Bitcoin İlk Latin Amerika NFT Pazarı Carnaval’ı Yayınladı

0

Bitcoin Ağı, ilk Latin Amerika NFT pazarı Carnaval’ı memnuniyetle karşıladı. Yerel sanatçıların sanat eserlerini vurgulama amacıyla oluşturulmuştur.

Carnaval’ın ortaya çıkması, topluluk için iki nedenden dolayı bir dönüm noktasıdır. Birincisi, Carnaval, Latin Amerika sanat topluluğuna adanmış ilk NFT pazarıdır. İkincisi, NFT’ler Bitcoin ağındaki anaç (RSK) tarafından basılıyor.

Kolektif, NFT olarak basılan bir dizi 210 özel sanat eseri olan Bitcoin Genesis Drop’u piyasaya süreceğini duyurdu. Bazı haberlere göre Carnaval, bu NFT’leri 6-9 Nisan tarihleri ​​arasında Miami, Florida’daki Bitcoin Konferansı 2022’de satacak.

Carnaval, Anaç (RIF) altyapı desteği sağlamanın yanı sıra müzeleri ve sanat galerilerini de destekledi. Bu sanat enstitüleri, NFT olarak satılan sanat eserlerinin gerçekliğini doğrulamaya yardımcı olacak ve sanatçıların daha fazla izleyici çekmesini sağlayacaktır.

Aslında, Bitcoin’in blok zinciri, son derece güvenli ve merkezi olmayan bir finansal sisteme öncülük etmek için üretildi. Temel blok zinciri katmanında NFT’lerin oluşturulmasına ve hatta akıllı sözleşmelere izin vermez. Bununla birlikte, Rootstock’un akıllı sözleşmeler ve NFT’ler için açık kaynaklı platformu nedeniyle bir NFT Karnavalı pazarı oluşturmak mümkündür.

2021’in sonlarında Bitcoin, Taproot yükseltmesini başlattı ve çekirdek protokol katmanı ve Lightning Network üzerindeki akıllı sözleşmelerin çalışmasının kilidini açtı. Ayrıca, Bitcoin’in çekirdek ağı, Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) gibi önde gelen blok zinciri ekosistemlerine benzer bir ölçekte bu özelliği hala sergilemektedir.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşmak çok kolay!

Diğer haberimize göz atın: TuneGO’nun Kurucu Ortağı John Kohl, NFT Teknolojisinin Müziğin Geleceği Olduğuna İnanıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.