Bilgisayar korsanları, Axie Infinity’nin Discord botunu kesmek için sahte bir para basma mesajı kullanıyor

0
NFT Haberleri

Oynamak için kazanılan popüler olmayan token (NFT) oyunu Axie Infinity, MEE6 botunu Çarşamba günü erken saatlerde Discord sunucusunda hackledi.

MEE6, çoğunlukla rolleri ve mesajları otomatikleştirmek için kullanılan iyi bilinen bir Discord botudur. Birkaç kripto projesi bunu kullanıyor. Saldırganlar, sahte bir Jiho hesabına izin vermek için saldırıya uğramış botu kullandı ve ardından bir darphane hakkında sahte bir bildirim gönderdi.

Mühendisler sahte mesajlardan kurtulmayı ve saldırıya uğramış MEE6 botunu ana sunucudan kaldırmayı başardılar. Ancak projenin resmi Twitter hesabı, birçok kullanıcının Discord’u yeniden başlatana kadar sahte mesajı göreceğini söyledi.

Geliştiriciler ayrıca MEE6 uzlaşmasının yeni olmadığını ve birçok projenin daha önce buna benzer sorunlar yaşadığını söyledi. Ancak resmi MEE6 Discord destek kanalı, mühendisleriyle görüştüklerini ve garip bir şey bulamadıklarını söyledi.

Birçok kişi, bilgisayar korsanlarının önce yönetici hesaplarını ele geçirdiğini ve ardından diğer yönetici hesabına girmek için MEE6’yı kullandığını düşünüyor. Bu, yönetici hesabının ele geçirildiği gerçeğini gizlerken web kitabı mesajları göndermelerine izin verdi.

Discord bot hackinden bir aydan kısa bir süre önce, en büyük soygunlardan biri, 600 milyon dolardan fazla kripto varlığının çalındığı Axie Infinity’nin Ronin köprüsünde gerçekleşti. Yakın zamanda bir dizi güvenlik açığı, topluluğun bir zamanlar oyunun kurallarını değiştiren bir girişim olarak görülen oyuna olan inancını sarstı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.