Cardano Coin Nedir? 2022 Cardano Coin Geleceği

0

Cardono coin nedir? Ada Coin nedir? 2022 Cardano coin geleceğinde neyi gösteriyor? Bu soruların cevaplarını detaylı analizle açıklayacağız.

Cardano, katmanlar halinde geliştirilen açık kaynaklı bir blok zinciri projesidir. İşletmeler, tüketiciler ve hükümetler tarafından küresel olarak kullanılan finansal uygulamaları çalıştırmak için kullanılır. Cardano, kripto para birimlerinin hızlı, doğrudan ve güvenli transferini sağlayarak dijital para göndermeyi ve almayı mümkün kılar. Projenin katmanlı gelişimi, kodlayıcıların ve mühendislerin blok zincirini kolayca korumasını ve yükseltmesini sağlar. ADA, blok zincirinin para birimidir.

Cardano, Ethereum gibi, merkezi olmayan uygulamaları veya dApp’leri çalıştırabilir. ADA katmanına ek olarak, finansal düzenlemeler ve yasal anlaşmalarla ilgili akıllı sözleşmeler için tek bir işleme katmanı vardır. Cardano, tüketicilerin karşılaşabileceği önemli sorunları çözmek için araştırma odaklı bir yaklaşım benimsediği için diğer blok zincirlerinden farklıdır.

Cardano Coin Nedir?

Cardano nedir
Cardano Coin Nedir

Cardano, 10.000’den fazla kripto parası olan bir pazardaki en popüler kripto para birimlerinden biridir. Bu kripto para birimi kardano ve Onun bireysel birim ADA’dır.

Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson, 2015 yılında Cardano’yu kurdu. Şirket, Ekim 2017’de merkezi olmayan bir kamu defteri üzerinde halka açık ticarete başladı. Benzerleri gibi, kripto para birimini yönetmek ve takip etmek, onu kullanan her işlemi kaydetmek ve sipariş etmek için blok zinciri teknolojisini kullanır.

Cardano, işlemleri doğrulamak ve bütünlüklerini doğrulamak için merkezi olmayan bir hisse kanıtı kanıtı sistemi kullanır. Bu sistem ayrıca tüm sistemin sağlam ve hatasız olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu nedenle, bir belirteç olarak Cardano, uygulamaların özel olarak kripto para birimlerini aktarması için güç verilmesini veya etkinleştirilmesini sağlar.

ADA Coin nedir?

ADA nedir
ada-coin-nedir

ADA, Cardano platformunun yerel kripto para birimidir. ETH belirteci ve Ethereum platformu arasındaki ilişki gibi, ADA belirteçleri de Cardano blok zincirini beslemek için geliştirildi. Kripto para, işlem ücretlerini ödemek için kullanılır ve paydaşlar veya doğrulayıcılar tarafından stake edilir. Doğrulayıcılar, ödüller karşılığında ağın güvenliğini ve istikrarını korumaya yardımcı olmak için Cardano ile işbirliği yapar.

Birçoğu, ADA’nın geleceğini, dijital pazarda önemli bir kripto para birimi olan ETH’ye benzer olacak şekilde tartışıyor.

Cardano ne yapar?

Cardano, platformunda birkaç farklı özelliği güçlendirir:

  • Döviz değişimi: Bir kripto para cüzdanına sahip olan kullanıcılar, Cardano gönderip alabilir veya mal ve hizmet karşılığında transfer edebilirler.
  • Akıllı sözleşmeler: Cardano, sözleşmenin koşulları karşılandığında otomatik olarak kendi kendine yürütülen akıllı sözleşmeleri etkinleştirir.
  • Merkezi olmayan finans: NFT piyasasının doğası gereği, Cardano ayrıca insanların bankalar ve diğer finansal kuruluşlar gibi üçüncü bir tarafı atlayarak diğer bireylere veya kuruluşlara daha az ancak daha güvenli izinlerle doğrudan işlem yapmalarını sağlar.
  • Dijital uygulamalar: Cardano, borç verme, ticaret, varlık yönetimi, sigorta ve diğer tipik finansal hizmetlere izin veren merkezi olmayan finansın bir parçasıdır.

