Burberry, “Blankos Block Party” için NFT’leri yayınladı

0

İngiliz moda evi Burberry, 22 Haziran’da Mythical Games’in “Blankos Block Party” için ikinci NFT serisini yayınlayacak. Burberry’nin son NFT’leri “Minny B” adlı yeni bir tek boynuzlu at avatarına odaklanacak.

Burberry’nin belirttiği gibi, Mini B. markanın TB Summer Monogram tasarımını öne çıkaracak “hoş, nazik ve küstah bir karakter”. Minny B. avatarının spiral bir boynuzu ve bir çift kanadı var, oyuncular “Blankos Block Party” aracılığıyla uçmak için kullanabilirler.

Burberry, Minny B.’ye ek olarak, Blankos Block Party’de NFT ödüllü aksesuarları eleyecek. Müşterilerin 22 Haziran’da kesebilecekleri sanal öğelerden bazıları şunlardır: Boom kutuları, sandaletler, kolyeler ve bir “Shellphone” mobil aksesuarları.

Burberry, ilk Sharky B. avatarını elinde tutan herkesi bir NFT airdrop ile ödüllendirecek. Sharky B. NFT’ye sahip kişiler ücretsiz, şık bir NFT şapkasının keyfini çıkaracaklar.

Burberry, 2021’de 299,99 $ karşılığında 750 Sharky B. NFT’yi piyasaya sürdü. Burberry, Sharky B. ile birlikte “Blankos Block Party” oyuncuları için jetpack’ler, ayakkabılar ve kol bantları üretti.

Burberry, yeni NFT’ler yayınlamanın yanı sıra Mythical Games ekosistemindeki varlığını geliştirmeyi hedefliyor. Moda şirketi, oyuncuların diğer avatarlarla tanışacağı “The Oasis” adlı sanal bir “kabana resort” açacağını açıkladı.

Yeni bir röportajda, Burberry CEO’su Rachel Waller, ekibinin “Blankos Blok Partisi” NFT’lerinde gördükleri heyecandan çok etkilendiğini söyledi. Waller, eleştirmenlerin Web3 avatarlarıyla yalnızca “genç erkek tüketicilerin” etkileşime geçtiğini iddia etmesine rağmen, “kadınların” ve “birkaç yaştan” insanların oyunla etkileşime girdiğini keşfetti.

Ve Burberry, blockchain oyun sektöründe bu yeni fırsatı gören tek giyim şirketi değil. Dünyanın en iyi giyim markalarının çoğu şu anda özel oyun bölümlerine sahiptir.

Nike bu akımın en açık örneğidir. İlk olarak Nike, 2021’de Clone X’in yaratıcısı RTFKT Studio’yu satın aldı. Amerikan spor giyim markası, Roblox’ta da çok başarılı bir metaverse deneyimi yarattı.

Roblox’tan bahseden İtalyan moda evi Gucci, kısa süre önce bir “Gucci Town” metaverse deneyimi açtı. Geçici “Gucci Bahçesi” alanı gibi, “Gucci Kasabası” da Roblox oyuncularına küçük oyunlar oynayabilecekleri, özçekimler yapabilecekleri ve oyun içi avatarları için NFT satın alabilecekleri bir yer sağlar.

Paris merkezli Louis Vuitton, “Louis: The Game” adlı bir video oyununu da piyasaya sürdü. Bu yeni mobil oyun, marka geçmişi hakkında daha fazla şey öğrendikçe NFT oyuncularını ödüllendiriyor. Son raporlar, 2 milyon kişinin “Louis: The Game”i zaten indirdiğini gösteriyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Nicolle hakkında

Hintli bir Serbest yazardır. Web3 ile ilgili her şey hakkında düşünmeyi, öğrenmeyi ve yazmayı sever.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.