Crypto start-up MoonPay, Universal, Fox ile NFT platformunu başlattı

0

Kripto girişimi MoonPay Salı günü yaptığı açıklamada, HyperMint adlı yeni bir NFT platformu kurmak için diğer şirketlerin yanı sıra Universal Pictures, Fox Corporation ve Snoop Dogg’s Death Row Records ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Yeni platform ile büyük şirketler, ajanslar ve kuruluşlar her gün yüz milyonlarca NFT oluşturabilir. Bu, eskiden aylar süren ve blockchain teknolojisinin kullanıldığı bir süreci hızlandırıyor. MoonPay CEO’su Ivan Soto-Wright tarafından Salı gecesi Radio City Music Hall’da bir açılış konuşması sırasında halka anlatılacak. Konuşma, New York’ta bu haftaki NFT.NYC konferansının bir parçası.

Onlarca yıllık fikri mülkiyete sahip olan Universal ve Fox’un platformdan ve onu güçlendiren teknolojilerden kazanacağı çok şey var.

NFT’ler kopyalanamayan ve sanat, müzik ve emlak gibi gerçek dünyadaki şeylere dayanan dijital varlıklardır. Son birkaç ayda Coca-Cola, McDonald’s, Nike, Gucci ve Ulusal Futbol Ligi gibi her türden endüstriden büyük şirketler pazarlamalarında NFT’leri kullandılar.

“NFT’lerin toplanmalarından daha faydalı olması daha önemlidir. Zamanla, bu NFT’lere hemen hemen her şeyi programlayabilirsiniz, bu yüzden bu yeni ürüne odaklanmayı seçtik “Soto-Wright, CNBC’nin söyledi. “Bu, bu değişikliği mümkün kılıyor. Toplanabilirliğin ötesine geçmek ve bu NFT’lere kullanışlılık kazandırmak için kurumsal düzeyde araçlara ihtiyacımız var.”

MoonPay 2018’de başlatıldı ve insanların kredi kartları, banka havaleleri ve Apple Pay ve Google Pay gibi mobil cüzdanlarla kripto para alıp satmasına olanak tanıyor. Soto-Wright buna “hizmet olarak kripto” diyor. Ayrıca teknolojisini, kripto para birimi web sitesi Bitcoin.com ve değiştirilemez token pazarı OpenSea gibi diğer şirketlere de veriyor.

Soto-Wright daha önce, şirketin amacının, Zoom gibi video konferans araçlarının insanların internet üzerinden birbirlerini aramasını kolaylaştırması gibi, kriptoyu herkes için kolay hale getirmek olduğunu söylemişti.

MoonPay’in yatırımcılara tavsiyesi, dijital varlıklara açılan bir “geçit” olmasıdır. Şimdilik, bitcoin, eter ve NFT’ler gibi diğer dijital belirteçlerden oluşuyor. Kripto ticareti, piyasa oynaklığından ve risk almak istemeyen yatırımcılardan zarar gördü. Soto-Aim Wright’ın amacı, platformu dijital modadan tokenize edilmiş hisse senetlerine kadar her şeyi içerecek şekilde genişletmektir.

Şirketin en yeni ürünü, kripto para birimlerinin uzun süredir düşüşte olduğu bir dönemde çıkıyor. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in agresif faiz artırımları ve artan likidite darboğazı konusunda endişeli ve her ikisi de büyük şirketlerin para sorunu yaşamasına neden oluyor. Geçen ay iki büyük kripto paranın 60 milyar dolarlık kaybı kripto piyasasına hala zarar veriyor.

Soto-Wright, “Son birkaç ay kripto için zor oldu” dedi. “Geçmişte bu açık döngülerin çoğunu gördüm. Bu filmi izledim. Her zaman işlerin çılgına döndüğü zamanlar olacaktır. Yepyeni bir varlık türüdür ve NFT’ler bu varlığın yepyeni bir türüdür.”

MoonPay, platformunun 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana para kazandığını söylüyor. Hizmeti şu anda 160 ülkede 10 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Geçen ay 60’tan fazla ünlü kişi MoonPay’e yatırım yaptı. Aralarında Justin Bieber, Gwyneth Paltrow, Snoop Dogg, Ashton Kutcher ve diğerleri vardı. zaten biliniyordu Tiger Global ve Coatue 555 milyon dolar kazandı Yeni yatırımcıların 87 milyon dolar eklediği ve şirketin değerini 3.4 milyar dolara çıkardığı yatırım turu.

Bitcoin, hafta sonu 2017’nin en yüksek seviyesinin altında olan 17.601.58 $’a kadar düştükten sonra Pazartesi günü tekrar yoluna girdi. Bitcoin, Kasım ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinin hala %70 altında ve bu yıl şimdiye kadar %57 düştü. Pazartesi günü, Ether fiyatı da yükseldi.

Soto-Wright, “Bence fiyat keşfi ve mantıksız taşkınlık dönemlerinden geçmemiz mantıklı” dedi. “Sonunda, insanlar şeylerin değerini sorgulamaya başlayacaklar ve bence bu yüzden NFT’leri koleksiyon ürünleri olarak düşünmeyi bırakıp onlara fayda programlamaya başlamak çok, çok önemli olacak.” “Bu araç setini alıp en büyük şirketlere ve en yenilikçi insanlara vermemiz gerekiyor, böylece onlar gerçekten önemli olan kullanım örneklerini inceleyebilirler.”

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.