EPS Coin Nedir? Ellipsis Coin Nedir?

1

Stablecoin değiş tokuşu yapmanıza olan sağlayan, Ellipsis coin nedir? Ellipsis coin yorum ve analizleri neleri gösteriyor? Ellipsis coin geleceği, Ellipsis coin iyi bir yatırım mı? Ellipsis coin fiyat tahminine göre değeri ne olacak? Hepsini sizler için derledik.

Ellipsis Coin Nedir?

Kripto para piyasasında, her şey anlıktır. 40 dolar değerindeki bir token saatler içerisinde 1 dolar gibi seviyeye inebilir ya da 1 dolardan 40 dolar seviyelerine yükselebilir. Bu durum değiş tokuş işlemlerinde çok büyük bir istikrarsızlık yaratmaktadır.

Değişimde yaşanan dalgalanma sorunları, Stablecoin’inin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Stablecoin’in çıkışı, hayatımıza birçok yeni token getirmiştir. Bunlardan bazıları USDT, BUSD, USDC’dir.

Ellipsis, düşük ücret karşılığında stablecoinleri değiş tokuş yapabilmenizi sağlayan, merkezi olmayan bir protokoldür.

İlk stablecoin değişimi BUSD ve USDC üzerine olmuş sonrasında çeşitlilik kazanmıştır. Ellipsis, Curve Finansın, Binance üzerinde çalışan yetkili bir uzantısıdır. 2021 yılında piyasaya sürülmüştür. Curve Finans tarafından desteklenmektedir.

Takaslar için kullanılan bağlanma eğrisi, değiş tokuş yapan insanlara büyük fayda sağlanmaktadır. Minumum kayma miktarıyla stablecoin değiş tokuşuna olanak sağlar.

Ellipse Finans’da takas yapmak için ödeyeceğiniz ücret yaklaşık olarak %0.04’dür. Aynı zamanda Curve Finans, Ellipsis Finans coin arzının %25’ine sahiptir.

EPS Coin Nedir?

EPS coin, Ellipsis platformunun yerel para birimidir.(Jetonudur.) Ellipsis protokolünün birkaç işlevi bulunmaktadır. Para yatırma ve para çekme gibi işlemler ücretsizdir. Aynı zamanda yüksek verimlilik esas alınmıştır. İşlem ücretleri stakerlar ve ödül havuzunda eşit biçimde paylaştırılmaktadır.

EPS coinin toplam arzı 1 milyar adettir. Şuan yaklaşık olarak piyasada 335 milyon EPS coin dolaşımdadır. EPS coin, gelir getiren bir token olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılar yaptıkları stake işlemleri onlara kazanç olarak geri döner.

Ellipsis, kullanıcıları içerisinde kendine sadık bırakan bir mekanizmaya sahiptir. EPS coin kazanmak için beklemeniz gereken süre 3 aydır. Eğer 3 aydan önce talepte bulunursanız %50 ceza uygulanır. Buradan alınan EPS coinler likidite havuzuna aktarılır. Buradan çıkan sonuç ise ne kadar sadık bir kullanıcıysanız, o kadar fazla EPS coin kazanabilirsiniz.

Ellipsis Coin Projesi Nedir? Ellipsis Coinden nasıl para kazanılır?

Ellipsis coin projesinde para kazanmanın birkaç yolu bulunmaktadır.

  1. Likidite sağlayıcı jetonları kazanmak için doğrudan bir yatırımda bulunabilirsiniz. Ellipsis, stablecoinlerin değiş tokuşunun yapıldığı, otomatik market yapıcıdır. Sisteminin temel çalışma mantığında çok fazla likiditeye ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla doğrudan gelen yatırımlar, sistemin temel yapı taşıdır. Doğrudan yapılan yatırımlar, likidite havuzundaki jetonun artmasını sağlar. Bu sayede Ellipsis coin projesi değeri artar. Bu artış işlem hacmini ve EPS coin değerini artırır. Sonrasında Ellipsis protokolü, bu kazanımı likidite oluşturucuları arasında paylaştırır.
  2. EPS coinden para kazanmak sadece ödül mantığıyla çalışmaz. EPS coinleri stake etmek de işlem ücretlerinden pay almanızı sağlar. https://ellipsis.finance/ sitesine giderek sağ üstte bulunan stake EPS sekmesine tıklayın. Likidite jetonlarınızın olduğu havuzu seçin ve para yatırma butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan kontratı onaylayın ve EPS coin kazanmaya başlayın. Kazanmış olduğunuz jetonları dilediğiniz zaman çekebilirsiniz. Bu çekim işlemlerinde herhangi bir süre kısıtlaması ya da ceza işlemi yoktur. Buna ek olarak para yatırma ve para çekme gibi işlemler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ellipsis Coin Nereden Alınır? – Ellipsis Coin Nasıl Alınır?

