Cryptovoxels Metaverse Oyunu Açıklaması

0

Teknoloji dünyası, en son trendleri Virtual Reality ve Metaverse ile karşımıza çıktı. Metaverse, benzersiz sanal arazi türünün satışlarında bir patlama yaşadı. Metaverse, yalnızca sanal alanlar için değil, aynı zamanda NFT olarak adlandırılan dijital varlıklar için de ödeme yapmak üzere blok zincir teknolojisi ve değiştirilemez tokenler tarafından desteklenen sürükleyici bir sanal gerçeklik deneyimine işaret ediyor. Birçok kişi ve şirket Metaverse’de yaşamın dijitalleşmesine yatırım yapmaya başladı. Buna göre, gelecek için bir yatırım olarak sanal arazilere çok dikkat edilir ve mevcut eğilimler devam ederse, erken benimseyenlere büyük bir kar sağlayabilir.

DappRadar tarafından 2021 sonlarında bildirilen verilere göre, sanal arazi satışları dört ana Metaverse platformunda 100 milyon doların üzerinde rekor kırdı: Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels ve Upland.

Bahsedilen diğer 3 platform gibi, kriptovokseller Kasım 2021’den bu yana çok popülerlik kazanmış bir Metaverse’dir. Birçok kişi Cryptovoxels’in yatırım yapmak için en iyi Metaverse platformlarından biri olacağını iddia ediyor. Burada, Metaverse dünyasındaki bu yeni fenomeni açıklayacağız. Metaverse hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tıklayın burada daha fazla öğrenmek için.

Cryptovoxels, Ethereum blok zinciri (ERC-721 belirteci) üzerine kurulmuş NFT tabanlı bir Metaverse’dir. Platformu Wellington, Yeni Zelanda merkezli bağımsız bir oyun geliştiricisi olan Nolan Consulting oluşturdu. Metaverse fikrinden ilham alan diğer oyunlar ve evrenler gibi, Cryptovoxels de Defi ve oyun oynamayı karıştırıyor.

Diğer Metaverse platformları gibi, buradaki temel konsept, oyuncuların dünyalarının geleceğini belirlemekten sorumlu olduğu, merkezi olmayan, oyuncu odaklı bir ekonomidir. Cryptovoxels’in sanal dünyası, oyuncuların satın alabileceği arazi parselleri de sağlıyor. Arazi bir NFT’dir ve sahiplerinin bir müze veya sanat galerisinden sanal etkinliklere veya bir e-ticaret mağazasına ev sahipliği yapacak bir alana kadar arazi parçaları üzerinde dilediklerini inşa etmelerine izin verilir. Sahipler, NFT koleksiyonlarını oluşturdukları galeride sergileyebilir ve diğer oyunculara satabilirler. Arazinin mülkiyeti blok zincirine kalıcı olarak kaydedilir. Mülk sahipleri, özel tasarımlara sahip monokrom blokları ve daha da ilginç olanı çeşitli renklerde kullanarak arsalarını inşa edebilirler.

Oyuncular, Cryptovoxels oynamak için Firefox, Opera ve Chrome dahil olmak üzere çoğu JavaScript etkin web tarayıcısını kullanabilir. Cryptovoxels ayrıca Oculus Quest, Oculus Rift ve HTC Vive gibi VR başlıklarıyla da uyumludur. Oyun 3D karakterler ve ses içerdiğinden, sanal gerçeklik (VR) kulaklığı kesinlikle oyunla daha iyi bir deneyim yaşatır.

Kriptovoksellerdeki NFT’ler nelerdir?

Kriptovoksellerdeki NFT'ler nelerdir?
Kriptovokseller

Bildiğiniz gibi, bir NFT, sanat veya dijital koleksiyon gibi gerçek dünya varlıklarının dijital bir temsilidir. Kriptovokseller ayrıca arazi, evcil hayvanlar, parfümler, oyuncaklar ve yiyecek şeklinde olabilen NFT’leri de içerir. Araziler oyundaki ana dijital varlıklar olsa da, diğer NFT’ler topluluk üyeleri tarafından oluşturulur ve OpenSea gibi NFT pazarlarından satın alınabilir. Bu NFT’ler açık artırmayla satılabilir veya oyun içindeki sanat galerilerinde, yiyecek mağazalarında, tiyatrolarda ve festivallerde sergilenebilir. NFT’ler, Cryptovoxels ekonomisindeki temel varlıklardır.

Cryptovoxels belirteci nedir?

Cryptovoxels belirteci nedir
Cryptovoxels

Cryptovoxels ile kullanılan simge, Cryptovoxels Parsel’dir (CVPA). CVPA’nın 1.583 sahibi vardır ve maksimum arzı 5.919’dur. Bu jeton, Cryptovoxles’taki Origin City’deki araziyi temsil eden bir NFT’dir. Her parsel, Ethereum blok zincirindeki ERC-721 sözleşmesine göre benzersizdir. Cryptovoxels, CVPA veya araziler için haftalık bir açık artırma planlıyor: ancak kullanıcılar, oyunun resmi ikincil pazarı olarak sözleşmeli OpenSea’da CVPA jetonlarını satın alabilirler.

