Bu hafta NFT dünyasına ne oldu?

0

Doğrudan NFT satın almayı, NFT taban fiyatlarının çökmesini ve daha fazlasını sağlayan Mastercard

Geçen hafta, Apocalyptic Apes yapımcısı Bill Starkov, Cointelegraph’a NFT sahiplerinin NFT’lerini kabul ederek milyonlar alabileceğini söyledi.

Bu hafta Mattel’in bir NFT pazarıyla çok yıllı işbirliğine imza attığının, Mastercard’ın kart sahiplerinin kartlarıyla hızlı bir şekilde NFT satın almalarına izin verme planının ve NFT sahiplerinin NFT’leri için akıllı mülkiyet hakları aracılığıyla milyonlarca dolar alabileceklerinin altını çiziyor.

NFT’lere yatırım yapanlar ayrıca Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunks gibi tanınmış koleksiyonlar için zemin fiyatlarındaki düşüş hakkında daha fazla şey keşfedebilirken, bu haftanın özeti Kraft Food’un belge paketlemesini ve Seth Green’in BAYC NFT ile yeniden birleşmesini vurguluyor.

Mattel, Cryptoys NFT marketplace ile çok yıllı bir işlem imzaladı

Tanınmış bir oyuncak markası olan Mattel, Barbie ve Hot Wheels gibi markalarını bir metaverse içinde oynanabilir NFT’ler olarak göstermek için NFT pazar yeri Cryptoys ile işbirliği yapıyor. Oyuncak şirketinin başkanı Richard Dickson, meta veri deposu alanlarında markanın şansı olduğunu düşünüyor. Oyuncaklar, şirket tarafından formüle edilen diğer oyunlarda olduğu gibi OnChain Studios tarafından inşa edilen bir Cryptoys metaverse’inde alt yazı yazılacak.

2022 yazında stüdyo, Flow’un blok zincirinin üzerine Cryptoys NFT pazarını açacak, Mattel ayrıca 2021’de bir Hot Wheels NFT sergisi yayınlamak için Wax blok zinciri ile işbirliği sağlayarak NFT alanına parmak bastı.

Mastercard, 2.9B kart sahiplerinin doğrudan NFT yatırımları oluşturmasını sağlayacak

NFT satın almak için itibari para sahipleri önce servetlerini kriptoya dönüştürmek isterler. Finansal hizmetler şirketi Mastercard, önce kripto satın alma çatışması olmadan 2,9 milyar kart sahibine NFT yatırımına hemen izin vererek bunu değiştirmeyi planlıyor.

Ekonomik büyük, Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring ve NFT Gateway gibi çeşitli yönlendirici NFT pazar yerleriyle, kullanıcıların NFT’leri hızla satın almalarını sağlayan bir harcama tekniğini dahil etmek için işbirliği yaptı. Mastercard, pazar yerlerinin yanı sıra, kripto açık ve kapalı eylemler sağlayıcısı MoonPay ile işbirliğini de şekillendirdi.

Apocalyptic Apes yapımcısı, NFT sahiplerinin IP anlaşmaları yoluyla milyonlar alabileceğini duyurdu.

Cointelegraph, Apocalyptic Apes’in yapımcısı ve BAYC’nin ortağı Bill Starkov’u sorguladı. Starkov ile ilgili olarak, NFT’lerin akıllı sahiplik haklarına adil bir şekilde rıza göstererek, NFT’leri kullanmaktan uzak bir şekilde kazanç geliştirmenin bir yolu var.

Starkov, BAYC sahiplerinin “maymunlarını pazarlanabilir kullanım için lisanslayarak” kazanç satın alabileceklerini açıkladı. Benzer şekilde, Apocalyptic Apes yöneticisi, diğer sergilerin de bunu yapabileceğini belirtti. Daha önce Starkov, toplulukların önce NFT’lerinin arkasındaki programın büyümesini beklemesi gerektiğini duyurdu.

Ayı piyasası nedeniyle tanınmış NFT koleksiyonlarının taban oranı düşüyor

Son zamanlardaki ayı talebinin ortasında, tanınmış NFT koleksiyonları BAYC ve CryptoPunks’ın taban oranları bir düşüş yaşadı. BAYC, tüm zamanların en yüksek zemin ödemesi olan 153.7 Ether’den (ETH) 74 ETH’ye geçti. Öte yandan CryptoPunks, NFT Price Floor görev sitesinde görüldüğü gibi, 123 ETH’lik ATH zemin oranından 48 ETH’ye düşüyor.

Kraft Foods, NFT ve metaverse patentleri için dosyalar, Seth Green maymununu ve daha fazlasını geri getiriyor

Üretici otorite Kraft Foods Group, son zamanlarda NFT ve metaverse buluşlarını dosyaladı. İşletme, kendi kategorisi altında Kraft, Jell-O, Kool-Aid ve diğer markalar için marka taleplerini belgelemiştir. Bu arada şovmen Seth Green, çalınan ve başka bir kişiye takas edilen BAYC NFT’sini kazandı. Oyuncu, NFT’yi geri almak için 165 ETH harcadı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.