Dünyaca Ünlü DJ Diplo, NFT’leri Music Platform Royal’de Yayınlayacak

0

Dünyaca ünlü DJ Diplo, bir şarkısını NFT olarak yayınlayacak. DJ’in yeni şarkısı, geleneksel Web2 akış sitelerinde değil, yalnızca blok zinciri tabanlı müzik şirketi Royal’de yayınlanacak.

“Don’t Forget My Love” parçasının telif hakları, “Limited Digital Assets (LDA)” adlı Poligon tabanlı NFT’lerle birleştirilecek. Ek olarak, 29 Mart’ta Royal, 2.110 Diplo LDA belirteci sunacak. Bu, Diplo hayranlarının müzikte pay sahibi olmasını sağlar.

Üç seviye jeton vardır. En düşük, 99 $, şarkının akış kazancının yalnızca yüzde 0,004’ünü sahibine sağlar. Buna karşılık, en yüksek seviyenin sahibi – 9,999 dolar fiyatla – telif ücretlerinin yüzde 0,7’sini alacak.

Royal kurucusu DJ Justin Blau, “Diplo, her zaman sınırları zorlayan bir kültürel lider ve yenilikçidir. Hayranlarının müziğinin bir parçasına sahip olma fırsatına sahip olacağı için inanılmaz derecede mutluyuz. Bu düşüş, blok zincir teknolojisi için gerçek, ana akım bir uygulama olduğunu ve kullanım örneklerinin bağımsız sanatçıların ve meraklı toplulukların ötesine geçtiğini gösteriyor.”

Royal’in refahına giden yol

Royal, yerleşik müzik işini bozmaya çalışan bir dizi yenilikçi kripto tabanlı müzik platformundan biridir. Ancak, zaten kendisini rekabetten ayırıyor. Bunun nedeni, büyük sanatçıları çekmede ve onları müziklerinden başka şekillerde para kazanmaya zorlamada başarılı olmasıdır.

DJ Diplo, Royal’in platformunu müzik NFT’leri satmak için kullanan ilk önde gelen müzisyen değil. Efsanevi rapçi Nas, 2021’de şirketin Series A turunda 55 milyon dolar taahhüt etti. Ayrıca Royal’de iki şarkıyı tokenize etti. Royal ayrıca Ollie ve Verite ile işbirliği yaptı. Üç koleksiyonun tamamı tükendi ve OpenSea aracılığıyla 1,2 milyon dolarlık ikincil bir ticaret hacmi yarattı.

En güncel NFT haberleri NFTYORUM.COM ‘ da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.