Bitcoin Nisan’da Yükselecek Mi?

0

Bitcoin nisan ayında yükselişe geçecek mi? Uzmanlar değerde yeni bir artış öngördüğü için Bitcoin bu yıl yeni zirvelere ulaşabilir.

Bitcoin bir rollercoaster yolculuğuna çıkmış. Piyasa oynaklığı devam ettikçe, piyasa hakimiyetini kaybetmeye devam ediyor. 2022’deki başından beri, Bitcoin için zorlu bir başlangıç ​​oldu, ancak BTC’nin kesinlikle 100.000 ABD Dolarına ulaşacağına inanan birkaç uzman var ve bu da bir zaman meselesi.

Bitcoin 2022’de politika yapıcıların dijital varlıkların gelecekteki beklentileri ve bunların ekonomik ve finansal piyasalar üzerindeki etkileri hakkında olumsuz spekülasyonlar yapmasına neden oldu. Bu aynı korkular, daha fazla düzenlemeye ilişkin korkularla birlikte kripto para piyasasına da sıçradı.

İlişkili: Mira NFT Koleksiyonunun Eşantiyonları Mayıs’ta Çıkıyor

Aralık 2021’in başından beri, Bitcoin fiyatı ve bir dizi diğer büyük kripto varlıkları büyük marjlarla düşmeye başlar. 2022’nin başlarında, büyük dijital varlıkların değerleri daha da artmaya devam etti ve Bitcoin’in fiyat değeri 40.000 ABD Doları civarında ve hatta bunun altında kaldı.

Ancak son zamanlarda, kripto fiyatı yükseliyor ve yatırımcılarına 100.000 ABD Doları seviyesine ulaşma beklentilerini yerine getirme umudu veriyor. Aslında, son zamanlarda, BTC 46.000 ABD Dolarını geçtiğinde, kripto uzmanları ve temel göstergeler, oynaklığına rağmen madeni paranın daha da artmaya devam edeceğini tahmin etti.

Bitcoin yatırım varlıklarının geri kalanından daha değişkendir. Geleneksel varlıkların aksine, çoğu kripto para birimleridahil olmak üzere Bitcoin dayanak varlığı yoktur. Değerleri, işletmenin ne kadar iyi performans gösterdiğine veya şirketin yeniliklerinin ne kadar gelişmiş olduğuna bağlı değildir. Yatırımcılar bundan hoşlanmasa bile Bitcoin’in değeri artacak ve düşecek. Bu, kripto performansının tamamen yatırımcıların piyasanın nasıl performans göstereceğini düşündüğüne dair spekülasyonlara bağlı olduğunu gösteriyor. Bu özelliğin bir sonucu olarak Bitcoin, 24 saat gibi kısa bir süre içinde bile vahşi dalgalanmalarla karşı karşıya kaldı. Bitcoin fiyatının düşmesine neden olan birkaç başka olay da var.

Daha fazla mesaj
Bitcoin’in Son Fiyat Hareketleri

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, BTC yükselmeye çalışıyor. Değer açısından, dünyanın en güçlü kripto para birimi, piyasa spekülasyonlarının üzerine çıkmak için mücadele ediyor ve piyasa düzenlemelerine ve Bitcoin’i yasallaştırmaya yönelik başarısız girişimlere rağmen, kriptonun uzun vadede büyük karlar elde etme potansiyeline sahip olduğunu kanıtlıyor. Analistler, kriptonun pazar hakimiyetini geri kazanma girişiminde başarılı olduğunu söylüyor. 5 Nisan 2022 itibariyle, Bitcoin’in değeri 47.000 ABD Dolarının üzerine çıktı!

Uzmanlar ayrıca BTC’nin 45.000 ABD dolarının üzerindeki uzun süreli yükselişinin, kriptonun yeni bir artışa tanık olacağına işaret ettiğini söyledi. Önceki düşüşlerinden sonra, kripto %50’nin üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu büyük fiyat artışından sonra, Bitcoin fiyatı şu anda tekrar 45.000 ABD Doları civarında seyrederken, yine büyük bir düşüş eğilimine girdi! 47.000 ABD Dolarına doğru bir hareket, kriptonun daha da yükselmeye devam edeceğini ve sonunda 50.000 ABD Doları direncine ulaşacağını gösterebilir, ancak 47.000 ABD Dolarını geçemezse, başka bir düşüş başlatabilir.

Bitcoin, Uzun Vadeli Bir Yatırım Varlığı Olarak Daha Fazla Düşünülmeye Değer mi?

Evet, Bitcoin şu anda çeşitli piyasa rahatsızlıkları nedeniyle bir aksilikle karşı karşıya, ancak bu BTC’yi uzun vadeli bir yatırım varlığı olarak değerlendirilmeye değmez kılmıyor. BTC’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli faktörlerden biri, hızlı bir şekilde benimsenmesidir. Merkezi finans kuruluşları, hükümetler ve diğer ticari kuruluşlar, kripto para birimlerinin sunduğu şeylerden hoşlanmayabilir, ancak en güvenilir kripto para birimi olduğu için Bitcoin’i benimsemeye ve Bitcoin’in ana akım uygulamalarını keşfetmeye devam etmeye oldukça hevesliler.

En güncel Bitcoin yorumları NFTYORUM.COM’da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.