CZ, BNB Zinciri destekli ID NFT’lerini yayınlamak için Palau’yu ziyaret etti

0

Küçük ülke, genç nüfusu korumaya yardımcı olmayı ve ticaret ve endüstriyi çekmeyi umarak bu yılın başlarında dijital ikamet programını duyurdu.

Palau Cumhuriyeti Cuma günü yaptığı açıklamada, Binance BNB Chain blok zincirindeki dijital sakinlerine NFT şeklinde kimlik kartları vereceğini açıkladı. Bainance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), NFT’lerin duyurulması ve Palauan Başkanı Surangel S. Whipps Jr. ile görüşmek için Pasifik Adası ülkesine katıldı.

Palau, Root Name System (RNS) Digital Residency programını Ocak ayında tanıttı. California merkezli Cryptic Labs, dünya vatandaşlarına Palau hükümeti tarafından verilen kimlik kartları sunan programın geliştirilmesine katıldı. Fiziksel kartlar zaten mevcut.

Yeni RNS Kimliği NFT’leri için planlanan kullanımlar, Müşterinizi Tanıyın (KYC) işlevlerini içerir, dijital bankacılığa girme, zincir onaylı imzalar ve devlet tarafından verilmiş kimlik gerektiren hizmetlere erişim.

Wipes bir basın toplantısında “Palauan’ı bir rüya yapmak istiyoruz” dedi.

Whipps, “Dijital ikamet programında üzerinde çalışmamız gereken kurallar var, ancak daha da önemlisi Kurumsal Tescil yasası” dedi. “Binance’ın düzenleyici açıdan bize yardım etme taahhüdüne sahip olmamız harika.”

CZ yanıt olarak, “Palau ekosistemine daha fazla yatırım yapmayı kesinlikle düşüneceğiz” dedi. “Ödeme hizmetleri, dijital bankalar ve daha fazlasını içeren kripto geleneksel finansal hizmetler sektörlerinin dışında heyecanımızı zaten ortaya koyduk.”

Palau’nun yenilik için belirli avantajları olduğunu söyledi, çünkü küçük ülkeler yenilik yapmak için hızla hareket edebiliyor ve Palau’nun “bir tür Amerika Birleşik Devletleri” ekonomisi nispeten gelişmiş.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.