Cos Coin Nedir ? Cos Coin Nereden Ve nasıl Alınır?

0

Cos Coin Nedir? Merkeziyetsiz küresel içerik ekosistemi oluşturmayı hedefleyen Contentos vakfı tarafından geliştirilen Cos Coin, bu ekosistemin destekçi olarak karşımıza çıkmaktadır. Cos.space ve Cos.tv gibi önemli projelerle karşımıza çıkan Contentos, ilk blockchain tabanlı sosyal video ağını kurmayı başarmıştır. Geliştiriciler ve üreticiler için çeşitli airdroplar ve teşvik bonuslarıyla büyük bir kitleye ulaşan Conctentos Vakfı, 2022 ve 2023 yılı yol haritasını açıklayan nadir ekosistemler arasında yer almayı başardı.

Şeffaf, güvenli, izlenebilir, merkeziyetsiz ve değiştirilemez kredi gibi önemli avantajlar sunmaktadır. Bu bilgiler ışında Cos Coin Projesi Nedir? Cos Coin Geleceği, Cos Coin Yorum, Cos Coin Haberleri ve Cos Coin Nereden ve Nasıl Alınır, sorularının cevabı yazımızın devamında.

Cos Coin Nedir ?

Cos Coin, Contentos dijital içerik ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Contentos, Cos Coin kullanımın benimsenmesi ve yaygınlaşması için ilk zamanlar teşvikler ve airdroplarla piyasayı destekledi. Cos Coin, ilk piyasaya sürülme tarihinden itibaren 12 yıl içinde tamamen dağıtılacaktır. Contentos ağının yerel para birimi COS, stake edilerek kripto para sahiplerine kazanç sağlamaktadır.

İlk Cos Coinler, ERC-20 Ethereum ağı üzerinde dağıtılmıştır. Ardından Binance, Bep-2 ağına geçen Contentos ekibi kendi blockchain ağını başlattıktan sonra tüm jetonlar, Cos Coin’e dönüştürülmek zorundadır.

Cos Coin, 2019 yılı için sadece Binance kripto para borsası üzerinde alım-satım işlemi görürken şu an için Mandala Exchange, Gate.io ve Pionex gibi kripto borsalarında işlem görmektedir. Son 2 yıl içerisinde hızla yükselen Cos Coin, böylece tüm kripto para piyasasının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Contentos içerik ve video üreticileri için Cos Coin teşvikleri ve ödülleriyle Cos Coin dağıtımını belirli aralıklarla yapmaktadır.

Cos coin nedir? yazısını okuyan ziyaretçilerimiz buna da baktı: Hive coin nedir?

Cos Coin Projesi

Cos Coin projesi, blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz video ve içerik üretme ekosisteminin destekleyicisi olarak açıklanmaktadır. Cos Coin bu ekosisteminin geliştirilmesi için gerekli olan likiditenin sağlanması amacıyla geliştirilmiştir. Bu ekosistemin varlığını devam ettirmek için gelişticiler, içerik üreticileri ve kullanıcılar arasında şeffaf, takip edilebilir ve eşit miktarlarda pay edilmek üzere tasarlanmıştır. Blok zincirler ağda yapılan tüm işlemlerin şeffaf ve izlenebilir olmasını sağlamayı başarmıştır.

2019 yılında yapılan testlerin tamamından başarıyla geçen Cos Coin Projesi, 2022 yılı itibariyle topluluk tarafından güvenilir kripto paralar listesinde yer alıyor.

Cos Coin’in kurucusu ve CEO’su olarak Mick Tsai karşımıza çıkıyor. Mick Tsai, LiveMe eski ABD operasyonlar Başkanıdır. Ayrıca Zac Nien, Ava Wen ve Peter Wei Cos Coin projesinin yönetim ekibinde yer almaktadır.

Contentos blok zinciri tarafından desteklenen ilk video platformu Cos.tv üzerinde videolar paylaşabilir ve Cos ödülleri kazanabilirsiniz. Contentos ekosisteminin asıl yöneldiği sektör video platformudur. Ekosistemin Whitepaper’ında bu konu detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Cos Coin Yorum

Daha fazla mesaj

Cos Coin yorum bölümünde Cos Coin’in ilk piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gelişimi ve gideceği yön hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Cos Coin, 25 Mayıs 2019 ve 10 Haziran 2019 tarihleri arasında ön satışa sunulmuştur. Toplam arz adedi 10 milyar Cos Coin olarak açıklanmıştır. Bu süre zarfı içerisinde 3 milyar adet Cos Coin satışını başaran Contentos, ön satış için 0,016 USD olarak fiyat belirlemiştir. Mick Tsai ve ekibi bu ön satış üzeinden toplamda 30 milyon doların üzerinde miktarda para toplamayı başardı.

O zamanlar ERC-20 jetonları olarak dağıtılan Cos Coinler, ekibin Binance geçmesiyle birlikte BEP-2 ağı üzerinde dağıtılmaya başlandı. Ancak kendi ana ağını başlatmasıyla birlikte Cos Coinler artık kendi ağı üzerinde dağıtılmaktadır. Bu ağın en büyük simgesi ve cüzdanı olarak da karşımıza Cos.tv çıkmaktadır.

Ethereum ve Binance blok zincirleri sonrası kendi blok zinciri ağını başlatan ve yoluna emin adımlarla ilerleyen Contentos ekibi takipte kalmaya değer. Ön satış sonrası tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,08237 seviyesini gören Cos Coin, o zamandan bu zamana dek hep kırmızı bir grafiğe sahiptir.

Cos Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır ?

Cos coin nasıl ve nereden satın alınır? Cos Coin almak için dünyanın önde gelen kripto para borsalarında hesabınız olması yeterlidir. Binance, Gate.io ve Mandala exchange gibi önde gelen kripto para borsaları üzerinden Cos Coin alabilirsiniz.

Ayrıca Cos Coin kazanmak için Cos.tv video platformunu kullanarak Cos Coin elde edebilirsiniz.

cos-coin-nedir-gelecegi
cos-coin-nedir-gelecegi

Cos Coin Geleceği

Cos Coin Geleceği, Contentos ekibi tarafından resmi web sitelerinde açıklanmıştır. 2022 ve 2023 yol haritaları görsel ve yazılı olarak yer alıyor.

Bu yol haritasına göre Contentos ekibi, 2022 yılı 2. çeyreği itibariyle Contentos Mainnet, WEB 3.0 Sanal ID özelliğini destekleyecek.

2022 yılı 4.çeyreği itibariyle DeFi ve Sanal mülk kiralamaları başlatılacak. En önemlisi de Ethereum, Binance Smart Chain ve Solana ağları üzerinde zincirler arası ID desteği sağlanacak.

2023 yılı ilk çeyreğinde Contentos NFT varlık DEX’i oluşturulacak. NFT staking özelliği eklenecek. Tamamen işlevsel 3D interaktif VR dünyasına adım atılacak.

2023 üçüncü çeyreğinde ise sınırları olmayan Metaverse evrenine bağlanmanız için araçlar sunulacak.

Cos coin nedir? yazısından sonra ilginizi çekebilir: Troy coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.