El Salvador başkanı Bitcoin’i överek ayı piyasası endişelerini gideriyor

0

7 Eylül 2021’de El Salvador, Bitcoin’i yasal para kazandı. O zaman, piyasada yaklaşık 50.000 dolar değerindeydi. O zamandan beri, Bukele hükümeti, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştığında yaptıkları BTC yatırımlarından çok para aldı. Bu fonlar ülkenin altyapısını geliştirmek için kullanıldı.

Ancak BTC fiyatları düştüğü için duygular arttıkça Bukele, uzun ayı piyasası hakkında endişe duyabilecek diğer Bitcoin yatırımcılarına tavsiye vermeye karar verdi.

Başkan Nayib Bukele, Bitcoin’in (BTC) El Salvador’da yasal nakit haline gelmesine yardımcı oldu. Bitcoin (BTC), 18 ay içinde ilk kez 20.000 doların altında işlem görmeye başladığında, yatırımcılar daha fazla endişelendi.

Bir tweet’te Bukele, diğer yatırımcılarına “Grafiklere bakmayı bırakın ve eğlenin” dedi. Yatırımcılara işlerin daha iyiye gitmek üzere olduğunu söyleyerek şunları söyledi:

“#BTC’ye yatırım yaptıysanız, yatırımınız güvende ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır. Sabır anahtardır.”

Topluluktaki insanlar tavsiyeye farklı tepkiler verdi ve birçoğu El Salvador’un BTC’sinin çoğunu şu anda değerinden çok daha yüksek bir fiyata satın aldığını belirtti. Bazı insanlar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin düşmeye devam edeceğini düşünüyor, ancak zincirleme analizler Bitcoin’in yakında eski haline döneceğini gösteriyor.

Kötü bir piyasa sırasında, kripto para topluluğu genellikle Bukele’ye Bitcoin Tahvillerini başlatmasını söyler.

Dünyanın geri kalanı El Salvador’un Bitcoin ekonomisini izlerken, El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, “Ülke 40 milyon dolardan fazla kaybetmedi” diyerek ülkenin 40 milyon dolardan fazla kaybettiğini reddetti.

“Tekrar tekrar söyledim: Madeni paraları satmadığımız için sözde 40 milyon dolarlık bir kayıp olmadı.”

Bir muhabirin El Salvador’un Bitcoin’in ani düşüşü hakkında ne hissettiğine ilişkin sorusuna yanıt olarak Zelaya, “El Salvador’un stratejisine değil, Bitcoin’e yönelik açık bir eleştiri var” dedi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.