BTC Markets, Avustralya’nın ilk finansal hizmetler şirketidir

0

Avustralya’nın ilk lisanslı finansal hizmet sağlayıcısı, bitcoin ticareti yapan bir borsa olan BTC Markets’tir.

Lisans, BTC Markets’ın kardeş şirketi BTCM Payments’e Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından verildi.

Avustralya Finansal Hizmetler (AFS) lisansı ile finansal ürünler satabilir, bunlar hakkında tavsiye verebilir ve ticaret yapabilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, saklama veya mevduat hizmetleri de sunulabilir.

Ülkenin herhangi bir kanunu olmamasına rağmen, BTC Piyasaları bu hareketin müşterilerine yeni seçenekler sunarken geleneksel bankacılık ve kripto arasındaki boşluğu kapatmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Yaklaşık iki yıllık bir bekleyişin ardından şirket nihayet AFS lisansını aldı.

BTC Markets, hem bilgi güvenliği yönetimi için ISO hem de o ülkenin kripto endüstrisi konseyi olan Blockchain Australia tarafından onaylanmıştır.

Lisansın şirketinin yaklaşmakta olan düzenlemelere hazırlanmasına yardımcı olup olmayacağı sorulduğunda, BTC Piyasaları CEO’su Catherine Bowler, şirketin SOC 2 akreditasyonu (Sistem ve Organizasyon Kontrolleri) almasına yardımcı olacağını söyledi.

CoinGecko, günlük 4,7 milyon dolarlık hacmiyle BTC Markets’in Avustralya kripto para piyasasında önemli bir oyuncu haline geldiğini söylüyor.

SelfWealth müşterileri 30 Haziran itibarıyla borsada Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Ripple (XRP) ve Chainlink (LINK) ticareti yapabilir. Şubat ayında platform ve borsa birlikte nasıl çalışılacağı konusunda bir anlaşmaya vardı.

Diğer borsalar da aynı şeyi yapmaya başladı. Avustralyalı kripto para borsası Swyftx, çevrimiçi borsa yatırım platformu Superhero ile 1,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla birleşti.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.