CHZ Coin Nedir? 2022-2031 CHZ Coin Geleceği

0

Alt coinler hemen hemen hayatımızın her alanında proje üretilmesine sebep oldu. Futbol dünyası da bunlardan biri. CHZ coin nedir? Chiliz nedir? CHZ coin geleceği neyi işaret ediyor? CHZ coin yorum ve CHZ coin fiyat tahminleri neler?

CHZ Coin Nedir?

Chiliz diğer adıyla CHZ coin, futbolseverlerin ve destekledikleri kulübün pasif ilişkiden çıkıp, doğrudan etkileşim haline gelmesini sağlayan bir kripto para birimidir. 2018 yılında Malta’da kurulmuştur.

CHZ coin, ERC-20 tabanlıdır ve Ethereum blok zincirinde çalışır. CHZ coin, https://socios.com/ sitesinin resmi para birimi olarak çalışmaktadır. Socios, taraftarların destekledikleri kulüplerle ilgili NFT alabilecekleri bir platformdur.

chz-coin-nedir
chz-coin-nedir

Chiliz’in amacı futbolseverlerin, destekledikleri takımlara doğrudan oy hakkı satın alabilmeleri için jeton vermektir. Bu sayede taraftar, desteklediği kulübün yönetiminde aktif bir rol oynar.

CHZ coin projesi sayesinde taraftarlar artık kulübün ürününün satın almak ya da stat da maç izleyerek kurduğu pasif ve tek yönlü iletişimden aktif bir iletişime geçmiştir.

Chiliz Nasıl Çalışır?

Chiliz bünyesinde çalışan kulüpler, anket hazırlarlar. Anketin içeriği, kulüp yönetimine bağlıdır. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; forma tasarımları, yazın hazırlık maçlarının yerleri, en iyi futbolcuyu seçme gibi anketlerdir.

Ayrıca oy kullandıkça platform içerisinde yükselişe geçmeye başlıyorsunuz. Bu yaşadığınız yükselişte size ekstra haklar getiriyor.(VİP koltuklar, buluşma etkinlikleri, lisanslı ürünler vb.)

CHZ coin kullanımına en güzel örnek Juventus taraftarından geldi. Juventus her gol attığında Chelsea Dagger isimli parça çalmaktadır. CHZ coin kullanıcıları, 8 yıl süren bu geleneği oylama ile değiştirdi ve gollerden sonra Song2 adlı parçanın çalınmasını istediler.

Yine başka bir değişiklik İspanya’nın dev ekiplerinden biri olan Barcelona takımında gerçekleşti. Takımın soyunma odasına asmak için Chiliz kullanıcıları ankete katıldılar.

Fransa’nın açık ara en iyi takımı olan Paris Saint-Germanin kulübünde ise kullanıcılar takım kaptanlarının kol bandına yazılacak yazıyı oyladılar.

E-spor da bu duruma kayıtsız kalmadı. OG espor ekibi, kullanacakları afişi Chiliz kullanıcılarının anket sonuçlarına bıraktı. Team Heretics takımı ise turnuvada kullanacakları tasarımları anket oylamasına sundu.

Chiliz’in işleyişi NFT’ler üzerine dayanmaktadır. Örneğin Barcelona markalı bir NFT’niz var. Barcelona tarafından açılan ankette 1 oy hakkınız bulunuyor. Elinizde 2 adet NFT varsa 2 tane oy kullanıyorsunuz.

Daha fazla mesaj

CHZ Coin Geleceği – Chiliz Geleceği Neyi Gösteriyor?

CHZ coin geleceğini incelemeden önce Chiliz’in tarihine ve nasıl gelişim gösterdiğini anlamak önemlidir. 2012 yılında Mediarex Group’un bir parçası olarak hayata geçirildi. Chiliz’in, Socios ile tanışması 2018’de gerçekleşti.

Socios ile anlaşmasından sonra 2018 Ekim ayında CHZ token piyasaya sürüldü. Aradan çok zaman geçmeden tüm borsalarda listelenmeye başladı.

Chiliz, Socios’un web sitesi ve mobil uygulamayı yayına sokması 2019 yılının bitişinde gerçekleşti. Aslında 2020 yılı CHZ coin için çıkış yılı oldu diyebiliriz. Yayınlama işlemi için yaklaşık 70 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Fransa, Türkiye, İspanya, Güney Kore ve Brezilya’da ofisleri bulunan Chiliz’in, dev kulüplerle ortaklığı sürmektedir. Bu kulüplerden bazıları Atletico de Madrid, AC Milan, Paris Saint Germain, Juventus, AS Roma, FC Barcelona ve Galatasaray’dır.

chz-coin-yorum
chz-coin-yorum

CHZ coin geleceği, Chiliz’in anlaşma yapacağı kulüpler ve kulüplerin bu konudaki tavrına bağlıdır. Şuan yaklaşık olarak 200 milyon değerinde olmasına rağmen yapılan anlaşmalar büyürse hızlı bir ivme yakalayabilir.

Ayrıca kullanımı artırmak için kulüp anketleri daha da artar ve çeşitlilik göstermeye başlarsa CHZ coin yükselişi kaçınılmaz olacaktır.

CHZ Coin Yorum – Chiliz Yorumları

Uzman analistlerin CHZ coin yorumlarına göz gezdirelim. Oracle Times’a göre 2022 yılı Chiliz’in altın yılı olacak. Çok büyük fiyat patlaması beklenen coinler listesinde.

Longforecast’in Chiliz yorumu ise 2023 bitmeden CHZ coinin 2.5 dolar seviyelerine geleceği yönünde.

Wallet Investor ise CHZ coinin uzun soluklu bir yatırım olduğunu ve 2024 yılının sonlarına doğru 4.20 dolar seviyelerine gelebileceğini söylüyor.

Benim CHZ coin fiyat tahminim, CHZ coinin bu yıl bitimine doğru 0.7 dolar civarını zorlayacağı yönünde. Yılı kapatırken beklediğim en kötü senaryo da 0.34 dolar seviyesinde kalması. Yıl içerisinde en fazla umutlu olduğum coinlerden biri, Chiliz’dir.

Aktif boğa grafiği göstermekte ve bu grafiği sürdürecek gibi görünüyor. Yükseliş eğrisi devam ederse yılın ortalarına gelmeden 0.5 dolar seviyelerini kolaylıkla yakalayabilir.

Chiliz’in en büyük artısı neredeyse rakipsiz olmasıdır. Futbol ve eğlence dünyasını hedeflemesi büyük bir artıdır.

Ayrıca SXP coini incelediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz: SXP Coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.