Dego Coin Nedir?

4

Merkeziyetsiz finans (Defi) ve NFT’nin (Değiştirilemez Token) alt yapılarının birleşimiyle oluşturulan bir protokole sahip olan Dego Coin 2020 yılının son çeyreğinde Ethereum ana ağı üzerinde dağıtıldı. 2021 yılının ilk yarısında Yüksek işlem ücretlerinden dolayı Binance Smart Chain ağı üzerinde dağıtım yapmaya başlamıştır. Şu an ERC-20 ve BEP-20 ağları üzerinde NFT üretmenize ve ticaret, açık arttırma ve transfer işlemleri yapmanıza imkan sağlayan Dego Finance’ın Coin’i Dego Coin Nedir? Dego Coin Nereden ve Nasıl Alınır ? Dego Coin Yorum, Dego Coin Hedef ve Dego Coin Fiyat ve Analizlerini sizler için derledik.

Dego Coin Nedir?

Dego Coin merkeziyetsiz finans ve NFT protokollerinin birleşiminden oluşan bir ekosistemin kripto para birimidir. Bağımsız, şeffaf, güvenilir ve herkes için ulaşılabilir bir NFT sistemini teşvik etmek amacıyla geliştirilmiştir.

Kullanıcıların NFT oluşturabildiği, bu NFT’lerin ticaretini, madenciliğini ve açık arttırmasını yapabildiği bir finans sistemi olan Dego Finance’ın kendi ekosistemi için oluşturduğu Dego Coin ERC-20 ve BEP-20 coinleridir.

Dego Coin kimliği belirsiz anonim bir ekip tarafından üretilmiş ve geliştirilmeye devam etmektedir. Dego Finance‘ın öz sermayesi Dego Coinler ve bağışlardır. Henüz 1 yıllık kripto para birimi olmasına rağmen uzun yıllar piyasada varlığını gösteren Coinlerin üzerinde bir fiyat değerine sahip olması, Dego Finance’ın önemli ataklar yaptığını gösteriyor.

Dego Coin likidite madenciliğini destekleyen bir kripto paradır. Böylece Dego Coin stake işlemleri ile daha fazla kazanç elde etmeye imkan veriyor. Ayrıca Doge Coin sahipleri, Doge Finance’ın geleceğine yön vermek üzere söz hakkına da sahiptir.

Dego Finance Nedir?

Dego Coin Nedir” diye arama yapan kullanıcıların en çok sorduğu soru olarak karışımıza “Dego Finance Nedir” sorusu çıkıyor. Dego finance merkezi olmayan bir finans (DeFi) projesidir. NFT’lere yeni bir anlam katmayı hedefleyen Dego Finance’ın kendi para birimi ise Doge Coindir. NFT’lere yeni bir bakış açısı kazandıran Dego Finance ayrıca Doge NFT’ler oluşturmanıza imkan sağlıyor.

Kendi blok zinciri olan dego chain’i kısa süre içerisinde geliştirmeyi planlayan Dego Finance yayınladığı yol haritasıyla kısa sürede büyük işler başardığını ve başarmaya devam edeceğinin haberini bizlere veriyor gibi.

Dego Finance aracılığıyla oluşturduğunuz Dego NFT’ler DEGO NFT MARKET, BSC NFT MARKET ve Opensea gibi platformlar üzerinden açık arttırmaya çıkarabilir ve satabilirsiniz.

Dego Coin Nedir? sorusunu araştıranlar bunu da inceledi: IDEX Coin nedir?

Dego Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Dego Coin dünyanın en büyük kripto para borsalarında işlem görüyor şu anda. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden Dego Coin alımı yapabilirsiniz. Ayrıca Crypto.com, Etoro, AAX, HOO, KuCoin, Gate.io ve Uniswap V2 gibi platformlar üzerinden de Dego Coin alım-satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

dego-coin-nedir-yorumu
dego-coin-nedir-yorumu

Dego Coin Yorum

Dego Coin yorum ve fiyat analizi Dego Coin’in geleceği hakkında bizlere ışık tutabilir.

Dego Coin 1 yıl içerisinde tam olarak %1.930,77 oranında bir artış ile şu an piyasada 5,38 USD fiyatıyla işlem görüyor. Kripto piyasa yorumcuları tarafından 2021 yılı içerisinde çizdiği yol haritası ve

hayata geçirdiği önemli projeler sayesinde büyük bir yükseliş gerçekleştirdi. 2021 yılı içerisinde 26 dolar seviyelerini gördü ama ardından inişli çıkışlı bir yol izledi.

Dego Coin çizdiği yol haritasına bağlı kalması ve 2 önemli yüksek güvenlik testlerini başarıyla atlatabilmesinden dolayı piyasada tutunmayı başardı. Şu an itibariyle 8.607.383 Milyon Dego Coin piyasaya arz edilmiş vaziyettedir. Toplamda 21 Milyon Dego Coin piyasaya dağıtılacak. Bu bakımdan heniz 3’te 1’i dağıtılmış diyebiliriz. Şu an Dego Coin Piyasa Değeri 46,251,585 Milyon Dolardır. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 13,311,262 Milyon Dolar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dego Coin her transfer işleminde %0,25 oranında yakılarak eritiliyor, %0,25’i ise temettü havuzunda Dego Coin sahiplerine paylaştırılmak üzere biriktiriliyor.

Dego Coin Nedir? sorusunu merak edenlerin ilgisini çekebilir: XVG Coin nedir?

Dego Coin Hedef

Dego Coin hedef olarak 2022 yılı yol haritasını henüz kullanıcıları ile paylaşmış durumda değil. Resmi web sitesi ve twitter hesapları üzerinden henüz 2022 yılı için belirlenen geliştirmeler duyurulmadı. Bu bakımdan ileriye dönük hedef olarak bir şeyler tahmin etmek mümkün görünmüyor. Şu an piyasa değeri bakımından kripto paralar sıralamasında 619. sırada bulunuyor. Binance Akıllı Zincir ve Ethereum ekosistemini kullanan Dego Coin şimdilik stabil olarak ilerliyor.

4 Yorumlar
 1. Veysi diyor

  Daha önce aldığım ve zarar ettiğim bir alt coin olur kendisi. Grafik bilmek gerektiğini düşünüyorum. Hatta böyle köpekli kefili coinlerden uzak durmak lazım.

 2. kübra diyor

  Dego coini anlaması bir hayli zor. Diğer coinlerden daha farklı bir işleyiş yapısı var. Çözmek için biraz sermaye harcamak gerekiyor. Benim aklım ermedi.

 3. Ozdere diyor

  Gecen haftalarda diğer coinler düşerken Dego coin farklı bir çizgi sergilemişti. İleriye yönelik kumbara niteğinde alınıp bekletilebilir bir coin olarak düşğnülebilir.

 4. özgür diyor

  hayır anlamadığım nokta Elon Musk bu coin üzerinden insanları habire manipule ediyo hayır halada alım yapan oluyo kesinlikle tavsiye etmiyorum onun yerine sand mana gibi arkalarında istikrarlı büyük şirketlerin olan coinlerin alınması sonuçta çok yüksek bi alımı yapıp vur kaç yapamıycaksanız yatırımlık alınmaz bu söyledimlerin yatırım tavsiyesi değildir bu arada :))

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.