Bir marka promosyonu olarak, sosyal ağ sitesi NFT’ye 1,24 milyon dolar yatırım yapıyor

0

NFT’lerle ilgili heyecan, bir devrilme noktasına yaklaşıyor. Justin Bieber ve Jimmy Fallon gibi ünlülerin yanı sıra büyük şirketler de dijital dünyaya çok fazla yatırım yapıyor. İnsanlar orada neler olduğunu görünce bu partilerin neden bu kadar popüler olduğunu merak ediyor.

Bunu anlamak için, insanların ilk paraya çevrilemez tokenin veya NFT’nin yapıldığı 2014 yılına geri dönmeleri gerekiyor. NFT’ler, dijital varlıkları doğrulayan blok zinciri tabanlı belirteçlerdir. Bu, onları müzik, sanat ve film sahiplerini ve yaratıcılarını takip etmenin ve ödeme aldıklarından emin olmanın harika bir yolu haline getirir.

Dolayısıyla, bu ünlü insanların NFT’lere yüz binlerce hatta milyonlarca dolar koymasının ana nedeni para kazanmak değil. Pek çok insan bu dijital avatarlarla ilgilendikleri için ilgilenmektedir: sanatçılar için bağımsızlık, ortak bir topluluğa katılım ve dijital dünyayla bağlantı.

Piyasadaki en önemli yeni ürünlerden biri, insanları blockchain dünyasına bağlamayı amaçlayan bir sosyal ağ olan Btok. Btok kullanıcıları, diğer blockchain hayranları ve yatırımcıları ile bağlantı kurabilecek ve en son proje haberlerini ilk elden öğrenebilecek. NFT’ler insanları dijital topluluklara bu şekilde bağlar.

Piyasadaki en pahalı Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin satın alınmasıyla platform, blok zincirindeki insanların ihtiyaçlarına hizmet eden süper bir uygulama olarak NFT’lere kafa kafaya dalıyor. Kahverengi kürkü, kapalı göz kapakları, sıkılmış dudakları ve koleksiyonun sadece %2’sinde bulunan bir palaska olan Ape #7537, artık blockchain sosyal ağ uygulamasının marka elçisi. Bu maymun, 1.240.000 $ ile aynı olan 1024 ETH’ye satıldı.

Blockchain endüstrisinde güçlü bir konum elde etmek

Diğer blockchain sosyal medya platformları gibi, Btok platformu da kullanıcı içeriğini merkezi olmayan ağın değiştirilemez defterinde depoladığı için daha popüler hale geldi. Bu, kullanıcıların sansürden kaçınmasına ve içerikleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarına olanak tanır. Bu endüstri trendlerine uygun olarak, Btok’un 10 milyondan fazla blok zinciri kullanıcısından ve 1 milyondan fazla gruptan oluşan bir topluluk oluşturması şaşırtıcı değil. Platformun kendisi blockchain dünyasına açılan bir kapıdır.

Öte yandan Btok, blockchain ekosistemindeki tüm oyuncuları birbirine bağlayarak ve kullanıcılara ve proje sahiplerine çözümler sunarak çok daha ileri gitmek istiyor. Kullanıcılar, süper özellikli tek duraklı bir blok zinciri platformu olarak anlık mesajlaşmayı (IM) kullanmaktan daha fazlasını yapabilecek. Bunun yerine, insanlar yeni blok zinciri projeleri hakkında bilgi edinmek, airdroplara katılmak ve kripto para birimini transfer etmek gibi şeyler yapabilecekler.

Hem Android hem de iOS akıllı telefonlara indirilebildiği için sosyal ağ platformu, kullanımının ne kadar kolay olduğuyla gurur duyuyor. Btok’a katılmak için kullanıcıların yalnızca bir telefon numarası eklemeleri yeterlidir. Bu adım, onlara blok zinciri topluluğuna erişim sağlar. Kullanıcılar binden fazla iş ortaklığından yardım alabilir. Bazı örnekler Bithumb Global, Binance, Huobi Global ve LBank’tır.

Büyüyen bir kullanıcı grubu

Btok sosyal ağ programını kullananların sayısı 2 milyondan 10 milyonun üzerine çıktı ve getirdiği para miktarı 15 milyon dolardan 50 milyon dolara çıktı. Halihazırda bazı iyi sonuçlar elde eden ekip, bir BAYC üyesinin öncülük ettiği dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olma hedefinden bahsediyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

cryptozare.eth hakkında

nft toplayıcı | moda editoryal görüş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.