Bitcoin 20.000$’ın altına düştü ve Ethereum 1.000$ değerini test etti

0

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin Cumartesi sabahı 20.000 doların altına düştü. Bu, en büyük kripto para piyasası için önemli bir destek olarak görülen bir seviye. Bu makalenin yazıldığı sırada Bitcoin, gün için %6’dan fazla düşüşle yaklaşık 19.460 dolardan işlem görüyordu.

Analistler, 20.000 doların altına bir düşüşün, büyük kripto yatırımcılarının yeterli teminatları olmadığı için BTC vadeli işlem enstrümanlarındaki pozisyonlarını kapatmak zorunda kaldıkları bir “zorunlu tasfiye” dalgasına neden olabileceğinden endişe ediyor. Bu şeylerin Bitcoin fiyatının daha da düşmesine neden olması muhtemeldir ve bu da daha fazla insanı Bitcoin’lerini satmaya zorlayacaktır.

Bunun yazıldığı sırada, Ethereum 1.000 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyordu. Şu anda 1.020 dolardan işlem görüyor.

Tüm kripto para birimleri birlikte şimdi yaklaşık 853 milyar dolar değerinde, bu da 24 saat öncesine göre %5’ten daha az.

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, BTC veya ETH’nin fiyatı 20.000 $ veya 1.000 $’ın üzerine çıkarsa “büyük satış baskısı” olacağını söylüyor.

Geçen ayın başında, büyük para birimleri borsa ile birlikte düştü ve bu da kripto para piyasalarının çökmesine neden oldu. Hem stabilcoin UST hem de yerel token LUNA for Terra bir haftadan daha kısa bir sürede dağıldı ve 40 milyar dolardan fazla değeri sildi.

O zamandan beri hem kripto para birimleri hem de teknoloji hisseleri istikrarlı bir şekilde düşüyor. Bu düşüş, kötüleşen bir ayı piyasasından endişe duydukları için merkezi olmayan finanstan milyonlarca dolar çeken yatırımcılar tarafından hızlandırıldı.

Pazar günü, kripto para birimi borç veren Celsius, kripto para birimi stETH’nin ETH’den ayrılmasından kaynaklanan platformda bir aceleyle başa çıkmak için yeterli varlığa sahip olmayacağından korktuğu için tüm müşteri para çekme işlemlerini durdurdu.

Kripto pazarındaki her yeni düşüşün etkileri yayılmaya devam ederken, BTC, ETH ve kripto pazarının geri kalanının ne zaman dibe vuracağını kimse bilmiyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.