Coinbase, kararsız stabilcoinler GYEN, TerraUSD üzerinde grup aktivite takımlarıyla karşılaşıyor

0

Kripto para ticareti, diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcıların sabit madeni paraların sabitlenmesinin bir sonucu olarak büyük miktarlarda kaybetmesinden sonra, ısrar nedeniyle yapmayı reddettiği için suçlandı.

Perşembe günü Coinbase aleyhine, ticaret merkezinin TerraUSD stabilcoin listesinde ihmalkar davrandığını ve Terraform Labs ile parasal bağlantısını yayınlamayı reddettiğini iddia eden bir toplu dava belgelendi. Bu, Coinbase’e karşı özel ikinci sınıf davadır. GYEN’in Kasım ayında depegging’i hakkında geçen ay bir dava belgelendi.

Perşembe günkü dava, Coinbase’in, TerraUSD’yi belgelemeden ve TerraUSD’nin algoritmik bir stabilcoin olarak tehlikesini yanıltmadan önce Terraform Labs’ın gerekli ısrarını yerine getirmeyi ihmal ettiği için dikkatinin dağıldığını açıkladı.

Dava, Robinhood, Gemini ve Kraken satış noktalarındaki sabit paralarla ilgili verileri Coinbase’inkiyle farklılaştırıyor ve “TerraUSD’nin doğasını teminatsız, bir algoritma tarafından düzenlenmiş ve son derece tehlikeli olarak yayınlamak yerine, Coinbase onu bir başkası olarak onayladı. sabit para.”

Dava ayrıca, şirketin ilgili kolu olan Coinbase Ventures’ın Terraform Labs’ın en büyük destekçilerinden biri olduğunu ve şirketin TerraUSD’nin oynaklığını yayınlamaması için ek bir itici güç olduğunu iddia ediyor.

Hastadaki davacılar ve dereceler hukuk firmaları Milberg Coleman Bryson Phillips Grossman ve Erickson Kramer Osborne tarafından temsil ediliyor.

Son şirket, 13 Mayıs’ta Coinbase ve GMO-Z.com Trust aleyhine belgelenen ve Kasım ayında Japon yen sabitlenmiş GYEN sabit parasının sabitlenmesiyle ilgili olarak belgelenen bir davada şikayetçilere örnek teşkil ediyor.

GYEN’in önemi arttı ve Coinbase’de belgelendikten bir hafta sonra dikkatsizce düştü, bu da outletin bazı kullanıcıların hesaplarını dondurmasına neden oldu. Bazı kullanıcılar da etkinlik sırasında davayla ilgili olarak “anlatılmamış milyonlar” para kaybetti. Dava, GMO-Z.com’un, stabilcoin yöntemiyle başlayarak, şikayetçilere ve sınıfa karşı sorumluluklarını birçok yönden reddettiğini iddia ediyor.

Madeni paranın, makul bir şekilde öngörülebilir bir hata ayıklama riskine rağmen GYEN’i belgelemede pratik bakımdan yararlanma konusundaki ihmalkar yanlış beyan ve hayal kırıklığı ile karşı karşıya kaldığı iddia ediliyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.