Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve Dogecoin’in tümü %13’e kadar yükseldi

0

Hala çok fazla belirsizlik olmasına rağmen, kripto para piyasası Pazartesi günü yükseldi. Ancak yatırımcılar, iyimserliğin yüksek kalması durumunda yeni varlık sınıfının daha da düşmesine neden olabileceğinden endişeleniyor.

Ethereum 1.000 dolarda kalırken, Bitcoin 20.000 doların üzerine çıktı. En büyük kripto para birimlerinin beş yıllık kazanımları silindi.

Stabilcoinler hariç, stabilcoinler hariç tüm kripto tokenleri Pazartesi günü değer kazandı. Dogecoin neredeyse %13 arttı ve Ethereum %12 kazançla işlem gördü. Bitcoin, Solana, Avavalance ve Shiba Inu, %6 ile %8 arasında arttı.

Son 24 saatte piyasadaki tüm kripto para birimlerinin toplam değeri %7’den fazla bir artışla 885,71 milyar dolara ulaştı. Ancak toplam kripto para birimi ticareti miktarı yaklaşık %11 düşerek 79.09 milyar dolara düştü.

Bitcoin, Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düştüğünde çok fazla değer kaybetti. Yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi 18.984.1 dolardan işlem görüyordu. 18.735.00 dolara düştükten sonra

Terra’nın terraUSD’si düştüğünde, birçok yatırımcı stabilcoin satın alma planlarını yeniden düşündü. ABD dolarına bağlı algoritmik stabilcoin, beklenenden daha az stabil çıktı ve bu da tüm stabilcoinlerdeki yatırımcıları korkuttu.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.