Bored Ape Yacht Club’a karşı ırkçılık suçlamaları yeniden gündeme geldi

0

Bored Ape Yacht Club ırkçılık duyuruları bir kez daha Twitter’ın gündeminde. davalar, “Bored Ape Nazi Club” adlı yeni bir viral YouTube videosundan geliyor. YouTuber Philion’dan gelen video, BAYC antagonisti Ryder Ripps tarafından yakın zamanda açıklanan çeşitli “kanıtların” bir özetini veriyor.

Bored Ape Yacht Club’a karşı bu davaların ortaya çıktığı ana zamandan çok uzak.

Bu Ocak ayı Ryder Ripps, Bored Ape Yat Kulübü’nün ırkçı köpek düdükleri, beyaz ırkçı işaretler ve belirsiz ırkçılıkla yeniden doldurulduğunun önemli bir kanıtı olduğunu iddia ettiği şeyle Twitter’a katlandı. Ripps, bu alandaki varsayımını duyuracak kadar ileri gitti.

Gordon Goner, BAYC ortak yapımcılarından birinin takma adıdır. Ripps, alanı seçtiğini iddia etti, “böylece insanlar kurucu ortağın adını kontrol ettiğinde bu ayrıntılar ortaya çıkıyor.”

Ripps’in argümanı, Bored Ape Yacht Club’ın ırkçılığını görseller, kodlar ve alternatif sağ memler aracılığıyla gizlediğini savunuyor. Ek olarak, Ripps, kişinin bu uyarıları almak için 4Chan ve internet kültürü hakkında kabul edilebilir bir farkındalık istediğini ima eder.

Bu nokta, Philion’un YouTube videosunda özellikle vurgulanmıştır. İçinde, YouTuber sık ​​sık beyaz ırkçıların 4Chan’daki bilgileri nasıl yüksek oranda kodladığından bahsediyor. Philion’un açıklığa kavuşturduğu gibi, bunların hepsi planın bir parçası. Önem açısından video, BAYC’nin 4Chan’daki neo-Nazi toplulukları tarzında ayrıntılı, ırkçı bir trol işi olduğunu iddia ediyor.

YouTube videosu, Bored Ape Yacht Club’ın ırkçılık suçlamalarını tam olarak oluşturmuyor. Gerçekten, sadece Ripps’in web sitesini alır ve onu video şekline sokar. Philion, 4Chan uygarlığı ve yoğun çevrimiçi eylemlerde oynadığı rol hakkında önemli ek bağlamlar içermesine rağmen.

Videonun Ripps’in Ocak ayı yorumunda bulunmayan çok önemli bir kısmı hemen sonunda görünüyor. İfade etmek gerekirse, video, Twitter’da #BURNBAYC hashtag’ini kullanmak için medeniyet için bir faaliyet çağrısı olduğunu varsayar. Buradaki fikir, insanların hashtag’i viral bir sorunun bir bileşeni olarak kullanmasıdır.

Bored Ape Yacht Club’a Irkçılık Suçlamaları Yeniden Ortaya Çıktı

Bored Ape Yacht Club ırkçılık iddiaları Twitter’da bir kez daha gündem oldu. Bu kez iddialar, “Bored Ape Nazi Club” başlıklı yeni bir viral YouTube videosundan geliyor. YouTuber Philion’dan gelen video, daha önce BAYC antagonisti Ryder Ripps tarafından yayınlanan farklı “kanıt” parçalarının bir özetini sunuyor.

“Sıkıldım” başlıklı bir YouTube videosu.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.