En Popüler NFT Satış Siteleri

0

Kripto para borsaları, insanlara her geçen gün farklı ticari alanlar sunmaya başladı. NFT’lerin piyasa da çok fazla kullanılmaya başlaması bu alanda hizmet vermelerini etkiledi. NFT almak ve satmak için kullanabileceğiniz güvenilir NFT satış siteleri hakkında bildiklerimizi size sunacağız ve fikir edinmenize yardımcı olacağız.

Daha fazla mesaj

Dünyanın En Popüler NFT satış siteleri

NFT satışlarının hızla artması bu alana girmek isteyenlere güvenli site arayışına soktu. Peki en iyi satış siteleri hangileridir? İşte sizler için en popüler NFT satış siteleri listesi.

1.Binance

binance
binance

Dünya da ne çok kullanılan ve en çok işlem hacmine sahip platform, Binance‘dir. 2017 de hizmet vermeye başlamıştır.

NFT satış konusunda da en iyi site olmayı başardı. Binance sisteminde hem NFT kazabilirsiniz hem de NFT satışı yapabilirsiniz. Binance de NFT satışı yapmak sandığınızdan daha kolay.

2.Opensea

NFT dünyasının kapılarını açan ilk adres Opensea’dır. NFT satış siteleri arasında en güvenilir siteler arasında yer almaktadır. İlk nft satış sitesi olması ve kullanıcılarına yüzlerce alanda NFT satması, platformun cazip seçilebilir olmasında önemli etkendir.

30 adete kadar listeleme alanı sunuyor. Resim dosyası, domain, ses, video gibi bir çok alanda satış imkanı sunmaktadır. İlk tasarım yüklenmesinde 60-200 dolar arasında ödeme yapılması gerekir. Bu ödeme tek seferliktir, bundan sonra ki yüklemelerde sadece komisyon alınmaktadır.

Opensea’da NFT satışı yapıldığında %3 komisyon almaktadır. Ücretsiz NFT oluşturma seçeneği olan platformda satışlardan komisyon alındığı atlanmamalıdır.

3.Super Rare

Super Rare en popüler NFT satış siteleri arasındadır. Ethereum(ETH) blok zinciri ile oluşturulan satış siteleri arasında yer almaktadır. Daha çok sanata ve sanatçıya hitap eden bir NFT tasarımları ile dikkat çeken bir satış sitesi. Oluşturulan tasarımların açık artırım usulü ya da sabit fiyat ile satıma olanak sağlamaktadır.

Bu güvenilir siteyi kullanabilmek için mutlaka Meta Mask cüzdanı ile bağlanmak gerekiyor, başka türlü herhangi bir şekilde siteyi kullanmanıza olanak tanımıyor.
Super Rare’yi diğer satış sitelerinden farklı kılan yanı, sanatçı daveti ile kayıt olunabiliyor olmasıdır. Bu yönü olumsuz algılansa da NFT satışlarının fiyatlarının yüksek olmasında olanak sağlıyor.

4.Rarible

Türk kullanıcılar arasında en rağbet gören adreslerden biri Rabible platformudur. Satış başına %2,5 komisyon kesintisi yapmaktadır.

Kullanım açısından diğer platformlar arasında daha kolay kullanım sağlamasından dolayı dikkat çekicidir. Rabible’de satış yapabilmek için Metamask, Walletlink cüzdanlarının bağlanması gerekmektedir. Koleksiyon veya tekli NFT satış yapabilirisiniz.

5.Nift Gateway

NFT satışı platformları arasında en çok kullanılan NFT satış listasine girmeyi başarmıştır. Nift Gateway, diğer satış sitelerinden farklı olarak kredi kartı ile işlem yapılmasını sağlıyor. 2021 yılında saldırıya uğramış olsa da büyüme konusunda sıkıntı yaşamamıştır. Kolaylıkla kayıt olabilirisniz. Komisyon yüzdesi diğer satış sitelerine nazaran fazla olsa da satış hacminin yüksek olması ve kolay kullanılabilir olması tercih edilmesini sağlıyor. komsiyon yüzdesi %5tir.

6.Nba Top Shot

NFT Top Shot satış stesi Dapper Labs ve NBA ortaklığı ile kurulmuştur. NBA yıldızlarının özel tasarımlarının ve ikoniklerinin satıldığ, takas yapıldığı bir platformdur. ”Top shot ” olarak adlandırılan oyun kartlarının video ile hazırlanıp satıldığı NFT satış yeridir. En iyi en güvenilir satış siteleri arasında yer almaktadır.

7.Mintable

En iyi en güvenilir siteler arasında yer almayı başarmıştır. Kolay kullanım özellikleri ve ücretsiz NFT oluşturulması, satış yapılana kadar ücret ödenmemesi ile
dikkatleri üzerine çekmiştir.

Video, ses, görsel ve herhangi bir objenin NFT olarak satış izni veren Mintable, satış başına %5 komisyon almaktadır. Sabit ve açık arttırma yöntemleri ile satış yapmaya izin vermektedir.

8.Foundation

NFT satış platformlarında büyük rağbet görmesinden sonra özel olarak kurulan bir platformdur. Foundation 2020 yılında açılmasına rağmen büyük bir kullanıcı
kitlesine ulaşabilmiştir.

Foundation’ da iki farklı üyelik tipi kullanılmaktadır. Biri NFT satışı yapabilen diğeri ise sanatçı daveti ile açılabilen hesaplardır. Sadece Foundation üyesi olan sanatçılar, davetiye yollayabilir. Bundan dolayı Davetiye göndermek için satış yapmak zorunludur. Her satış başına davetiye hakkı sanatçıya veriliyor. Komisyon ücreti diğer platformlara göre yüksek, komisyon ücreti %10dur.

NFT hakkında bilgi arıyor fakat bulamıyor musunuz? NFT hakkında her şey nftyorum.com‘da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.