Bill Gates, BAYC’ye dijital Ape görüntülerinin dünyayı daha iyi hale getireceğini söyledi!

0

Forbes, Bill Gates’in 20 Haziran 2022 itibariyle net değerinin 121 milyar dolar olduğunu söylüyor. Bu onu dünyanın dördüncü en zengin insanı yapıyor. Ancak, popüler olmayan popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) jetonu (NFT) gibi kripto para birimleri hakkındaki fikrini değiştirmemiş gibi görünüyor.

BAYC, Ethereum blok zincirinde benzersiz dijital koleksiyonlar olan 10.000 Bored Ape NFT’den oluşur. BATHROOM, aynı zamanda üyelik kartları olan Bored Ape ile sadece Yacht Club üyelerinin ulaşabileceği ortak bir grafiti panosudur. Yol haritasını kullanarak topluluk yeni bölgelere ve avantajlara erişebilir…

“Her Bored Ape farklıdır çünkü yüzü, şapkası, kıyafetleri ve daha fazlası gibi 170’in üzerinde olası özellikle programlanmıştır. İnsanlardan farklı olarak, tüm maymunlar aynı değildir. Maymunlar, IPFS üzerinde ERC-721 belirteçleri olarak Ethereum blok zincirinde depolanır. Bu konuda hiçbir soru yok. Bir şempanze, dolaşımdaki tüm Ethereum’un yüzde 0,08’ine mal oluyor.

CNBC, Gates’in bir TechCrunch konuşması sırasında iklim değişikliği hakkında böyle şeyler söylediğini söylüyor. Microsoft’un kurulmasına yardımcı olan Paul Allen, kriptografinin “%100 daha büyük aptal teorisine dayalı” olduğunu söylüyor.

Wikipedia’ya göre, Büyük Aptal Teorisi finansta kullanılıyor. Bazen aşırı fiyatlı varlıkları satın alarak para kazanabileceğinizi söylüyor – satın alma fiyatı gerçek değerinden çok daha yüksek olan şeyleri ve ardından bunları daha da yüksek bir fiyata satarak.

Gates ayrıca “maymunların pahalı dijital fotoğraflarının” “dünyaya çok yardımcı olacağını” söyleyerek NFT pazarıyla dalga geçti. Sporcuların, ünlülerin ve diğer varlıklı insanların BAYC NFT hattını nasıl satın aldığından bahsediyordu.

“Varlık sınıflarına alışığım… çıktıları olan bir çiftlik gibi veya ürün ürettikleri bir şirket gibi” dedi.

Ayrıca kripto ile ilgilenmediğini ve her ikisi de milyonerin reddettiği dijital varlıklarda “uzun ya da kısa” olmadığını söyledi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.