Cardano, tüm yetenekleri göz önüne alındığında, bir para biriminin yanı sıra çeşitli finansal hizmetlere güç veren bir token olarak tanımlanabilir.

ADA Cardano’nun kullanım alanları nelerdir?

Diğer kripto para birimlerine benzer şekilde, Cardano madeni parası değer transferi olarak kullanılır. Ancak, ADA’nın başka uygulamaları da vardır.

PoS kara zincir protokolü, ADA’nın blok zincirine pay vermesine ve “pay havuzu operatörlerinin” blok zincirindeki işlemleri başarıyla doğrulamasına yardımcı olan Cardano’nun temel ilkesidir. kullanıcılar ADA’larını blok zincirine yatırırsa, karşılığında daha fazla Cardano kriptosu alırlar. Bu bahis sistemi, blok zinciri boyunca güvenliği artırır.

ADA, oylama için de kullanılabilir. Cardon, token sahiplerinin blok zinciri ile önemli kararlar için oy kullanmalarına izin verdiği için diğer blok zincirleri arasında benzersizdir. Bu nedenle, Cardano kripto sahipleri, blok zincirindeki yeni değişiklikler veya gelişmelere oy vermek için ADA’larını kullanır. Bu nedenle kripto para sahipleri ana karar verme sürecinde aktif rol oynamaktadır.

Buna göre Cardano yol haritasıADA, yakın gelecekte blok zincirindeki akıllı sözleşme platformunu da güçlendirecek, böylece ADA, güvenli, merkezi olmayan Cardano blok zincirinde çalışan akıllı sözleşmeler ve uygulamalar oluşturmak için kullanılacak.

ADA’nın ana paydaşları

Hoskinson ve Wood, Cardano’nun temel ilkelerini ve akıllı sözleşme platformunu geliştiren dahi beyinlerdir, ancak Cardano blok zincirinin operatörü veya sahibi değillerdir. bunun yerine, projeyi yürütmek için çeşitli farklı paydaşlar vardır:

  • Cardano Vakfı blok zincirini desteklemek ve güvenliğini sağlamak için tüm proje için kar amacı gütmeyen, koruyucu bir varlıktır.
  • IOHK. Charles Hoskinson ve Jeremy Wood, 2015 yılında tasarım ve mühendislik ile Cardano blok zincirinin araştırılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan IOHK’yı kurdu.
  • Ambargo Cardano’yu finansal olarak desteklemek ve gelişimine yardımcı olmak için büyük bir finansman kuruluşudur.

Cardano nasıl çalışır ve hangi teknolojiyi kullanır?

Cardano modeli, diğer blok zincirlere kıyasla biraz farklıdır. Cardano blok zinciri, bir yerleşim ve bir hesaplama katmanı olmak üzere iki katmandan oluşur. Tüketicilerin bir cüzdandan diğerine ADA tokenleri göndermesine ve almasına izin veren ilk katman zaten tamamlandı ve şu anda çalışıyor. Ether tarafından kullanılan yönteme benzer şekilde sessizdir. Cardano ekibi ikinci katman üzerinde çalışıyor ve geliştirme aşamasında. Hesaplama katmanı, kullanıcıların akıllı sözleşmeler başlatmasını ve bunlara kaydolmasını sağlar. Bazıları Ethereum blok zincirine benzediğini iddia ediyor, ancak aslında ona göre bazı avantajları var.

Birincisi, Cardano, son kullanıcıların gereksinimlerine daha uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Örneğin aynı sözleşme, farklı ülkelerdeki farklı mali ve parasal düzenlemelere uyacak şekilde yazılabilir. Bilgi depolama, işleme ve erişime ilişkin sözleşmeyi istenen düzenlemelere göre uyarlayabilir. Farklı ülkelerdeki ADA kullanıcılarının aynı para birimini kullanabilmeleri ve yine de çeşitli yasalara ve düzenlemelere uymaları için hesaplama katmanının ayrı ayrı çalıştığını belirtmekte fayda var.

