Basic Attention Token(BAT) Nedir? Nasıl Çalışır?

0

Günümüz dünyasında en önemli sektörlerden biri, dijital reklamcılıktır. Dijital reklamcılık alanında güvenlik ve verimliliği esas alan Basic Attention Token nedir? BAT coin nedir? Basic Attention Token yorum ve BAT coin geleceği ile ilgili analizleri sizlere sunuyoruz.

Basic Attention Token Nedir?

BAT coin, ERC-20 tabanlı ve Ethereum ağında çalışan Brave adlı tarayıcının yerel para birimidir. Brave’in kullanıcılara sunduğu deneyim ise reklamsız bir tarayıcı olmasıdır.

BAT coin, 2017 yılında piyasaya çıkmıştır. Saniyeler içerisinde ICO’lar tarafından 30 milyon dolardan fazla para toplamışlardır.

Reklam dünyasında, gelirlerin %70 den fazlasını dijital reklamcılık oluşturmaktadır. Söz konusu dijital reklam olduğunda Google, Facebook gibi dev şirketler pastadan en fazla pay alanlardır. Brave’in reklamsız bir deneyim sunuyor olması insanlarda Basic Attentiton Token nasıl çalışır? sorusunu uyandırabilir.

Basic-Attention-Token-Nedir
Basic-Attention-Token-Nedir

Basic Attention Token projesi tam olarak burada işlemeye başlıyor. Sistemin amacı reklam veren, yayıncı, ve reklam okuyucuları arasındaki ödeme dengesini sağlayabilmektir.

Basic Attention Token’ın amacı ilgi duyduğunuz reklamları daha az sıklıkla göstermektir. Bunu yaparken veri gizliliği hakkınızın korunmasıdır. Aynı zamanda BAT Coin, madenciliği yapılamayan coinlerden birisidir.

Basic Attention Token Nasıl Çalışır?

Brave taracısını kullanan insanlar, belirli aralıklarla bildirim alırlar. Bu bildirimde ilgili reklamın özeti yer almaktadır. Bildirime tıklandığınızda eğer reklam ilginizi çekiyorsa hepsini görüntüleyebilir ya da reddedebilirsiniz.

Reklamın ilginizi çektiği ve tıkladığınız senaryoda bu işlemi yaptığınız için BAT coin ile ödüllendirilirsiniz. Kazanmış olduğunuz BAT coinler, Uphold merkezli cüzdanınıza yatırılır. Bu cüzdana ek olarak Brave tarayıcısı kendi içerisinde BAT coin cüzdanı bulundurmaktadır.

Ödül dağıtımı konusunda içeriği üreten insanların, reklam okuyucularına karşı daha fazla ücret aldığını belirtmekte fayda var. Ayrıca Basic Attention Token, bu işlemleri yaparken kişisel verilerinizi toplamaz. Yakın zamanda Google ve Facebook bu konudan dolayı milyonlarca dolar ceza almıştır.

BAT Coin Avantajları Nedir?

BAT coinin, mevcut reklam modellerine göre önemli avantajları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Veri gizliliği: Sağladığı veri gizliliği sayesinde kişisel bilgilerinize erişmez. Böylelikle reklam manipilasyonuna uğramazsınız.
  • Gelir Modeli: Yayıncıdan, reklam görüntüleyene kadar herkes kazanç çemberinin içerisindedir. Bu sayede hem ilgi çekici reklamlar görüp ufakta olsa BAT coin kazanırsınız.

Basic Attention Token Yorum

Daha fazla mesaj

BAT coin kurucusunun Brendan Eich olması sebebiyle Basic Attention Token yorumum bu projenin başarıya ulaşacağı yönündedir. Koca bir projeyi sadece tek kişiye değerlendirmek olmaz. Ayrıca CoinBase’in ürün müdürününde bu projenin danışmanlarından biri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çok kaliteli bir ekibe sahipler.

BAT Coin, kendine oldukça zorlu bir alan seçse de zamanla oluşmuş tabuları yıkabilir. BAT coin alacaklara, yatırım tavsiyesi olarak Ethereum ile çok bağlantılı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ethereum’un olası bir çakılması BAT coini derinden sarsar. Yine aynı şekilde yukarı doğru patlaması da pozitif bir ivme bırakacaktır.

Aşağıda paylaşmış olduğum Basic Attention Token fiyat tahminleri, kararınızı vermenizde yardım sağlayacaktır.

Basic Attention Token Fiyat Tahminleri

Çeşitli BAT coin fiyat tahminlerini sizler için derledim. Yazının sonlarına doğru kendi BAT coin fiyat tahminimi yapacağım.

Basic-Attention-Token-Fiyat-Tahminleri
Basic-Attention-Token-Fiyat-Tahminleri

Yukarıdaki yorumlar eski tarihli yorumlardır. Şuan BAT coin, 1 dolar seviyesine gelmiştir. Bu yorumları paylaşma amacım BAT coin de ki istikrarı göstermektir. Kişisel BAT coin fiyat tahminim, BAT coin uzun yıllar uğraşı sonucu sonunda yerini almayı başarabildi. Şuan 0.5-1 dolar arasında gelip giden bir grafiğe sahip fakat özellikle 2022’nin son çeyreği BAT coin için tırmanışa geçme dönemi olacak. Arkasına rüzgarı alan BAT coin, uzun vadede gerçekten güzel bir yatırım aracı olarak görülüyor.

Basic Attention Token Geleceği

Basic Attention Token geleceği hakkında konuşabilmek için eldeki verileri analiz edelim. BAT coin arzı 1.5 milyar adettir. Hemen hemen arzın tamamı tükenmiş durumdadır. BAT coin en yüksek fiyat değerini, 28 Kasım 2021’de 1.92 dolarla yakalamıştır. En düşük gördüğü seviye ise piyasaya ilk sürüldüğü zamanlardan 16 Temmuz 2017 tarihine aittir. O tarihlerde BAT coin 0.06 dolar gibi bir fiyat aralığına sahipti.

BAT coin geleceği, alt coin analistleri tarafından pozitif bir kazanç olarak yorumlanmaktadır. 5 yıl içerisinde yaklaşık %1000 gibi bir büyüme miktarı bekleniyor.

Basic Attention Token’ın, Amerika Birleşik Devleti borsalarında listelendiğini hatırlatalım. Aynı zamanda CoinBase Pro’da da listelenen nadir alt coinlerden biridir.

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte uzun dönemde ciddi büyüme sağlayabilecek coinlerden biridir. Unutmayın ki alt coin piyasası oldukça değişkendir. Yatırımlarınızı bunu göze alarak yapmanız ileride sorun yaşamamanızı sağlar.

Basic Attention Token Kimin?

Basic Attention Token(BAT), Brendan Eich ve Brian Bondy tarafından kurulmuştur. İki isminde kariyeri oldukça parlaktır.

Brendan Eich’in aynı zamanda Mozilla adlı tarayıcının kurucusu ve CTO’sudur. Şuan dünyanın en popüler dillerinden biri olan Javascript’in, kurucusudur.

Briand Bondy’de Eich kadar ünlü olmasa da oldukça başarılı bir yazılım mühendisidir.

Basic-Attention-Token-Kimin
Basic-Attention-Token-Kimin

Ayrıca diğer alt coin analizlerimize bakabilirsiniz. FET coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.