DeFi, Three Arrow Capital ve Celsius çöküşünden sonra ağır bir şekilde satıyor

0

Geçen hafta, ayıların etkilerinin çoğu, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde hissedildi. Bu etkilere Three Arrow Capital (3AC) ve Celsius’un tasfiye edileceği söylentileri neden oldu. MakerDAO, Celsius’un başarısız olma ve bu da stake edilen Ether fiyatının düşmesine (stETH) neden olma olasılığına karşı korumak için Aave’yi (AAVE) doğrudan para yatırma modülünden çıkardı.

3AC’nin başarısız olduğu haberleri yayılmaya devam ederken, 8 Blocks Capital, 3AC’nin sahip olduğu fonları tutan platformlardan bunları dondurmalarını istedi. Saylor, Bitcoin (BTC) ve Lightning Network’ün DeFi ekosistemindeki bir takım sorunları çözebileceğine inanıyor.

Ayılar ilk 100 DeFi tokenini çarptı ve çoğu bir aydan uzun süredir görülmeyen en düşük seviyelere ve haftalık çift haneli kayıplara ulaştı.

Kripto erimesi, DeFi protokollerini ve CEX’leri kargaşaya soktu.

Pazartesi günkü kripto para fiyatlarındaki büyük düşüş, projeler ve işletmeler aracılığıyla büyük dalgalar gönderdi. Hemen hemen tüm stabilcoin borçlanmaları, DeFi sonlandırma protokolü Aave’nin ne sıklıkla kullanıldığı konusunda bir düşüş gördü. Özellikle, Binance USD (BUSD) borçlanmaları Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %80’den %30’luk yeni bir düşük seviyeye düştü.

Kullanım oranı, yatırılan para miktarına kıyasla ödünç alınan para miktarıdır. Aave, borç alanların kredi almadan önce dijital varlıkları teminat olarak koymasını gerektirdiğinden, insanlar muhtemelen platformun düşmesini önlemek için çok sayıda para çekiyorlar. DefiLlama’ya göre, Aave’nin toplam kilitli değeri Ekim 2017’de 33.51 milyar dolardan şimdi 8.11 milyar dolara düştü.

Bu gençliğe ve coşkuya yer verme arzusunun en iyi örneği, muhtemelen tüm katılımcıların mekanla ilgili fikirleri ve hayalleri hakkında 10 dakika boyunca konuşabilecekleri spontane, planlanmamış bir sahne olan Unconference’ın yaratılmasıdır.

Ether (ETH), takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) için piyasadaki en önemli varlıklardan biridir, ancak fiyatı geçen hafta %35 düştükten sonra şu anda tehlikeli bir şekilde 1.200 dolara yakın.

Bu düşüş profil-foto-projeler başta olmak üzere tanınmış NFT koleksiyonlarının fiyat tabanlarını ve satın alma alışkanlıklarını domino etkisi yaparak sektörü ilk ayı piyasasına soktu.

Rich, NFT’lerin ana noktasının sanat olduğunu belirtmek için istekliydi ve etkinlikte, özellikle insanlar tesadüfen aynı platformda buluştuğunda veya iki konuşmacı aynı platformu paylaştığında kurulacak olan bağlantılar ve dostluklar konusunda hala heyecanlı.

Button, farklı endüstrilerde çeşitli kamu hizmeti kullanım durumlarının gösterileceğine ilişkin değerlendirmeye katılıyor. Müzik endüstrisinin göz önünde bulundurulması gereken bir sektör olduğunu söylüyor:

NFT’lerin kullanılacağı en ilginç yollardan birinin, telif hakları, ticari satışlar veya sanatçılar ve hayranların birlikte para kazanmaları için yeni yollar yaratılması yoluyla müzik işinin çalışma şeklini değiştirmek olduğunu düşünüyorum.

Bu yıl, özellikle Ukrayna’nın yardım çabalarına yardım etme ve kültürel çeşitliliği teşvik etme söz konusu olduğunda, iyilik için kullanılan NFT’lerin görünürlüğünde büyük bir artış oldu.

21-22 Haziran tarihleri ​​arasında Güney Edison Ballroom’da gerçekleşecek olan NFT.NYC’de sürdürülebilirlik, zihinsel sağlık ve esenlik ve hayırseverlik gibi konularda 28 panelli tartışmalar ve konuşmalar yapılacak.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.