Bob Dylan ve Miles Davis İle Sony ve Universal NFT’ye gidiyor

0

Müzik endüstrisi, NFT’lere ve Metaverse’e olan ilgiyle birlikte yoğun bir ilk çeyrek geçirdi. Yılın başında NFT pazaryeri işlem hacimlerindeki artış nedeniyle, müzik sektöründeki birçok tanınmış kişi NFT’lere yöneldi ve LAND in the Sandbox (SAND) satın aldı.

Sony ve Universal’ın NFT’si

Çarşamba günü, Solana (SOL) tarafından başlatılan blok zinciri odaklı bir girişim olan Snowcrash, iki büyük müzik şirketinin başlangıç ​​​​NFT pazarına katılımını duyurdu.

Sony Music ve Universal Music Group’un platformun (UMG) bir parçası olduğu söyleniyor. Haber, Miles Davis ve Bob Dylan’ın bir sonraki NFT albümlerinden önce geliyor.

Hikayeye göre Sony Music, imzalı müzik sanatçıları için fırsatları artırmak istiyor ve UMG de aynı fikirde. Her ikisi de NFT’leri, sanatçıların NFT üreticileri ve müzik hayranlarıyla etkileşim kurması için yeni bir fırsat olarak görüyor.

Tahminlere göre Sony Song ve Universal Music Group, yalnızca Bob Dylan’ın müzik hakları için 550 milyon dolar harcadı. Hikayeye göre UMG, kayıtlı müzik hakları için 2020’de 400 milyon doların üzerinde ödeme yaparken, Sony ise 2021’de 150 milyon dolar ödedi.

Snowcrash ve Bob Dylan ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bob Dylan’ın oğlu Jesse Dylan, bir Snowcrash kurucu ortağıdır. Metaverse ve Snowcrash da ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Snow Crash, Metaverse kavramını popülerleştiren 1992 bilim kurgu romanının adıdır.

Universal Music Group ve Sony Music Entertainment, sanal alemdeki diğer müzik devleri arasına katıldı.

Sony Music ve Universal Music Group, sanal olma yolunda giderek artan sayıda endüstri ağır sikletine ve sanatçıya katıldı.

Büyük bir müzik şirketi olan Warner Music Group (WMG), geçen yılın başlarında (SAND) LAND in the Sandbox’ı satın aldı. WMG, Metaverse’de bir müzikal tema parkı ve performans tesisi inşa etmeyi planlayan bir sahil mülkü satın aldı.

Müzik endüstrisi “şimdi ya da asla” konumunda görünüyor. Bazıları, müzik endüstrisinin devlerinin NFT’leri ve Metaverse’i benimseme konusunda çekingen davrandığını iddia ediyor.

2020’de K-Pop süperstarı BTS tarafından düzenlenen sanal bir konser olan Bang Bang Con The Live’ın dünyanın her yerinden 756.000 kişiyi çektiği söyleniyor. ELLE’ye göre, etkinliğin yaklaşık 20 milyon dolar aldığı iddia ediliyor. MAP OF THE SOUL ON: E canlı yayını, 191 ülkede ek 993.000 bilet sattı. Bandwagon’a göre, canlı yayın 43 milyon dolar gelir elde etti.

NFTYORUM.COM ile en son NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Metaverse Katılan Şirketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.