eBay, en büyük NFT pazarı olan KnownOrigin’i satın aldı

0

Bugün, en son teknolojiye sahip olmayan token (NFT) pazarlarından biri olan KnownOrigin ve dünya çapında milyonlarca satıcı ve alıcıyı birbirine bağlayan küresel ticaretin öncüsü eBay, eBay’in KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu. Sanatçılar, KnownOrigin teknolojisini ve platformunu kullanarak NFT adı verilen gerçek, türünün tek örneği dijital sanat eserleri yapabilirler.

Bu satın alma ile, koleksiyon ürünleri için en büyük çevrimiçi pazar yeri olan eBay, yeni bir dijital koleksiyonculuk çağına girecek. Bu, eBay’in teknoloji odaklı yeniden tasarlanmasında büyük bir adım. 2018 yılında İngiltere’nin Manchester şehrinde kurulan KnownOrigin sayesinde sanatçılar ve koleksiyoncular artık blockchain özellikli işlemlerle NFT’ler yapabilir, satın alabilir ve satabilir. Başladığından beri, KnownOrigin, NFT’lerin yapılma, satın alınma ve satılma şeklini nasıl değiştirdiği nedeniyle hızla büyüdü.

eBay CEO’su Jamie Iannone, bu satın alma ile topluluğumuz giderek daha fazla dijital hazine eklediğinden eBay’in en iyi site olmaya devam edeceğini söyledi. “eBay, dünyanın her yerinden insanların koleksiyonlarına eklemek için o mükemmel, bulunması zor veya sıra dışı öğeyi bulmak istediklerinde ilk gittikleri yer” dedi. “KnownOrigin bir grup harika, tutkulu ve kendini işine adamış sanatçı ve koleksiyoncuyu bir araya getirdiğinden, satıcı ve alıcı topluluğumuz için çok uygun. Bu insanlar eBay topluluğuna katıldığında onlarla tanışmak için sabırsızlanıyoruz.”

eBay’in teknoloji odaklı yeniden tasarımı nedeniyle şirketin teknolojisi, performansı ve müşteri deneyimi çok daha iyi hale geldi. Artık herhangi bir şeyi bulmayı, satmayı veya satın almayı hiç olmadığı kadar kolaylaştıran özellikler var. Bunun bir parçası olarak eBay, Mayıs 2021’de insanların NFT alıp satmasına izin vermeye başladı.

KnownOrigin’in kurucu ortaklarından biri olan David Moore, “KnownOrigin’i, yaratıcıları ve koleksiyoncuları benzersiz, kimliği doğrulanmış dijital öğeleri sergileme, satma ve toplama yeteneği vererek güçlendirmek için kurduk” diyor: “NFT’lere olan ilgi artmaya devam ettikçe , eBay’in erişim ve deneyimine sahip bir şirketle ortak olmak için şimdi mükemmel bir zaman olduğuna inanıyoruz. Yirmi beş yılı aşkın bir süredir tutkulu bireylerden oluşan benzer topluluklar inşa ederken, bu yolculuğa yepyeni bir izleyici kitlesi getirme fırsatından heyecan duyuyoruz. Bu, KnownOrigin hikayesinde yeni bir bölümün başlangıcı ve eBay’deki ekiple birlikte geliştirmeye ve inovasyona odaklanmak için daha iyi bir zaman seçemezdik. Bu ortaklık, yeni bir NFT yaratıcısı ve koleksiyoncusu dalgasını çekmemize yardımcı olacak.”

eBay hakkında

eBay Inc. (Nasdaq: EBAY), herkesin para kazanma şansı bulabilmesi için iş dünyasında bir dünya lideridir. Teknolojimiz, dünya çapında 190’dan fazla pazaryerinde milyonlarca alıcı ve satıcıya yardım ederek herkese büyüme ve gelişme şansı veriyor. eBay, harika fırsatlar ve çok çeşitli sıra dışı öğeler bulabileceğiniz en büyük ve en yoğun çevrimiçi pazarlardan biridir. 1995 yılında San Jose, California’da kuruldu. 2021’de eBay, yaklaşık 87 milyar dolarlık malın satılmasını mümkün kıldı. Şirket ve birçok farklı çevrimiçi işletmesi hakkında daha fazla bilgi için www.ebayinc.com adresini ziyaret edin.

Bu makaledeki bazı şeyler, değiştirildiği şekliyle 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası’nın 27A Bölümü ve Borsa Yasası’nın 21E Bölümü tarafından “ileriye dönük beyanlar” olarak adlandırılmaktadır. İleriye dönük ifadelere genellikle “tahmin etmek”, “yaklaşık”, “inanmak”, “taahhüt etmek”, “devam etmek”, “olabilir”, “tahmin etmek”, “beklemek”, “umut”, “niyet etmek”, “olabilir, ” “görünüm”, “plan”, “proje”, “potansiyel”, “olmalı”, “olmalı”, “olacak” Bu tür ileriye dönük beyanlar, eBay’in gelecekte neler olabileceğine ilişkin mevcut varsayımları veya görüşleridir. Gerçekte olan, tahmin edilenden çok farklı olabilir. Okuyucunun bu ileriye dönük ifadelere çok fazla inanmaması istenir, çünkü bunlar gelecekteki sonuçların garantisi değildir ve birçok bilinmeyene, riske, varsayıma ve eBay’in kontrol edemediği diğer şeylere bağlıdır. Bu belgede, ileriye dönük ifadeler, eBay’in koleksiyon pazarındaki hakimiyetini sürdürmek ve NFT pazarına yeni müşteriler kazandırmak da dahil olmak üzere satın almanın beklenen faydaları gibi çok çeşitli konuları kapsamaktadır. Riskler, eBay’in satın alma işleminden beklenen tüm faydaları alamama ve anlaşmadan sonra işin kesintiye uğrama olasılığını içerir. Bunların her ikisi de gerçek sonuçların bu ileriye dönük ifadelerde söylenenlerden çok farklı olmasına neden olabilir. Gerçek sonuçlar, bir bütün olarak eBay’in işi için daha genel olan riskler ve belirsizliklerden de etkilenir. Örneğin, 31 Aralık 2021’de sona eren mali yıl için Form 10-K hakkındaki yıllık raporu ve Form 10-Q hakkındaki müteakip üç aylık raporlar gibi eBay’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurular, bunlar hakkında daha fazla ayrıntıya girer. riskler ve belirsizlikler. Belgedeki ileriye dönük ifadeler yalnızca yapıldıkları tarih itibariyle geçerlidir. Yasalar yapmamız gerektiğini söylemediği sürece, ileriye dönük herhangi bir beyanı değiştirmeye veya güncellemeye söz vermiyoruz.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.