Snoop Dogg ve Diğer NFT Koleksiyoncuları Tezos ve Solana’ya Taşınıyor

0

Ünlü ve son derece itibarlı, büyük harcama yapan NFT koleksiyoncusundan bahsetmiyorum bile. Cozomo de Medici yakın zamanda yükselen sanatçılar için büyük bir Twitter sanat fonu duyurdu. Bu fon 64.6 ETH’den oluşuyor. Ama ‘Cozomo de Medici’ kim, peki, eskiden müzik sahnesinde bir juggernaut olan ve ‘Snoop Dog’ veya ‘Snoop DO double G’ sahne adını kullanan devasa bir NFT etkileyicisinin alter-ego’su.

Fon, Cozomo’nun diğer Etheruem tabanlı NFT koleksiyoncularının fona bağışta bulunabileceği ‘Hiçbir Şey Projesi’ kampanyası aracılığıyla sağlandı. Cozomo de Medici, fona yapılan katkılar karşılığında hiçbir şey vaat etmedi ve sözüne sadık kaldı. Ancak yaptığı şey, fonu ‘Medici Gelişen’ proje adı altında yükselen dijital sanatçılara yeniden tahsis etme sözü vermekti.

Cozomo, yaklaşık 200.000 dolar değerindeki bu fonun yalnızca kendisi tarafından değil, ‘Bianca_de_medici69’ takma adını kullanan Torunu’nun da yardımıyla yatırılacağını ve fonun yalnızca Ethereum blok zincirinde kullanılmayacağını belirtti. Yakın tarihli bir Tweet’te Cozomo şunları söyledi:

“Hepsi ETH’de kalmayacak. XTZ’de çıkan en iyi yeni sanatçıların bazılarını biliyoruz. Ve @formfunction (SOL) üzerindeki yeni 1/1 sanatına bayılıyoruz. Yani sanatın olduğu yere gideceğiz. Ve harika yeni sanatçıların keşfedilip desteklenebileceği bir Koleksiyon oluşturun. Hadi biraz eğlenelim⚡️”

Cozomo De medici’nin Portföyü

Cozomo Di medici, Twitter sahnesine ilk kez Ağustos 2021’de değerli ve büyüyen NFT koleksiyonunu tahminen 17 milyon dolarlık varlıkla övünerek tanıttı. Bu holdingler, pazardaki en eski ve en çok arzu edilen NFT’lerden bazıları olan dokuz CryptoPunk’ı içeriyor.

Bununla birlikte, şimdi Cozomo de Medici’nin cüzdanı şu anda 250 civarında çeşitli NFT’ye sahip ve çok sayıda rapçi ‘Snoop Dog’ ile eşanlamlı olan esrar, eklemler ve kaseler de dahil olmak üzere kendini ifşa ettiğinden beri.

Güzel Çağdaş Dijital Sanat NFT’leri: Tezos & Solana

Daha fazla mesaj

Bu yeni proje ‘Medici Emerging’, kripto koleksiyoncularının güzel çağdaş sanata artan ilgisi olan NFT pazarındaki en büyük trendlerden birini doğrulamanın bir yolunu buluyor. Whitney Amerikan Sanatı Müzesi’nde Dijital Sanat Küratörü Christiane Paul, The Art Newspaper’da yakın zamanda yayınlanan bir yazıda şunları söyledi:

“Kripto dünyasının, NFT’ler aracılığıyla dijital sanatın genişliğini ve tarihini keşfeden ve onu desteklemeye başlayan bir kesimi olabilir, ancak bu segment, geleneksel sanat koleksiyoncularının ve NFT koleksiyoncularının Venn şemasında yalnızca küçük bir örtüşmeyi temsil ediyor gibi görünüyor. ”

Ancak NFT yatırımcıları giderek daha fazla değer buldukça ve dijital sanata daha fazla ilgi gösterdikçe, Paul’ün bahsettiği bu boşluk örtüşüyor.

Ve açık olan şu ki, bu sanat için pazar örtüşmesi artık yalnızca Ethereum ağı üzerinden satın alınmıyor, giderek daha fazla sanatçının diğer zincirlerde para basmanın değerini görmesi nedeniyle çok daha çeşitli; Tezos ve Solana gerçekten öne çıkan ikisi.

Infact, Cozomo De medici kısa süre önce Tezos blok zincirinde işlem yapmak için kullanılan para birimi olan 1.000’den fazla TEZ ile bir cüzdan adresi paylaştı.

Ayrıca bu ay, L.A’in hafta boyunca süren popüler sanat fuarı ‘Frieze Week’in başladığına tanık olduk. Tezos blok zinciri; popüler Ethereum sanatçıları olan sanatçılar.

Yerel bir NFT sanatçısı olan ve blok zincir dünyasında sanatın ortaya çıkışını ilk deneyimleyen ve yer alan Robness, fuardaki sanatçılardan biriydi. Ünlü ‘çöp kutusu’ NFT’lerinin bir versiyonunu Tezos blok zincirinde 50.000 TEZ karşılığında yayınladı. Ethereum blok zincirinde Super Rare üzerinde binlerce sanat eseri satan başka bir ünlü sanatçı Jesse Draxler de Tezos blok zincirinde ilk eserini bastı; 1.000 TEZ elle kesilmiş bir kolaj.

Sanat fuarları bir yana, NFT alanı içinde büyük platformlar olarak Ethereum’un beğenisini alan çeşitli başka pazarlar da var. Bunlara, Cozomo’nun kendisi ve Solana blok zincirinde kullanılan bir pazar olan ‘Formfunction’ ve ayrıca Tezos’taki ‘FX Hash’ dahildir.

Milyonlarca aktif Tezos ve Solana cüzdanıyla, NFT pazar payının daha fazla bölündüğü ve kullanıcıların yalnızca Ethereum kullanarak işlem yapmadığı açıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.