Chevy bir Corvette NFT’yi açık artırmaya çıkarıyor ve başarılı teklif veren arabayı alıyor

0

Chevrolet, takas edilemeyen jetonları kullanmaya başlayan en son otomobil şirketidir, ancak işleri biraz farklı yapıyor. Chevy, Corvette’e benzeyen bir NFT’yi açık artırmaya çıkaracağını söyledi. Müzayedenin galibi, sanat eserinin dayandığı gerçek spor arabayı da alacak.

Çevrimiçi adı xsullo olan Nick Sullo, NFT’yi yapan sanatçıdır. Bir siberpunk dünyasında yarışan kireç yeşili bir Corvette Z06’yı gösteriyor. Sullo’nun NFT’si, işe uygun şekilde boyanmış bir 2023 Corvette Z06 ile açık artırmaya çıkarılacak.

Gözden kaçırdıysanız, yeni Z06, Chevy’nin İtalyan isimlerine sahip diğer tüm süper otomobil üreticilerinde pruvadan vurdu. Sürücünün hemen arkasında ortaya monte edilmiş, doğal emişli 5.5 litrelik V-8 motora sahip ilk Corvette. Aynı zamanda, kendisinden öncekilere göre daha sağlam, daha odaklı bir spor otomobil. Z06’nın üretimi 2022 yazında başlayacak ve 2023’te satışa sunulacak.

Kazanan teklif sahibi sadece xsullo’nun NFT’sini değil, aynı zamanda o renge boyanmış tek araç olacak olan “Minted Green” Corvette’i de alacak. Chevy, Minted Green renginin başka hiçbir üretim Z06’da kullanılmayacağını söyledi. Ayrıca, araba, NFT müzayedesine “sonsuza kadar” “bağlanacak” olan RFN seçenek koduyla işaretlenecektir. NFT’ler dijital olduğundan ve bilgisayarlar ikili kullandığından, Corvette’in VIN numarası da ikili olacaktır.

Yapılacak olan ihale NFT pazar yeri SuperRare tarafından, 20 Haziran’dan 24 Haziran’a kadar sürecek. Yalnızca Ethereum teklifleri kabul edilecektir. (Ethereum, NFT satın almanın en yaygın yoludur.) Chevy, tüm satışların okullara yardımcı olan DonorsChoose grubuna gideceğini söylüyor.

NFT açık artırması, kripto para birimlerinin çok değişken olduğu bir zamanda gerçekleşiyor. Hem fiyatlar hem de NFT’lerin değeri düşüyor. 1 Nisan’dan bu yana Ethereum yüzde 64 düşerken, en iyi bilinen NFT’lerin taban fiyatı yüzde 70’ten fazla düştü. Taban fiyat piyasadaki en düşük fiyattır. Sonuç olarak, bir dizi kripto para birimi şirketi kesinti yapıyor. Örneğin Coinbase, çalışanlarının %18’ini işten çıkaracağını söyledi.

Dolandırıcılık da daha yaygın hale geldi ve bazı insanlar NFT’lerini çalmaya çalışan kimlik avı düzenlerine düşüyor. Hem blok zinciri hem de Web3 merkezi olmadığı için kurbanların yapabilecekleri fazla bir şey yok.

Ancak pazar değişiklikleri Chevy’yi rahatsız ediyor gibi görünmüyor. Chevrolet’te pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Steve Majoros, “Renge Sahip Olun” NFT’sinin “Müşterilerimiz için dijital çabalarla ilerlerken Chevrolet için vazgeçilmez” olduğunu söylüyor.

xsullo, kendisini projeye çeken şeyin Z06 olduğunu düşünüyor. “Corvette Z06 iddialı bir otomobil ve bununla gerçekten bağ kurabilirim” dedi. “Teknolojinin duygularımızı nasıl değiştirebileceğiyle ilgileniyorum ve Corvette Z06’yı yapan insanların da öyle olduğunu biliyorum.”

Web3, Chevy’den daha fazlası tarafından deneniyor. Lamborghini ve Hyundai, son birkaç yılda NFT’leri deneyen diğer iki şirket. Barrett-Jackson, bir yıl önce sattığı arabalara dayanan dört NFT’yi açık artırmaya çıkararak hayır kurumu için para topladı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.