APEcoin DAO teklifi, abartılı harcama niyetleri nedeniyle reddedildi.

0

Projenin ve para biriminin hayranları, böyle bir pazar yerinin inşasıyla bağlantılı farklı ürünlere astronomik olarak büyük miktarlarda para harcamayı planladığı için, APEcoin DAO’nun kendi pazar yerlerini inşa etme teklifine karşı oy kullandı. Örneğin bir Twitter kullanıcısı, maaşları “çılgınca, aşırı değerli” olarak nitelendirdi.

APEcoin için DAO teklifi

APEcoin DAO üyelerine, potansiyel bir pazar genişletmesi olan AIP-29 verildi.

Konsept, ‘Ape Drops’ pazarı için APECoin DAO aracılığıyla finansman sağlamaya çalışıyor. Projenin amacı, Ape topluluğu için seçilmiş bir NFT platformuna dönüşmektir. Ape Drops, tam olarak faaliyete geçtiğinde, endüstrinin önde gelen tasarımcıları ve sanatçılarından her hafta birçok NFT damlası yayınlayacağını söylüyor. Bu fikre göre, para daha fazla insanı işe almak ve NFT düşüşlerini ve yüksek profilli müzisyenlerle olan etkinlikleri desteklemek için kullanılacak.

Pazar yerinin amacı, $APE topluluğunun kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmeleri için bir platform oluşturmaktır.

Anti-AIP-29 Destekçileri

Ne yazık ki APEcoin için birçok topluluk üyesi AIP-29’un stratejisinden memnun değil. Oylama süreci başladı. Bazı insanlar ise, sahiplerine “daha ​​fazla fayda sağlamak” için harcanan paradan memnun değil.

Açık olmak gerekirse, bu öneri Snoop Dogg’un ekibi tarafından sunuldu. BAYC’nin geliştiricileri, Yuga Labs veya markalarının bir parçası olan APEcoin ile ilgisi yok. Snoop Dogg ve Wiz Khalifa da daha önce Ape Drops programını kullanarak NFT’ler yayınlamıştı. Manifold Studio platformu, projenin önemli bir parçası olan “Ape Drops 03: An 8th”i oluşturmak için kullanıldı.

Ayrıca, teklif için tüm yükümlülükleri 6-8 hafta içinde yerine getirmeleri bekleniyordu. Sorumluluklar, kitlesel işe alım ve bir hazinenin kurulmasını içerir.

Twitter kullanıcısı @mattborchert dahil olmak üzere birçok kişi APEcoin DAO’nun teklifiyle ilgili maliyetler konusunda endişeli. Mevcut çabalarını tamamlamanın toplam maliyetinin 2 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. 860,00 $’lık bir takım maaşı ve faydaları artı 1,14 milyon $’lık bir hazine payı, bu senaryoda harcanabilecek 2 milyon $’a eşittir. Kadroda tam zamanlı Sanatçı İlişkileri Liderleri, Operasyon Liderleri, Topluluk Yöneticileri ve Topluluk Proje Yöneticileri olacaktır. Ayrıca, üç yarı zamanlı Topluluk Moderatörü ve bir yarı zamanlı tasarımcı işe alınır. Sanatçı İlişkileri Lideri, yıllık 250.000 dolarlık maaşla en çok parayı kazanıyor. Her yarı zamanlı Topluluk Modu için en düşük maaş 20.000 ABD Dolarıdır.

DAO hakkında

APEcoin DAO, Yuga Labs’in en başarılı markası olan BAYC’nin uzun zamandır beklenen $APE madeni parasını piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra, Mart 2022’nin sonunda kuruldu. Açık olmak gerekirse, ApeCoin DAO merkezi olmayan bir organizasyondur. Tüm APE sahiplerinin token yönetişim seçeneklerine oy vermesini sağlar. Yuga Labs ayrıca gelecekteki tüm ürün ve hizmetler için ana token olarak $APE kullanmaya karar verdi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Tiffany Ellis hakkında

ABD’den gülen meraklı bir yazar. Cryptocurrencies, Arts ve NFT’leri seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.