Clinique, çeşitliliği teşvik etmek için NFT makyaj kampanyası yayınladı

0

Bir Estée Lauder şirketi olan Clinique, metaverse’e daha fazla çeşitlilik getirmek istiyor. Bu amaca ulaşmak için çeşitli cilt tonlarını ve yüz yapılarını öne çıkaran bir NFT makyaj kampanyası yayınlıyor. Kampanya hakkında zaten bildiklerimiz:

• 5904 makyaj NFT’si, Fungible Olmayan bireylerin NFT’lerinin rastgele sahiplerine verilecektir.

• Bu 5904 NFT’lerin tasarımları üç farklı sanatçıdan geliyor

• Her sanatçının Temmuz, Ağustos veya Eylül aylarında gerçekleşen kendi düşüşü olacaktır.

• Kullanıcıların NFT’leri için üç seçeneği vardır: Fungible olmayan kişilerinde kullanın, saklayın veya satın.

Makyaj NFT’leri diğer “değiştirici” NFT’ler gibi çalışır, temel bir görüntü oluşturur ve değişiklik yaparlar. Bu NFT’ler söz konusu olduğunda, bunları kullanmak, Mantarı Olmayan Kişinin yüzünü kaplayacak bir makyaj sıçramasına yol açacaktır.

Clinique, bu düşüşü yönetmek için NFT şirketi Daz 3D ile işbirliği yaptı. Daz 3D e-ticaret kıdemli başkan yardımcısı Jessica Rizzuto, şirketin dijital ortamlarda kapsayıcılık yaratma konusunda uzun bir geleneğe sahip olduğunu belirtti. Clinique ile işbirliğinin, şirketin sınırlamaları zorlamaya devam ettiğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Clinique’in kıdemli başkan yardımcısı Carolyn Dawkins, şirketin kozmetik ürünlerindeki çeşitlilikle ilgili sorunları ele aldığını belirtti. Bu zihniyet metavarsta klinik odaklı bir yaklaşıma neden oldu.

Yayın için Clinique ve Daz 3D, Polygon blok zincirini kullanacak. ETH için Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon, çevre dostu olmasıyla ünlüdür. Yan zincir, cari yıldan önce bir “Yeşil Manifesto” tarafını duyurdu. Çevre üzerindeki konsantrasyonu, onu birçok NFT düşürme ekibi için popüler hale getirdi.

Clinique’in Web3’e yaklaşımı kesinlikle yaratıcıdır ve meta veri tabanındaki sayısız alt grup onu çekici bulabilir. Ancak bu, Web3’teki, bazıları zorlayıcı yaklaşımlara sahip tek güzellik şirketi değil.

Clinique’in ana şirketi Estée Lauder, Metaverse Moda Haftası’nın açılış güzelliğinin eşsiz sponsoruydu. Decentraland’da düzenlenen etkinlikte birçok şirket ve kullanıcı, modayı Web3 ortamında kutlamak için bir araya geldi.

Rihanna’nın Fenty Beauty şirketi son zamanlarda Web3 ile ilgili bir ticari marka başlattı. Güçlü kadının sembolünün bu alan için ne planladığını göreceğiz, ancak şarkıcının cesur doğası göz önüne alındığında, bu çok önemli olabilir.

Bir başka güzellik testi şirketi de RTFKT’dir. RTFKT, yenilikçiliği ile bilinir ve NFT Altına hücumdan çok önce metaverse için özel ayakkabılar sağlamıştır. Rarity Sniper, şirketin metaverse avatarlarına biraz baharat ekleyebilecek bir dizi “parfüm” NFT programladığını belirtti.

Kullanıcıların Clinique’in kampanyasını nasıl aldıklarını zaman gösterecek, ancak iyi bilinen mesajları ve yardımcı programı var. Yaz boyunca daha fazla ilerlemeyi dört gözle bekleyeceğiz.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.