BAYC’nin kurucu ortağı, Twitter içerdekilerini kullanan bir saldırı konusunda uyardı

0
NFT Haberleri

Yuga Labs ve Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) kurulmasına yardım eden Gordon Goner, kullanıcıları bir saldırı olabileceği konusunda uyarıyor. Yaşananlarla ilgili güzel bilgiler edindikten sonra takipçilerine haber vermek için bir Twitter uyarısı gönderdi.

Ayrıca, hack grubunun sosyal medya operasyonunun Twitter içinden birinin yardımıyla gerçekleştirileceğini bildiğini söyledi.

BAYC bölgesindeki insanlar bir diğerine hazırlanmalı mı?

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Otherside gibi en popüler paraya çevrilemeyen tokenlerin (NFT’ler) arkasındaki şirket olan Yuga Labs, Twitter’ı korumak için çok çalıştı. Ardından Twitter için çalışan birinin sosyal medya hesaplarına saldırı planladığı ortaya çıkıyor.

“Twitter ile temasa geçtik ve hesaplar üzerinde aktif bir izleyicileri olduğunu ve güvenliğin artırıldığını onayladılar. Kendimizi daha güvende hissediyoruz, ama lütfen herkes güvende olsun. Ve unutmayın, sürpriz darphaneler olmayacak.”

Twitter personeli, ipucunu ciddiye aldı ve hesapları güvende tutmak için neler olup bittiğini izlemeye başladı. Gorner, BAYC topluluğuna birçok kez sürpriz olmayacağını söyledi. Dolandırıcılar, tüketicilerden para çalmak için genellikle sahte haberlerde nane ve kimlik avı bağlantıları hakkında sahte haberler kullanır.

Yuga Labs NFT’leri ve Otherside daha popüler hale geldikçe, dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları bunlardan para kazanmanın yollarını arıyor. Aynı nedenle BAYC son aylarda çokça saldırıya uğradı. Saldırganlar, 145’ten fazla ETH çalmak için Otherside’ın Discord grubunun arkasına saklandı.

Dolandırıcılar geçmişte bu yöntemi çok kullandılar. Uyarı, topluluğa uyanık kalmaları için bir hatırlatma görevi görebilir ve saldırganlar planlarını uygulamamaya karar verebilir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.