2022’de 10 En Fazla Kazandıran Kripto

0

Kripto para ekosistemleri, ademi merkeziyetçilik ve “uzlaşma” konusunda Ethereum’dan farklı yaklaşımlar benimsiyor. 2022′ de en fazla kazandıran kripto paralar hangileridir?

Kripto para piyasası, binlerce farklı kripto para birimi ile küresel finans piyasasında gelişiyor. İki yıl önce bitcoin, kripto para piyasasına hakim oldu ve piyasa değerinin %70’ini silip süpürdü. Ancak bugün, en hızlı büyüyen platformların tümü, üzerinde uygulamalar oluşturan 1.300 tam zamanlı geliştiriciye sahip olan ve 2015 yılında başlatılan ikinci en büyük kripto ağı olan Ethereum’a rakip. En hızlı büyüyen kripto para ekosistemlerinin tümü, bir işlemi doğrulamanın algoritmik süreci olan ademi merkeziyetçilik ve “uzlaşma” konusunda Ethereum’dan farklı yaklaşımlar benimser. Bu makale, 2022’nin en fazla kazandıran kripto paralar hakkında bilgi içermektedir.

İlişkili: Balinaların 2022’De Satın Almayı Tercih Ettiği En İyi 10 Kripto Para Birimi

Son Bir Yılda En Fazla Kazandıran Kriptolar

LUNA

LUNA’nın fiyatındaki artış birkaç faktöre bağlanabilir. Öncelikle Terra, Ethereum’a karşı ciddi bir rakip. Yatırımcıları DeFi ekosistemine çekmek için teşvikler sundu ve UST’ye olan talebi artırdı. Ancak Terra, teşvikler kuruduktan sonra bile büyümeye devam edecek.

solana

Solana, Defi, NFT’ler, Web3 ve daha fazlasını kapsayan binlerce projeyle dünyanın en hızlı blok zinciri ve kriptoda en hızlı büyüyen ekosistemdir. Solana, ağ ölçeklenirken tek bir küresel durumu koruyarak ekosistem projeleri arasında birleştirilebilirlik sağlar. 2022’nin en hızlı büyüyen kripto para ekosistemlerinden biridir.

TechPay Coin

TechPay Coin, 500 Milisaniyelik En Düşük İşlem Kesinlik Süresi ve Saniyede 300.000’den Fazla İşlem İşleme Kapasitesi ile şimdiye kadar var olan en hızlı blok zinciri olduğu için kripto alanında dalgalar yaratan bir aylık bir projedir. Eşsiz performanslı blok zincirinin benimsenmesi devreye girmeden önce TechPay Coin’e yatırım yapmak en iyisidir.

NEAR

Diğer Katman 1 ağlarını çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için NEAR, sizin için harika bir yatırım olabilir. Kısa sürede yüksek getiri elde etmek isteyen yatırımcılar için NEAR sizin için en iyi yatırım olmayabilir. 2022’nin en hızlı büyüyen kripto para ekosistemlerinden biridir.

Avalanche

Avalanche, Avalanche Consensus Protocol aracılığıyla ölçeklendirme yeteneklerini ve hızlı onay sürelerini birleştirmeyi vaat eden bir blok zinciridir. Avalanche büyük bir potansiyele sahiptir ve özellikle saniyede trilyon işleme hız ölçeklendirme ile birlikte yüksek işlem güvenliği sağlayan yerel belirteci AVAX için en çekici kripto para birimi olma eğiliminde olacaktır.

Polygon

Polygon, MATIC sembolüne sahip bir kripto para birimidir ve ayrıca blok zincir ağlarının bağlanmasını ve ölçeklenmesini sağlayan bir teknoloji platformudur. Polygon—”Ethereum’un blok zincirlerinin interneti”- 2017 yılında Matic Network adı altında piyasaya sürüldü. 2022’nin en hızlı büyüyen kripto para ekosistemlerinden biridir.

Flow

Flow’un kullanımı kolaydır ve oluşturması güçlüdür. Platformun her yönü, ana akım ölçekte olağanüstü kullanıcı deneyimini desteklemek için sıfırdan tasarlandı. Başlangıçta CryptoKitties’in arkasındaki ekip tarafından tasarlanan Flow, bugün büyüyen bir marka topluluğu ve Web3 oluşturucuları tarafından desteklenen ve üzerine inşa edilen merkezi olmayan bir ağdır.

fantom

Fantom, Ethereum ile tamamen uyumludur. Düşük maliyetle dApp’lerinizi devreye alın ve Fantom’un yüksek performansını deneyin. Fantom kodu tamamen açık kaynaklıdır. Herkes okuyabilir, ilerlemeyi kontrol edebilir, yorum yapabilir ve ekosistemi inşa etmemize yardımcı olabilir. Cüzdanlar, kaşifler veya veri analiz araçları oluşturmak için The Graph’in alt grafiklerini ve Fantom’un güçlü Web3JS API’lerini kullanın. 2022’nin en hızlı büyüyen kripto para ekosistemlerinden biridir.

Ethereum

Ethereum, akıllı sözleşme işlevine sahip, merkezi olmayan, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ether, platformun yerel kripto para birimidir. Kripto para birimleri arasında Ether, piyasa değeri açısından yalnızca Bitcoin’den sonra ikinci sıradadır. Ethereum, 2013 yılında programcı Vitalik Buterin tarafından tasarlandı.

Binance Coin

Binance, 2017’de indirimli alım satım ücretleri için bir yardımcı program tokeni olarak oluşturuldu, ancak kullanımları, işlem ücretleri (Binance Chain’de) ödemeleri, seyahat rezervasyonları, eğlence, çevrimiçi hizmetler ve finansal hizmetler dahil olmak üzere çok sayıda uygulamaya yayıldı. Binance madeni parasının Binance borsasının ve ekosisteminin işleyişini artırması bekleniyor. Alım satım ücretleri, borsa ücretleri, listeleme ücretleri ve Binance borsasındaki diğer birkaç ücret gibi birden fazla hizmeti destekler.

En fazla kazandıran kriptolardan sizin tercihiniz hangisi? Hangi coin alınmalı?

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Twitter adresimiz: https://twitter.com/nftyorum

Google Haberler sayfamız: https://news.google.com/publications/CAAqBwgKML-UrwswzJ_HAw

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.