Elon Musk, Ethereum, Bitcoin ve Doge dahil olmak üzere kripto para birimlerini satmayacağını söyledi.

0

“Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için, enflasyon yüksekken dolar yerine iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir. Elon Musk, “Bitcoin, Ethereum veya Doge fwiw’ime hala sahibim ve satmayacağım” dedi.

Elon Musk’ın açıklamasından önce, bitcoin yüzde 2,9’a kadar düştü, ancak düşüşe devam etmeden önce kısa bir süre toparlandı. Ethereum, bazı kazançlarından vazgeçmeden önce yüzde 2.3 kadar yükseldi. Bloomberg’e göre, Dogecoin, CoinGecko tarafından izlenen kripto para birimleri arasında en büyüğü olan tweet’ten sonraki saatte yüzde 3,8 arttı.

“Önümüzdeki birkaç yıldaki olası enflasyon oranı hakkında ne düşünüyorsunuz?” Elon Musk, takipçilerine de bir soru yöneltti. Daha sonra bir tweet’te “Tesla ve SpaceX, hammadde ve lojistikte son zamanlarda önemli bir enflasyon baskısı görüyor” dedi.

“ABD doları tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek ve varlık enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katı oranında çalışacak. Daha zayıf para birimleri çökecek ve sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaşacak. Bitcoin boğa ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bir tweet’te tahminde bulundu. Daha zayıf para birimleri çökecek ve nakit, borç ve değer özkaynaklarından sermaye kaçışı, bitcoin gibi kıt varlıklara hızlanacak.”

Basın duyurusuna göre MicroStrategy, 2 Şubat’ta dördüncü çeyrek için 90 milyon dolarlık net zarar bildirdi.

GOBankingRates’in o sırada belirttiği gibi, Saylor’un bitcoin yükselişi gerilemeden etkilenmedi. “Yaşlılığında pişman olacağın tek şey yapmamış olman. – Rudyard Kipling, #Bitcoin “Ertesi gün tweet attı.

“Bitcoin’e inanıyorsanız, her zaman düşüşleri satın almalısınız. Blockchain Co-Investors’ın yönetici ortağı Matthew Le Merle, GOBankingRates’e verdiği demeçte, MicroStrategy, uzun vadeli fiyat için yüksek beklentileri olan uzun vadeli bir HODL’cidir. “Michael Saylor, şirketine bahse girmeye istekli olduğu çok uzun vadeli bir görüşe sahip. Sadece daha fazla Amerikalı CEO’nun hissedarları adına uzun vadeli bir değer yaratma zihniyeti için kısa vadeli çeyrek dönem düşünmeyi bırakmasını diliyoruz.”

Elon Musk’ın bu sözleri BTC’yi şüphesiz etkileyecek. NFTYORUM.COM ile en güncel Bitcoin gelişmelerinden haberdar olun.

Ayrıca bakınız: Microsoft, GameStop’un Yeni NFT Pazar Yerinin Bir Parçası Olabilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.