Geliştiriciler, $COLR adlı deneysel bir oyun içi ödeme jetonu sunmuştu, ancak Nisan 2020’de durduruldu. Bunu telafi etmek için Cryptovoxels, kullanıcılara geri satın alma programlarında COLR’lerini Ether ile değiştirme fırsatı verdi. Bu arada ETH, Cryptovoxels ile yapılan tek ödeme yöntemi olarak biliniyor.

Cryptovoxels’i benzersiz yapan nedir?

Şu anda mevcut birkaç Metaverse oyunu olmasına rağmen, Cryptovoxels oyunu konsepti, özellikle Metaverse ile zaten deneyime sahip olanlar için benzersiz bir his veriyor. Her şeyden önce, Cryptovoxel gerçek dünya deneyimlerinin daha iyi bir simülasyonunu yapar. Örneğin, oyuncular oyun içinde bir gerçek dünya konserini izleyebilir veya bir sanat galerisine katılabilir. Oyun, gerçek dünyadaki nesneler ve olaylarla birçok entegrasyonla fark yaratıyor. Gerçekten de şirket, artırılmış gerçekliği Metaverse oyun deneyimine entegre etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Ayrıca Cryptovoxels, karakterler, arazi, yönetim ve NFT’ler gibi herhangi bir blok zinciri oyununun özelliklerinin çoğunu paylaşır. Ancak, tüm bu özellikleri sanal gerçeklikle bütünleştirdiği için oyun benzersizdir ve bu da onu bir avantaj haline getirir. Daha sürükleyici bir oyun deneyimi için bir VR kulaklığı kullanabilirsiniz.

Cryptovoxels oyunu nasıl çalışır?

Cryptovoxels nasıl çalışır?
Cryptovoxels oyun

Cryptovoxels ekonomik bir strateji oyunudur. Temel kavram olarak, oyuncuların varlıklarını ve topluluğu daha fazla kâr için geliştirmek için finansal kararlar almaları gerekir.

Oyuncular oyunu oynamaya başlayabilir veya man sayfasında yeni bir alan oluşturabilir. Boşlukların Cryptovoxels dünyasına bağlı olmayan izole edilmiş toprak parçaları olduğuna dikkat edin, oynayacak komşu veya arkadaş yoktur. Ancak, arkadaşlarınızın arazinize erişmek için bağlantıyı kullanabilmesi için alanınıza bir URL paylaşmak mümkündür. Arkadaşlarınızın arazisi varsa, varlığınıza yönlendiren bir “ışınlanma” bağlantısı da ekleyebilirsiniz.

Aksi takdirde, “Şimdi Oyna” seçeneğine tıklarsınız ve Cryptovoxels’taki Origin Bölgesinde rastgele bir sokağa yönlendirilirsiniz.

Cryptovoxels oynanışı nasıldır?

Oyuna daha yakından bakıldığında, Minecraft ve Facebook’un bir birleşimi gibi geliyor. Oyun, Facebook gibi metin, resim, gif, ses dosyası, .vox dosyası ve komut dosyası ekleme seçenekleriyle geleneksel blok oluşturma konseptini içeriyor.

Oyuncular basitçe blokları yerleştirir, böylece tipik “voksel görünümü” resme gelir. Daha rafine tasarımlar için sözde voksel modelleri (üç boyutlu bir piksel) içe aktarmak da mümkündür.

Bloklarla basit yapılara ek olarak, Cryptovoxels ayrıca daha karmaşık oyunlar veya işlemler için komut dosyalarını ve hatta giyilebilir cihazlara sahip bir avatar sistemini destekler. Ayrıca oyunda NFT’lerin kullanımını haklı çıkarır.

Ayrıca oyun, şehirde gezinmek ve topluluk etkinliklerini keşfetmek için bazı klavye tuşları sağlar. Oyundan çıkmak ve ana sayfaya dönmek için oyun penceresinin sol üst köşesindeki “C” logosuna tıklayın. Ana sayfa ayrıca arazi ve NFT satın almak için bazı seçenekler sunar.

Çözüm

CryptoVoxels, kullanıcıya ait bir sanal dünyayı temsil eder. Tamamen Ethereum blockchain ağı üzerine inşa edilmiştir. Oyuncular, Metaverse dünyasının parçalarına sahip olmak için arazi parçaları veya NFT’ler satın alabilirler. Oyundaki NFT’ler veya araziler, sahibi blok zincirinde izlenebildiğinden benzersizdir.

CryptoVoxels’te bir parsel sahibi olarak, o araziye inşaat yapabilir ve tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi o üç boyutlu araziden para kazanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı da ziyaret edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz CryptoVoxels’te düzenli olarak dünya içi etkinlikler gerçekleşir. Cryptovoxels’in oyuncuya verdiği benzersiz hissi karşılaştıran ekibimiz, Metaverse oyunlarına ilgi duyan oyunculara oyuna göz kulak olmalarını şiddetle tavsiye ediyor.

NFTYORUM.COM da en güncel metaverse haberleri sizlerle.

Diğer içeriğimize bakmayı unutma: NFT Checkout: OpenSea, MoonPay İle İşbirliği Yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.