EPS coin, hemen hemen popüler tüm platformlarda listelenmektedir. Genellikle Türk kullanıcıların, alım yaptığı platform Binance‘dir. PancakeSwap, ApeSwap, CoinEx gibi platformları da kullanarak EPS coin alabilirsiniz.

Ellipsis coin nereden alınır? sorusunun cevabı oldukça basittir kullanıcıların genellikle kafasının karıştığı nokta Ellipsis coin nasıl alınır? sorusudur.

Ellipsis coinin doğrudan bir satışı bulunmamaktadır. Binance hesabınıza giriş yaptığınızda listelenmiş bir coin alarak(ETH, BTC) bunları EPS ile takas etmeniz gerekmektedir. Hatırlatmakta fayda var. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ediyorsanız Binance üzerinden işlemlerinizi tamamlayamazsınız. Binance’in Amerika’da yetkisi bulunmamaktadır.

Ellipsis Coin Fiyat Tahmini 2022-2030

2022 Ellipsis coin fiyat tahmini 0.25 dolar seviyelerindedir. Aşağıda vermiş olduğumuz tabloda uzman analizler tarafından beklenen 2022 Ellipsis coin fiyat tahminlerini görmektesiniz.

Ellipsis-coin-fiyat-tahmini
Ellipsis-coin-fiyat-tahmini

Ellipsis coinin yıllar içerisindeki fiyat değişimi de aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi beklenmektedir.

Ellipsis-coin-nedir-yorum
Ellipsis-coin-nedir-yorum

Ellipsis Coin Yorum

Ellipsis coin çok eski bir proje değil bu sebeple çoğu kişi Ellipsis coin alınır mı? sorusunu soruyor. Bu yüzden Ellipsis coin yorum ve analizleri sizinle paylaşacağım.

Bitcoin analistlerinin çoğuna göre Ellipsis coin ciddi yükseliş göstermesi beklenen coinlerden biridir. Yukarıda paylaştığım tabloda da görüldüğü gibi her yıl düzenli olarak artış beklenmektedir. Eğer uzun vadeli bir alt coin yatırımı düşünüyorsanız Ellipsis coinin sizleri üzeceğini zannetmiyorum.

6 Ocak tarihinden itibaren büyük bir düşüş gösterse de yıl içerisinde toparlanıp tekrar yukarı doğru grafik çizmesi bekleniyor. Yaşadığı bu sert düşüşün sebeplerinden birini de Bitcoin’in tepe taklak olması olduğunu unutmamak gerek.

Ellipsis coinin arkasında Curve Finans’ın olması da projenin büyümesi için nedenlerden biri. Kendi alanında birçok rakibi olmasına rağmen henüz Ellipsis coine yaklaşabilen bir proje bulunmuyor.

Düşüş trendi devam ediyorken alıp değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki kripto piyasasında her şey anlık olarak değişkenlik gösterir. Yukarıda verilen bilgiler, harmanlanıp bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Ellipsis Coin Geleceği Neyi İşaret Ediyor?

Ellipsis coin geleceği, yıl içerisinde %100 artış göstereceği yönündedir. 2030 yılında maksimum noktaya ulaşarak 7-8 dolar bandında bir değere çıkacağı düşünülmektedir. Yine çeşitli görüşlere göre bu yılın sonlarına doğru Bitcoin’in olası ciddi yükselişi Ellipsis coini de tetikleyecektir.

Böyle bir senaryonun oluşması halinde Ellipsis coinin yıl sonunda 1.5 dolar seviyelerine gelebileceği düşünülmektedir. Fakat en gerçekçi yaklaşımlar, Ellipsis coinin yılı 0.30 dolar seviyesi ile kapatacağını gösteriyor.

Yaklaşık 1 aydır düşüş gösteren Ellipsis Coin, Şubat ayının sonlarına doğru tekrar toparlanmaya başlayacak gibi görünüyor. Ara ara dalgalanmalar yaşasa da henüz negatif yönlü grafiğinden uzaklaşabilmiş değil.

Ellipsis Coin Kurucusu Kim?

Ellipsis coin kurucusu, Micheal Egorov’dur. Aşağıdaki fotoğraf ona aittir.

Ellipsis-coin-kurucusu-kim
Ellipsis-coin-kurucusu-kim

Micheal Egorov’a https://twitter.com/newmichwill adresi üzerinden ulaşabilir, paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

Bir diğer alt coin incelememiz olan yazımızı okuyabilirsiniz: XLM coin nedir?

1 yorum
  1. Alihan diyor

    Güzel bir yazı ve herşeyden önce analiz olmuş. 2022 yılı için listeme aldığım tokenlerden diğer inceleme yazılarını da merakla bekliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.