Ayrıca, hesaplama katmanı, Cardano ekibinin ADA veya yerleşim katmanında herhangi bir kesinti olmadan yumuşak çatallar kullanarak gerekli değişiklikleri uygulamasını sağlar. Cardano, işlemleri doğrulamak için hisse ispatı protokolünün avantajlarından yararlanır. Daha önce de belirtildiği gibi, belirli bir miktarda ADA parasına sahip olan kullanıcılar tüm işlemlerde oy kullanabilirler. Katılımlarının takdiri olarak Cardano, onları hisselerine göre ödüllendirir.

Cardano’nun Faydaları Nelerdir? – Cardano coin yorum

Cardano Avantajları ve Dezavantajları
Cardano-coin-yorum

Katmanlı Blok Zinciri

Cardano, token işleme ve akıllı sözleşmelerle birlikte kullanılan iki ayrı blok zinciri içerir. Bu nedenle, diğer kısım için herhangi bir dikkat dağıtıcı yaratmadan blok zincirini yumuşak çatallarla güncelleyebilir.

Daha Uyarlanabilir

Diğer blok zincirlerle karşılaştırıldığında, Cardano karşılanan koşullara çok daha uyarlanabilir, bu da tek bir akıllı sözleşmenin farklı kullanıcılara fayda sağlayacak şekilde değiştirilebileceği ve tüm paydaşlar için uyumluluk sağlanabileceği anlamına gelir.

merkezi olmayan

Blok zinciri ayrıca merkezi değildir ve sonuç olarak, işlemlerin güvenliğini ve doğrulama sürecini tek bir merkezi varlık kontrol etmez.

Gelişmiş Finansal Özgürlük

Cardano, milyonlarca insanın finansal özgürlüğe erişmesini sağlayan tüketici rahatlığını ve mevzuata uygunluğu bir arada birleştirmeyi amaçlıyor.

Cardano Coin Geleceği

Cardano iyi bir yatırım mı?
Cardano Coin Geleceği

Cardano fiyat tahminleri: Cardano fiyatı son zamanlarda dalgalı. Kripto pazarındaki tüm yüksek ve düşüşleri gözlemleyen Cardano, herhangi bir varlık veya nakit akışı tarafından desteklenmediğini kanıtladı. Bildiğiniz gibi, bir hisse senedinin büyümesi, ilgili şirketteki ilerlemenin bir kısmıdır, bu nedenle o şirket zamanla büyürse, hisse senedinin fiyatı büyük olasılıkla yükselecektir. Ancak Cardano’daki tüccarlar aynı süreci yaşamazlar. Tüccarların iyimserliği artıp azaldıkça Cardano yükseliyor ve düşüyor. Cardano’nun ana motivasyonu, altta yatan bir işin başarısı değil, diğer tüccarların duyarlılığı, spekülasyonları ve iyimserliğidir. Gerçekten de, tüccarlar parayı daha sonra başka birine daha yüksek bir fiyata satabileceklerini fark ettiler.

Ayrıca, kripto para birimine yönelik uygulamaların geliştirilmesiyle, kripto para ile daha fazla işlem gerçekleştirilecek ve sonuç olarak buna daha fazla talep olacaktır. Yine de, madeni paraları tutma veya takas etme avantajından yararlanmak için olay yerine daha fazla yatırımcı geliyor. Diğer birçok kripto para birimi gibi, Cardano da pazarın gelecekteki taleplerine uyma potansiyeline sahip görünüyor.

NFTYORUM.COM en güncel alt coin analizlerini sunar.

Cardano coin geleceği ve cardano coin yorum hakkındaki yazımız hoşunuza gittiyse diğerine göz atın: Yeni Çıkacak Coinler – En Yeni Çıkan Coinler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.