Blockchain.com, Bitcoin ticareti için ücretsiz NFT alanları sunuyor

0

Erken bir Bitcoin borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Blockchain.com, Cuma günü yaptığı açıklamada, milyonlarca müşterisine ücretsiz bir NFT alan adı vereceğini duyurdu. bir cüzdan adresi oluşturan rastgele karakterler.

Durdurulamaz Etki Alanları çekilişi yürütüyor. Bu şirket, bugün bildiğimiz şekliyle GoDaddy gibi alan adı sağlayıcılarının internette olduğu gibi.

Bu yılın başlarında Blockchain.com, kullanıcılarının Blockchain.com cüzdanlarını Durdurulamaz Etki Alanlarından aldıkları adreslere bağlamasına izin verecek bir bağlantı kurduğunu söyledi.

Durdurulamaz Etki Alanları, şimdi 2 milyondan fazla NFT etki alanı verdiğini söylüyor. Bu alan adlarının çoğu “.crypto”, “.wallet” veya “.nft” ile biter. Blockchain.com eşantiyonu, şirketlerin Web3’ün ilk markalı alan adı olarak tanıttığı “blockchain” adlı yeni bir son ek ile birlikte geliyor. Ama muhtemelen çoğu insan bunu düşünecek the.blockchain etki alanı, yaygın olarak kullanılan “blockchain” kelimesini ifade eder. ve Londra şirketi değil.

Şirket yaptığı açıklamada, “Durdurulamaz Etki Alanları ile kullanıcılar, dijital kimlikleri üzerinde tam sahiplik ve kontrol sağlayan NFT etki alanları alabilirler” dedi. “Ayrıca kullanıcılara, sahip oldukları ve 200’den fazla uygulama, cüzdan, borsa, pazar yeri, oyun ve meta veri tabanı ile giriş yapmak ve ticaret yapmak için kullanabilecekleri taşınabilir, güvenli bir Web3 kimliği veriyorlar.”

Unstoppable Domains’in sunduğu diğer hizmetlerde olduğu gibi, “.blockchain” alan adları Polygon ağı üzerinde yapılır ve blok zincirine kaydedilir. Ayrıca satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilirler.

Durdurulamaz Etki Alanlarının kıdemli başkan yardımcısı Sandy Carter, Decrypt ile yaptığı bir röportajda, NFT alan adlarını yalnızca kripto işlemleri için adres sunmanın daha kolay bir yolu olarak değil, aynı zamanda dijital kimlikler oluşturmak için önemli bir yeni araç olarak övdü. Carter, alan adlarının Facebook ve Google gibi web siteleri için kullanıcı adları ve şifreler gibi olduğunu, ancak tek bir adın birçok uygulama için güvenle kullanılabileceğini söylüyor.

Carter, Durdurulamaz Alan Adlarının üzerinde NFT alan adları sunmak için diğer şirketlerle birlikte çalıştığını söyledi. Fikir tutunursa, müşterilerin “.apple” ve “.starbucks” gibi NFT alanları aracılığıyla büyük işletmelerle etkileşime girdiği bir zamana yol açabilir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.