Bitcoin eleştirmenleri BTC’nin 0 dolara ulaşacağına inanıyor, ancak bu 3 gösterge aksini gösteriyor

0

Bitcoin sevmeyen bazı kişiler bu sefer BTC fiyatının sıfıra gideceğini söylüyor ancak bu üç işaret yanıldığını gösteriyor.

Bir kripto ayı piyasası başlar başlamaz, en büyük piyasa değeri ile kripto para biriminin sonunu kutlamak için “Bitcoin öldü” çetesi ortaya çıkıyor.

Son birkaç ay yatırımcılar için zor geçti ve Bitcoin (BTC) fiyatı 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.600 $’a düştü, ancak varlığın düşüşüne ilişkin en son tahminler, muhtemelen son 452 tahminle aynı olacak.

Vazgeçmeyen Bitcoin kullanıcıları, BTC’nin bir alım bölgesinde olup olmadığını anlamak için kullandıkları çok sayıda hileye ve zincirleme önlemlere sahipler ve onlara daha yakından bakmanın zamanı geldi. Uzun süredir kullanılan hangi ölçümlerin Bitcoin fiyatının şu anda nasıl hareket ettiğini ve 2021 boğa piyasasının Bitcoin’in parlamak için son şansı olup olmadığını bize söyleyebileceğini görelim.

Bazı tüccarlar yalnızca 200 haftalık hareketli ortalamanın sıçramalarını satın alır.
Piyasa analisti Rekt Capital’in aşağıdaki grafiğinde gösterildiği gibi, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması (MA) her zaman güçlü bir destek seviyesi olmuştur.

Önceki ayı piyasalarında, yeşil dairelerde gösterildiği gibi, güçlü bir destek seviyesi olarak hareket eden 200-MA yakınlarında düşük seviyeler yaşandı.

BTC fiyatı, yeni bir yükseliş trendi başlatmak için yavaş yavaş 200-MA’nın üzerine çıkmadan önce kısa bir süre için bu çizginin altına düşme eğilimindedir.

BTC şu anda 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) hemen üzerinde işlem görüyor. 14 Haziran’daki satışlar sırasında kısa süreliğine bu ölçünün altına düştü. Fiyatın aşağı inmesi mümkün olsa da geçmiş, uzun bir süre bu seviyenin altına inmeyeceğini gösteriyor.

Birkaç yıldır yürürlükte olan fiyat destekleri yerinde kalmalıdır.

200 haftalık MA ile birlikte, Bitcoin’in geçmişinden, fiyat düşmeye devam ederse artık destek görevi görmesi gereken birçok önemli fiyat seviyesi var.

Bitcoin 24.000 doların altında en son işlem gördüğü zaman Aralık 2020’deydi. O zaman 21.900 dolar, Bitcoin’in 41.000 dolara çıkmadan önce geri döndüğü bir destek seviyesiydi.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, 20.000 ABD Doları’ndaki destek tutunamazsa, bir sonraki destek seviyeleri 19.900 ABD Doları ile 16.500 ABD Doları arasındadır.

MVRV, işleri bir araya getirmeye başlamanın zamanı geldiği anlamına gelir

Şu anda 0,969 olan piyasa değeri-gerçekleşen değer oranı (MVRV), BTC’nin tasarruf etmek için iyi bir zamanda olduğunu gösteren başka bir sayı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.