Cardano (ADA) geliştiricileri platformun ilk cüzdanını piyasaya sürdü

0
NFT Haberleri

Cardano’nun “Lace” adlı yeni hafif cüzdanı, “Lace” adlı bir ekip tarafından yapılmıştır. Geliştiriciler, yeni cüzdanın, kullanıcıların NFT’ler de dahil olmak üzere tüm kripto para varlıklarını tek bir yerde depolamasına, kontrol etmesine ve yönetmesine izin vereceğini, böylece başka bir çözüme ihtiyaç duymayacaklarını söylüyor.

Birlikte çalışabilirlik ve Cardano dışındaki blok zinciri ekosistemlerini kullanma yeteneği, Lace cüzdanın iki özelliği ve niteliğidir. Input Output Global’ın yan zincir çözümleri bunun çalışmasını mümkün kıldı. İlk başta, geliştiriciler Cardano ve Ethereum ağlarının birlikte çalışmasını sağlamaya odaklandı. Fikir şu anda test aşamasında. Test yapıldıktan sonra, geliştiriciler daha fazla yan zincir oluşturmaya ve diğer tüm blok zincirlerini birbirine bağlamaya başlamak istiyor. Basın açıklamasına göre nihai hedef, Lace’i tam teşekküllü bir “tek noktadan alışveriş” cüzdanı yapmak.

Girdi Çıktı ekibi de yakından ilgilendi cüzdanın nasıl göründüğüne. Lace’i yapanlar, hem yeni hem de deneyimli kullanıcıların nasıl kullanılacağını kolayca öğrenebilmeleri için yapıldığını söylüyor. Input Output, Lace’in kripto jargonu kullanmadığı ve talimatlarla dolu olduğu için Web3 alanının potansiyelini herkese gösterebilmesi gerektiğini söylüyor.

Hem geliştiriciler hem de normal kullanıcılar için özelliklere sahip ücretsiz, merkezi olmayan bir uygulama mağazası bu hedefe ulaşmaya yardımcı olmalıdır. Son kullanıcılar, Cardano’da merkezi olmayan uygulamaların (dApp’lerin) sonsuz evrenini de kullanabilecekler. Bu, iOS ve Android uygulamalarının taşıdığı kurumsal merkezileştirme maliyetine bir alternatiftir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Nicolle hakkında

Hintli bir Serbest yazardır. Web3 ile ilgili her şey hakkında düşünmeyi, öğrenmeyi ve yazmayı sever.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.