AB üyesi olmayan üçüncü ülke olan Ukrayna, Avrupa işbirliğine giriyor

0

Ukrayna, dijital ekonomik alanını AB ile birleştirmenin en önemli amacı ile diğer ülkelerle eyaletler arası blok zinciri ağ işbirliğini geliştirmeyi planlıyor.

Daha sonra Norveç ve Lihtenştayn, Ukrayna, Avrupa Birliği (AB) dışında, sınır ötesi sosyal hizmetler sağladığını iddia eden 27 ortağın oluşturduğu bir endüstri olan Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı’na (EBP) kaydolan üçüncü ülke oldu.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, ülkenin 17 Haziran’da EBP’yi izleyici olarak kaydetme eylemini açıkladı. Dijital ekonomik alanını AB ile birleştirmenin en büyük amacı olan Ukrayna, diğer ülkelerle eyaletler arası blok zinciri ağ işbirliğini geliştirmeyi planlıyor.

Ukrayna’nın EBP’yi askere alma amacı, Parlamento grubu Blockchain4Ukraine başkanı Oleksii Zhmerenetskyi’nin ve Virtual Assets of Ukraine’in yapımcısı ve CEO’su Konstantin Yarmolenko’nun başkan Ursula von der Leyen’e bir mesaj yazdığı Temmuz 2021’e dayanıyor. Avrupa Komisyonu’nun. Mesaj, Ukrayna’nın EBP ve Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısı’na (EBSI) katılmaya dahil olduğunu duyurdu. von der Leyen daha sonra Ukrayna’nın EBP’yi satın alma olasılığını bir izleyici olarak doğruladı.

Cointelegraph ile konuşan Yarmolenko, Ukrayna’nın EBSI’nin test düğümünü çalıştırma konusundaki endişesini ve blok zinciri teknolojisine dayalı sınır ötesi sosyal yardımın pilot uygulama konularını kaydetti. Rusya-Ukrayna savaşı sırasındaki kripto para ödemelerinin “önemli bir yardım olarak doğrulandığını” ortaya koydu:

“Bir sonraki nokta, Ukrayna ve AB’nin EBP/EBSI girişimleri üzerine kurulmuş tam blok zinciri entegrasyonu.”

Bir izleyici olarak blok zinciri pilot kullanım denemelerinde EBP ile mücadele ettikten sonra, Ukrayna tam üyeliğe geçmeyi planlıyor.

Yarmolenko ayrıca Ukrayna’nın, Ukrayna sakinlerini eğitim kimlik/diploma ve kişilik kimlik bilgileri ile mülteci/sığınma kaydı ve yardımını kapsayan sınır ötesi sosyal hizmetler ile güçlendirmek için daha fazla blok zinciri işbirliği hayal ettiğini açıkladı.

Yarmolenko, işbirliğinin unsurlarıyla uğraşırken, EBP’ye kaydolma eyleminin AB ile bağları güçlendirmenin bir yolu olduğunu iddia etti ve “Bunu AB ile blok zinciri entegrasyonu olarak adlandırabilirim” ifadesini genişletti.

Ayrıca, AB çapında blok zinciri işbirliğinin hedeflerinden birini gündeme getiren Zhmerenetsky, Ukrayna’nın EBP’yi satın almasının, Avrupa’daki Ukraynalı mülteciler için yüksek öğrenim ve sürücü izinleri için Ukrayna raporlarının ayrımını azaltacağından korkuyordu.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.