Ankara Üniversitesi NFT kursuna başlıyor

0

Ankara Üniversitesi NFT’ler konusunda ders veren Türkiye’de ki ilk yüksek öğretim kurumudur. Son zamanlarda yayınlanan konferansta birçok üst düzey hükümet yetkilisi sunum yaptı.

Ankara Üniversitesi NFT ve Kriptoloji Alanında İLK

Söylendiği gibi, Ankara Üniversitesi kriptoloji dersleri veren ilk Türk üniversitesidir. Hürriyet gazetesinin haberine göre, NFT’lerle ilgili ilk derse cumhurbaşkanlığı ve Kültür Bakanlığı’ndan üst düzey yetkililer katıldı.

Üniversitenin girişimi, Türkiye cumhurbaşkanının Adalet ve Kalkınma Partisi’ne kripto para birimleriyle ilgili gelişmeleri araştırmasını emrettikten sonra geldi. Ayrıca Aralık ayında Türkiye’nin kripto yasası hazırladığını açıklaması da harekete geçmişti.

Daha fazla mesaj

Ankara Üniversitesi Dekanı Nejdet Ünüvar, “NFT’leri öğretmekten memnunuz, ancak öğrencilerimiz bizden daha mutlu” dedi. Bura Ayan şu anda “NFT’ye Giriş” dersini veriyor
Konferansa katılanlar arasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Zagül Yavuz da vardı. Kendisine Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Müdürü Ali Taha Koç eşlik etti. Yavuz, etkinlikte, “NFT’nin gençler arasında yaratıcılığı, becerileri ve sanatsal yeteneği teşvik edeceğini düşünüyoruz” dedi. Ankara Üniversitesi’nin NDT konusunda farkındalık yaratma konusunda attığı adım çok önemli.

Ali Taha Koç, ofisinin daha birçok dijital girişim üzerinde çalıştığını belirtti. “NFT’nin sadece bir teknoloji meselesi olduğuna inanmayın. “NFT’nin ticari uygulamalarımız üzerindeki etkisini incelemeye zorlayan yasal bir bileşeni var” diye ekledi.
Koç, departmanının şu anda NFT’ler için Türkçe bir terim üzerinde çalıştığını kaydetti. Ayrıca, kurs katılımcılarını bu çabaya yönelik fikirlerini paylaşmaya teşvik etti. Sosyal medyada bir anket başlatma hedefini açıkladıktan sonra, “Herkes NFT’ye katılmalı ve alternatif bir isim eklemeli” dedi.

Diğer hükümetler kripto para birimlerini benimsemek için adımlar atıyor. Daha önce, Tayland hükümeti tüm kripto işlemlerine yüzde 15 vergi uygulama planlarını rafa kaldırmıştı. Şaşırtıcı bir şekilde, Hindistan kripto para birimlerini tanımlamak için önemli bir adım attı.

En Güncel NFT Haberleri NFTYORUM.COM’DA

İlginizi çekebilir: Lamborghini’yi 999 Parçaya Böldü Ve En Az 1 Milyon Dolar Kazandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.