Dogecoin ve Shiba Inu Hala Musk’ın Ayaklarının Altında!

0

Dogecoin köpek kulübesinden çıktı: Elon Musk’ın Twitter’da %9,2 hissesini aldı.

Tesla’nın Başkanı, dün bir düzenleyici dosyalamaya göre sosyal medya şirketi Twitter’ın (TWTR) %9,2 hissesini aldı. Dosyaya göre Musk, sosyal medya şirketinde 73.486.938 adi hisse senedi satın aldı. Twitter’ın 39.31 ABD Doları’lık son kapanış fiyatına göre, hisse 2.89 milyar ABD Doları değerinde. Dosyalama Twitter’ı ayağa kaldırdı ve Dogecoin borsada daha yüksek.

Musk ayrıca, yeni bir sosyal medya web sitesi başlatmayı önerdi. 

Musk’ın Geçmişte Twitter Üzerinden Yaptığı Tartışma

Ocak ayında Elon Musk, şirketinin test bazında mal ödemesi olarak dogecoin’i kabul edeceğini ve meme tabanlı kripto para birimini yüzde 20’nin üzerinde bir artışla göndereceğini belirtti.

Musk bir tweet’te, “Tesla, Doge ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğini görecek” dedi. Reuters’te yer alan bir rapora göre, perakende yatırımcılar arasında popüler olan Dogecoin, tweet’in ardından 0,20 ABD dolarına kadar yükseldi.

Tesla Inc.’in CEO’su ve kripto para biriminin destekçisi Elon Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada, elindeki dogecoin’lerin hiçbirini satmadığını ve satmayacağını söyledi.

Mart ayının başlarında, ‘Saturday Night Live’ komedi skeç TV şovunda konuk sunucu olarak yer aldığı sırada, kripto para birimini bir “koşuşturma” olarak nitelendirerek fiyatların düşmesine neden oldu. Musk, Perşembe günü yaptığı bir tweet’e yanıt olarak Twitter’da “Evet, hiçbir Doge satmadım ve satmayacağım” dedi ve kendisinin “nihai sahibi” olduğunu iddia etti.

Daha fazla mesaj

Mart ayının sonunda Musk, Twitter’da kullanıcılara sosyal medya devinin özgür olma ilkesine bağlı kalıp kalmadıklarını soran bir anket yaptıktan bir gün sonra, yeni bir sosyal medya platformu oluşturmaya “ciddi düşündüğünü” tekrar tweetledi. Bir takipçisi Musk’ın şirketi (Twitter) satın almasını ve logoyu kuştan Dogecoin’e değiştirmesini önerdiğinde, Musk bu fikri beğendiğini belirtti.

Dogecoin Fiyatını Manipüle Etme

Musk, Twitter’da kripto para birimleri hakkında çok sayıda yorum yayınladı ve fiyatların dalgalanmasına neden oldu ve tüm bu örnekler Dogecoin’in fiyatının Musk’ın tek hareketiyle nasıl manipüle edildiğini gösteriyor. Bu Musk’ın melodisiyle dans etmekten başka bir şey değil. Musk, tweet’leriyle hem geleneksel hem de kripto piyasalarını telaşa düşürmeye yabancı değil. Önceki yorumları, birkaç meme jetonu ve bitcoin (BTC) fiyatlarını gökyüzüne gönderdi.

Musk’ın yeni edindiği hissedar gücünü Twitter geliştiricilerine DOGE’yi Twitter’ın resmi kriptosu olarak benimsemeleri için esnetmeye çalışıp çalışmadığı tamamen spekülatif olsa da, bu olasılık alanının ötesinde değil. Milyarder, meşru ve tercih edilen bir kripto para birimi ödeme şekli olarak DOGE’nin uzun süredir ateşli bir destekçisi olmuştur.

Toplama

Dogecoin zaten birçok şirket tarafından bir ödeme şekli olarak kabul edilmektedir. Tesla’nın yanı sıra Petco, Nordstrom ve GameStop, Dogecoin’i kabul ediyor. Ayrıca, şu anda kripto para biriminde önemli kazanımları tetiklemek için yetersiz.

‘İnternet’in devrilme para birimi’ olarak adlandırılan Elon Musk, Dogecoin’i bahşiş seçeneklerinden biri olarak ekleyerek Twitter’ı etkileyebilirse, meme jetonu için başka bir yükseliş dalgası yaratabilir.

Sonuç ne? Musk Twitter’ı ele geçirmek istiyor mu? Dogecoin ile planı nedir? Dogecoin üzerindeki yeniden yutturmacaya rağmen, kripto para biriminin yolu hala belirsiz. Piyasada sağlam, yükseliş ani yükselişleri gerçekleştiğinde, bir miktar geri çekilme eğilimi gösterirler.

NFTYORUM.COM UYARISI: Makalede yayınlanan bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır. Bunu kullanarak, bilgilerin herhangi bir yatırım veya finansal tavsiye teşkil etmediğini kabul etmektesiniz. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın ve finansal danışmanlara ulaşın.

Elon Musk ve Doge coin neleri getirecek? Diğer içeriklerimize bakmayı unutma: Pudgy Penguins Büyük Bir Satış Yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.