Çin NFT platformları, yönetim uyarılarına rağmen 5 kat arttı

0
NFT Haberleri

NFT’ler Çin’de henüz karanlık bir bölge, kripto paralar gibi değil, kullanımlarında yönetici yasağı yok ama yönetimler yatırımcılara zaman zaman tehlikeleri anlattı.

Yeni bilgiler, Çin’deki dijital tahsilat satış noktalarının miktarının 500’den fazla olduğunu gösterdiğinden, değiştirilemez belirteçlerin (NFT’ler) kabulü artıyor; bu, tüm NFT satış noktalarının neredeyse 100’den fazla olduğu Şubat 2022’den 5 kat daha fazla bir gelişme.

Bölgesel bir Çin gazetesi tarafından duyurulan bir duyuru ile ilgili olarak, NFT satış noktalarının miktarındaki güçlü artış, ülkedeki dijital koleksiyon ürünlerinin artan birikimi ve popülaritesinin ortasında geliyor.

Tencent ve Alibaba’yı kapsayan önemli teknoloji devleri, geliştirme alanında yer aldıklarını belirttiler ve birçok marka belgesini belgelediler.

Çin’de dijital koleksiyon ürünlerine olan ilgideki artış, bölgesel yetkilendirmelerden gelen birçok uyarıya rağmen ortaya çıkıyor. Devlet kurumları, Çin NFT talebinin, yatırımcılar için kökleşmiş tehlikelere işaret eden ikincil piyasaya vurgu yapan varsayımlarla sıkıştırıldığını düşünüyor.

Ayrıca NFT’ler, Çin’deki zorlu COVID-19 sırasında toplulukların kendilerini dijital olarak iletmeleri için bir yön haline geldi. Şanghay sakinleri, Mayıs ayında Opensea’de yüzlerce NFT’yi hükümet karantinasının maksimum seviyesinde belgeledi.

Düzenleyici yönetimin olmaması nedeniyle, insanlar ve endüstriler dijital koleksiyonlarla yüzleşmeye devam ediyor, ancak yetkililerle herhangi bir doğrudan anlaşmazlığı önlemek için bir uyarı stratejisi var. Kısa bir süre önce, Alibaba yeni bir NFT sonucunun açılışını yaptı ve kısa bir süre sonra bununla ilgili tüm çevrimiçi yorumları ortadan kaldırdı.

Ant Group ve Tencent Holdings gibi Alibaba ile ilgili şirketler, listelenen NFT’lerini “dijital koleksiyon ürünleri” olarak markalayarak geçmişte olası herhangi bir düzenleyici baskıyı önlemek için değişti. Ayrıca kişisel blok zincirlerinde talep edilirler ve Çin fermanı para birimi kullanılarak alınıp satılırlar/satın alınırlar.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

cryptozare.eth hakkında

nft toplayıcı | moda editoryal görüş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.