Bored Ape Yacht Kulübü Ape Coin’i piyasaya sürdü

0

CryptoPunks ve Meebits’i satın aldıktan sadece birkaç gün sonra, proje ekibi yeni bir para birimi olan Ape Coin’in ($APE) kurulduğunu duyurdu.

BAYC ekibi, ne olduğu, nasıl dağıtılacağı ve daha büyük BAYC ekosisteminde ne için kullanılacağı da dahil olmak üzere yeni $APE jetonunun her ayrıntısını resmi olarak yayınladı. Özetlemek gerekirse, Bored Ape topluluğunun kaderini belirlemek için $APE kullanılacak gibi görünüyor.

Yuga Labs CEO’su Nicole Muniz yaptığı açıklamada, “Topluluk uzun süredir ApeCoin’i talep ediyor ve topluluk sahipliği yoluyla hayata geçtiğini görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi. “Yuga Labs, topluluğa yeni fikirler ve tutku aşılayan ürünler ve deneyimler geliştirmeye devam edecek.”

Ape Coin nedir?

Açıklamasına göre, ApeCoin “web3’ün ön saflarında gelişen merkezi olmayan bir topluluğu teşvik etmek için tasarlanmış kültür, oyun ve ticaret için bir para birimidir”. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Başlangıç ​​için, BAYC evreninin genişlemesi.

Öncelikle BAYC ekosistemine yeni katılanlardan bahsetmek gerekiyor. Ape Coin, Yuga Labs veya Bored Ape Yacht Club tarafından değil, yeni kurulan ApeCoinDAO tarafından piyasaya sürüldü. ApeCoinDAO, $APE token sahiplerine diğer şeylerin yanı sıra para tahsislerinde, yönetişim kurallarında, projelerde ve ortaklıklarda rol sağlamak için kuruldu. ApeCoinDAO üyeliği için tek ihtiyaç, ApeCoin’e sahip olmanızdır.

ApeCoinDAO ayrıca Ape Foundation tarafından da desteklenmektedir. Ape Vakfı, ApeCoin’in yöneticisinden çok $APE’nin küratörüdür. Vakıf, ApeCoinDAO’daki Ape Coin sahiplerinin üzerine inşa edebileceği bir temel olarak hizmet edecektir.

Daha fazla mesaj

Maymun Vakfı, multisig cüzdan aracılığıyla sağlanan Ekosistem Fonunu kullanacak. Bu fon, ApeCoinDAO maliyetlerini ödemek ve ApeCoin sahiplerinin açık ve izinsiz yönetişim süreçleri aracılığıyla etkileşimde bulunmaları için bir altyapı sağlamak için kullanılacaktır.

Son olarak, Maymun Vakfı yöneticileri özel bir konsey (Kurul) tarafından izlenecek. Kurulun amacı, DAO tekliflerini yönetmek ve topluluğun vizyonuna hizmet etmektir. ApeCoinDAO’dan idari izin gerektiren girişimleri tartışmak için toplanır.

İlk Kurul altı aylık bir dönem için seçilecek ve ardından ApeCoinDAO her yıl yeni üyelere oy verecek. Alexis Ohanian (Reddit’in kurucu ortağı, Seven Seven Six’in genel ortağı ve kurucusu), Amy Wu (FTX’te girişimler ve oyun başkanı), Maaria Bajwa (Sound Ventures’ın müdürü), Yat Siu (kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Animoca Brands) ve Dean Steinbeck (Animoca Brands’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı) şu anda konseyde (Horizen Labs başkanı ve genel danışmanı).

Ape Coin’i kim alacak?

$APE, toplam miktarı bir milyar olan bir Ethereum belirtecidir. Başlangıçta Ape Coin topluluğu, toplam Ape Coin arzının yüzde 62’sini alacak ve bunun bir kısmı BAYC NFT sahiplerine gidecek.

17 Mart yarın saat 08:30 ET’den itibaren, orijinal Bored Ape veya Mutant Ape sahipleri toplam Ape Coin arzının %15’ini alabilecekler. Bored Ape Kennel Club Dogs sahipleri, katılmak için bir Maymun veya Mutant’a sahip olmalıdır.

Ape Coin, zamanı gelince bir BAYC NFT’ye sahip olmayan diğer tüm NFT meraklılarının kullanımına sunulacaktır. Madeni paranın çok uzak olmayan bir gelecekte büyük kripto para platformlarında işlem görmeye başlaması bekleniyor. Ekip, “mümkün olan en kısa sürede” dedi, ancak başka ayrıntı vermedi. $APE ile ilgili daha fazla güncelleme, ApeCoin Twitter hesabı üzerinden yapılacaktır. ApeCoin ve yönetimi hakkında daha fazlasını keşfetmek için resmi web sitesine gidin.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler sadece NFTYORUM.COM da. Ape Coin ön satış, ape coin fiyat, ape coin yorum gibi bir çok bilgiyi vermeye çalıştık.

Diğer yazımıza göz atmayı unutmayın: Solice Metaverse – İlk Arazi Satışı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.