Samsung’un Cheil’i NFT’leri ve NFT pazarını başlatmayı hedefliyor

0

Samsung’un bir yan kuruluşu olan Cheil Worldwide, 21 Mart’ta NFT pazarına gireceğini açıkladı. Şirket, Güney Kore’de uzaya adım atan ilk pazarlama ajansı olduğunu iddia ediyor. Raporlara göre, Cheil sadece NFT’leri duyurmakla kalmayacak, aynı zamanda NFT’leri basmak ve takas etmek için de bir pazar yeri açacak.

Cheil Worldwide CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Jeong-Geun Yoo, “En son Covid salgını nedeniyle metaverse ve canlı ticaret gibi pazarlama kanalları çeşitlendiğinden, teknoloji tabanlı içeriğin önemi büyük ölçüde arttı. NFT dünyasına adım atmanın muhtemelen pratik sonuçları olacağını da sözlerine ekledi.

Şimdi Cheil, NFT’leri başlatmak için Güney Kore’nin eğlence endüstrisi ile işbirliği yapmayı düşünüyor. Görünüşe göre şirket, pazarda NFT gibi farklı popüler segmentlerin fikri mülkiyetinin reklamını yapmayı planlıyor. Bu eğlence alanları müzik, performanslar, sergiler, K-Drama ve oyunlardır.

Cheil, görevlerini yerine getirmek için Güney Koreli eğlence şirketi Studio Dragons ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Buna ek olarak, şirket şu anda pazarını oluşturmak için blok zinciri geliştirme konusunda uzmanlaşmış profesyonelleri kendine çekiyor.

Daha fazla mesaj

Yoo ayrıca şirketin 2022’de dijital işini genişleteceğini belirtti. NFT pazarının yanı sıra Cheil, metaverse içeriğini duyurmayı planlıyor. NFT pazarına girmenin şirkete hala geleneksel pazarlama medyasına odaklanan diğer şirketlere göre bir avantaj sağladığını da sözlerine ekledi.

Cheil’in NFT’si, ana şirketi Samsung’un farklı NFT duyurularını takip etmeyi planlıyor. Örneğin önceki ay Samsung, yeni Galaxy S22 akıllı telefonunun ve Galaxy Tab S8’in piyasaya çıkışını NFT’leri açıklayarak kutladı. Ayrıca Samsung’un Decentraland’da bir genel merkezi var. Burada, kar amacı gütmeyen Foundation Superflus, önceki ay ilk metaverse protestosunu gerçekleştirdi.

En son NFT Haberleri sadece NFTYORUM.COM da.

Cheil Worldwide NFT haberi hoşunuza gittiyse diğer yazımıza göz atmayı unutmayın: Monsta NFT İle Röportaj

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.