Bir NFT Marketplace olan Magic Eden, üreticiler ve koleksiyoncular için 130 milyon dolar topladı

0

En büyük Solana NFT pazarı olan Magic Eden Salı günü yaptığı açıklamada, B serisi finansman turunda 130 milyon dolar topladığını ve değerini 1,6 milyar dolara çıkardığını söyledi.

Yatırımdan Electric Capital ve Greylock sorumluydu ve Lightspeed Venture Partners yeni bir çapa yatırımcısı olarak katıldı. Daha önce yatırım yapmış olan Paradigma ve Sequoia Capital da yer aldı.

Magic Eden, paranın şirketin birincil ve ikincil piyasalarını iyileştirmek için kullanılacağını, böylece NFT (fungilemeyen token) yaratıcısı ve toplayıcı deneyiminin daha iyi olacağını söylüyor.

Ana pazar yeri Magic Eden Launchpad, şimdiye kadar 250’den fazla projenin başlatılmasına yardımcı olan Solana yaratıcıları için özel bir hizmettir.

“Uzun yaratıcı sürecin her adımında yanınızda olmak istiyoruz: Darphaneden önce, Darphane sırasında ve Darphaneden sonra.” Magic Eden CEO’su Jack Lu, “Yaratıcılarımızla her zaman yakın bir ilişkimiz oldu ve operasyonlar, pazarlama ve teknik destek için daha fazla araç geliştirmek istiyoruz” dedi.

Solana NFT pazar payının yüzde 92’sini oluşturan şirketin ikincil piyasasıyla ilgili olarak, plan, çok zincirli fırsatları araştırmak, ekibe yatırım yapmak ve onlara daha fazla içgörü, analiz ve ticaret araçları vererek kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. .

Ayrıca, bu yılın başlarında Eden Games platformunu başlattıktan sonra şirket, NFT oyunlarına ilk adımlarını atmayı planlıyor. Ayrıca, yeni kullanıcılar ve projeler getirmek için birden fazla zincirin potansiyelini incelemek için nakit kullanacak, çünkü “geleceğin nihayetinde çapraz zincir” olduğunu düşünüyor.

Magic Eden önümüzdeki 10 yılda büyümek istiyor, pazar nasıl değişirse değişsin. Lu, “Magic Eden’in amacı, yeni nesil dijital sanatçılara yardım ederek ve gelecek milyar insanı Web3 ile tanıştırarak NFT’lerin geleceğini şekillendirmek” dedi.

“Uzun içerik oluşturucu yolculuğunun her adımında orada olmak istiyoruz: baskı öncesi, lansman, baskı sonrası. Magic Eden CEO’su Jack Lu, yaratıcılarımızı her zaman derinden tanıdık ve operasyonlar, pazarlama ve teknik destek alanlarında başka araçlar geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Büyü Yazıldığı sırada Eden’de 19.901.672 solana vardı. Primatlar, Okay Ayılar ve Evet Kaplanlar, geçtiğimiz hafta piyasada en çok işlem gören NFT koleksiyonlarıdır.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.