Ethereum NFT’leriyle Karşılaştırılan Cardano NFT’leri

0

NFT alanında en çok sorulan sorulardan biri, hangi NFT blok zincirlerinin en iyisi olduğudur ve Cardano NFT, Ethereum ile karşılaştırılabilecek en olası platformlardan biridir.

NFT Uzayını anlamlandırmak

NFT alanı söz konusu olduğunda, Ethereum blok zinciri en çok aranandır. Yine de, aynı zamanda en sorunlu olanlardan biridir. Birçok rakip NFT blok zinciri, yüksek komisyon ücretleri ve işlemlerdeki gecikmeler gibi bu blok zinciriyle ilişkili belirli sorunları çözmek için oluşturulur. Bugün, Cardano NFT’lerini Ethereum NFT’lerine karşı yarıştıracağız ve hangisinin üstün olduğunu göreceğiz; zevk almak.

Cardano NFT’leri (CNFT’ler): Göründüğünden daha fazlası

Cardano (ADA) bir kripto para birimidir ve her ADA aynıdır; doğal olarak, bir ADA’yı diğeriyle takas ederseniz, eşit değer elde edersiniz ve bu da onu takas edilebilir kılar. Cardano NFT ekosisteminin en heyecan verici özelliklerinden biri, rakiplerine göre blok zinciri avantajları sayesinde büyümesidir.

Çoğu CNFT çalışır çünkü Cardano NFT projeleri doğrudan web sitelerinden satılmaktadır; ADA cüzdanınızı bu tür web sitelerine bağlayabilirsiniz, bu da ADA kullanarak NFT’lerin alım ve satımını sağlar. Bir alıcı için, satıcının cüzdanına gerekli ADA’yı gönderdikten sonra, NFT’nizi oluşturur (nane) ve size gönderir.

İlginizi çekebilir: Gala Müzik, Snoop Dogg Stash Box NFT’sini Satacak

Oyun geliştiricileri, Cardano defterine basıldıkları ve blok zincirindeki diğer herhangi bir jeton gibi muamele gördükleri için Cardano NFT’lerini tercih etme eğilimindedir ve bu da geliştiricilerin bunları merkezi olmayan uygulamalara yerleştirmelerini kolaylaştırır.

Ethereum NFT’leri: Büyük ve Cesur

Ethereum’un iki belirteç standardı vardır, değiştirilebilir belirteçler için eleştirmenlerce beğenilen ERC20 ve değiştirilemez belirteçler için ERC721. ERC20 daha ünlü olsa da, konuyla daha alakalı olduğu için bu parça sırasında ERC721’e daha fazla dikkat edeceğiz.

Ethereum NFT’leri akıllı sözleşmelerle oluşturulur ve ünlü ve şaşırtıcı NFT projelerinin çoğu, Ethereum blok zincirini evleri olarak adlandırır. İnsanların Ethereum blok zinciri belirteçleriyle ilgili şikayet ettiği tüm sorunları göz önüne aldığımızda, istikrarlı bir şekilde düşmesini bekleyebiliriz, ancak durum böyle değil – en azından henüz değil.

Akıllı sözleşmeler ifadesini her duyduğunuzda, büyük olasılıkla Ethereum tabanlı bir proje hakkında iletişim kuruyorsunuzdur. Ethereum NFT’lerin arkasındaki teknoloji mükemmel olmaktan çok uzak, ancak bu platformun çoğu büyük NFT projesi için tercih edilmesinin bir nedeni var – mükemmellik için optimize edilmiş olanı sunuyor.

Ethereum Alternatifleri: Rekabet için yer var

Ethereum ağlarının tıkanması veya komisyon fiyatlarının fahiş olması hakkında birçok şikayet duyuyoruz, ancak çoğu insan bariz olanı görmezden geliyor gibi görünüyor. Ethereum ağları tıkalı çünkü talep çok fazla ve komisyon ücretleri inanılmaz çünkü kullanıcılar işlemlerini gerçekleştirmek için gerektiği kadar teklif vermeye devam ediyor.

NFT dünyasında önemli miktarda rekabet ve çeşitlilik olması harika bir şey, artık kullanıcılar aşağıdaki gibi alternatif blok zincirlerine güvenebilirler. Solana ve Cardano İşleri halletmek için ve daha düşük ücretler ve daha ucuz bir para basma süreci ile alternatif blok zincirleri ideal müşterilerini her gün başarılı bir şekilde çekiyor.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.