Celsius, para çekme ve transferleri önlemek için FTX’e 320 milyon dolar bağışladı

0

Celsius (CEL) tokeninin Luna ve TeraUST’ın yolundan gidebileceği ve sıfıra çarpabileceği konusunda çok fazla konuşma var. Celsius, “likiditeyi stabilize etmek” için para çekme işlemlerinin durdurulacağını söylediğinde, hisse senedi yaklaşık %70 oranında düştü. Şirketin AAVE’den FTX borsasına 247 milyon dolarlık Wrapped Bitcoin gönderdiğini söyleyen kripto stake etme ve borç verme platformu hakkında etrafta dolaşan söylentiler var. Sosyal medya, Celsius’un müşterilerinin para çekme işlemlerini aynı anda durdururken büyük miktarlarda Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri etrafında hareket ettiğine dair söylentilerle dolu.

12 Haziran 18:00 EDT’de, Celsius için ana DeFi cüzdanı garip ve beklenmedik bir şekilde parayı taşımaya başladı. WBTC, stake ve borç verme için ana AAVE platformundan çıkarıldığında, likidite FTX’e taşındı. Celsius’un DeFi cüzdanına koyduğu para ona faiz kazandırdı.

Kullanıcılar, toplam 247 milyon dolarlık WBTC tokeninin Aave’den FTX’e taşındığını söylüyor. Şirket sıkıntı yaşadı çünkü Celsius ağının likiditesinin nasıl hareket edeceğini tahmin etmek zor.

Santigrat ile suçlanan kullanıcılarının 74,5 milyon dolar değerinde Ethereum ve WBTC’yi FTX’e taşıdığı söyleniyor. Bu iddialar sonucunda kullanıcılar, Celsius’un yönetim kurulu üyelerinden fonlarının nasıl kullanıldığına dair açıklama talep ettiler.

Celsius, müşterilerinin paralarını çekmesini engellerken FTX borsasına 320 milyon dolar vermekle suçlanıyor.

DeFi’nin ana cüzdanı 0x8ace, Celsius tarafından 50.000 Ether ve 7.000 WBTC teminatından boşaltıldı. #FTX şu ana kadar 6.000 WBTC ve 20.000 Ether aldı. Bir Twitter kullanıcısı, “FTX’ten 169 milyon USDC aldıktan sonra” dedi.

Düşmekte Özgür Olan Bir Celsius Ağı

Celsius mevduat almayı bırakacağını söylediğinde, fiyat %70 düştü. Token, değerinin yaklaşık %40’ını kaybetti ve çok daha fazlasını kaybedebilir. Bitcoin de bugün 25.000 doların altına düştü ve tüm kripto para piyasası kaos içinde. Bu nedenle, en popüler dijital para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte 200 milyon dolar kaybetti.

Eğer “satın almak” istiyorsanız, CEL Network’ten uzak durmak en iyisidir. Ayrıca, kripto para piyasası şu anda serbest düşüşte, bu nedenle CEL daha fazla düşüş görebilir.

Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle, Celsius fiyatı son 24 saatte %40,4 düşerek 0.226039$’a düşmüştü. Ayrıca, geçen yılın Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.05$’dan yüzde 97 düştü ve bu şimdiye kadarki en yüksek fiyat oldu.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.