 • PirateXPirate – Ücretsiz PXP Jetonları Kazanmak için Aylık Piyango Çekilişi
 • Jackals Kingdom – NFT Oyun Platformu

3. NFT Hava Damlaları

Ayrıca bazı kuruluşlar, takipçilerine ve üyelerine ücretsiz jetonlar sunarak sermaye artırmaya çalışır. Bu kuruluşlar, blok zinciri ile entegre bir İnternet olan Web 3’te çalışır ve bu nedenle, ücretsiz jetonlar borsalarda veya pazarlarda işlem görebilir. Bu nedenle NFT Airdrop’ları, bir NFT platformunda yeni bir ürün veya hizmetin piyasaya sürülmesini teşvik etmek için kullanılır.

NFT Airdrop almanın üç yolu vardır: doğrudan airdroplar, dolaylı airdroplar ve bounty programları. Doğrudan airdroplarda kuruluş jetonları doğrudan alıcıların cüzdanlarına gönderir. Dolaylı airdroplar, verenin jetonları üçüncü bir tarafa verdiği ve üçüncü tarafa alıcılara vermesi için ödeme yaptığı zaman gerçekleşir. Ayrıca ödül programları, katılımcıların blog yazma, sosyal medya veya belirli içerikleri yayınlama gibi tanıtım etkinliklerine katılmaları için jeton almalarına olanak tanır.

İyi bir örnek, jetonları SOS’un airdrop’larını veren Open DAO’dur. Katılımcılar onlarla NFT ticareti yaparsa, Open DAO binlerce değerinde token verecektir.

4. NFT’nizi yayınlayın

Son olarak, tüm NFT meraklıları kendi NFT’lerini basma şansını yakalayabilirler. Bununla birlikte, OpenSea ve Raible gibi büyük pazarlarda yüksek olabileceğinden sanatçıları caydırabilecek yeni bir NFT basmak için bazı gaz ücretleri içerebilir.

Gaz ücretleri sorunu, Polygon gibi blok zincirler kullanılarak çözülebilir. Polygon’un 2. katmanı, kullanıcıların NFT’lerin sahipliğini temelde ücretsiz olarak basmasına, takas etmesine ve devretmesine olanak tanır.

Başka bir çözüm, para basma anlamına gelen Tembel Darphane olabilir. tam zamanında. Tembel basım, NFT sanatınızı basarken gaz ücreti ödemenize gerek kalmaması ve yalnızca NFT’nizi satmanız durumunda ücretlendirilmeniz koşuluna atıfta bulunur. Bu yöntem OpenSea gibi pazar yerleri tarafından benimsenmiştir. NFT dünyasında dijital varlıklar yaratmak için masrafları azaltmaya ve daha fazla sanatçıyı çekmeye yardımcı olur.

Çeşitli pazar yerlerinde iyi bir arama yapın, blok zinciri hakkında bilgi edinin ve her zaman pazarın talebini göz önünde bulundurun, ardından NFT’nizi basmayı planlayın.

Ücretsiz NFT kazanmak çok kolay!

NFT pazarının gelişimi göz önüne alındığında, pazardan pay almak ve bir an önce katılmak iyi bir fikir gibi görünüyor. Ancak, hype nedeniyle fiyatlar çok keskin olabilir. Ancak yine de NFT dünyasına ücretsiz olarak katılmanın ve bundan kâr elde etmenin yolları olduğunu bilmelisiniz. Umarız rehberimiz nasıl başlayacağınız konusunda bilgi vermiştir. Artık NFT koleksiyonunuzu oluşturabilir ve büyük maliyetlerden kaçınabilirsiniz.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Tiffany Ellis hakkında

ABD’den gülen meraklı bir yazar. Cryptocurrencies, Arts ve NFT’leri seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.